Užitočné rady, s ktorými pripravíte svoju pleť na deň D

 • 31. aug 2022
 • Michaela Debnárová @its1mishell
 • iStock

Váš vysnívaný deň sa blíži a vy premýšľate nad všetkými maličkosťami. Od svadobných pierok, cez kvetinovú výzdobu, šaty družičiek, až po nasvietenie sály a konfety pri prvom novomanželskom tanci. Nezabudli ste na niečo? Zamyslite sa znova… 😉

K svadobnej vizáži neodmysliteľne patrí aj krásne upravená pleť a vlasy. Líčenie je veľmi dôležitou súčasťou vzhľadu každej nevesty. Existuje však viacero faktorov, ktoré môžu výrazne ovplyvniť vzhľad vášho líčenia. Starostlivosť o pleť je dôležitá v každej etape života ženy, obzvlášť ale pred najkrajším dňom jej života. Na čo všetko nesmiete pred svadbou pri vašej pleti zabudnúť?

žena si dáva na tvár pleťové sérum

Pár týždňov pred svadbou

Hydratácia a základná starostlivosť

Používate pleťové krémy či séra? Ak nie, je najvyšší čas to zmeniť! Navštívte kozmetičku alebo sa poraďte napríklad v parfumérii a zaobstarajte si pleťové krémy. Základ každej starostlivosti o pleť tvorí denný, nočný a očný krém. Tie môžete efektívne doplniť o pleťové séra – vždy podľa typu pleti a efektu, ktorý chcete docieliť (anti-ageing, proti nedokonalostiam, atď). Naučte sa dopriať svojej pleti správnu dávku hydratácie a určite sa vám odvďačí tým, že bude vyzerať zdravšie, živšie a krajšie.

Nezabúdajte ani na šetrné a dôkladné odličovanie pleti, ktoré tiež patrí k základným pilierom úspechu pri starostlivosti o pokožku.

Doprajte pleti účinný relax

Poznáte to – keď sa cítite unavená a potrebujete si oddýchnuť a vypnúť od starostí bežného života, doprajete si horúci voňavý kúpeľ, ktorý vynikajúco uvoľní telo i myseľ. Čo však s pleťou? Aj tá predsa potrebuje istý druh wellnessu, aby si oddýchla a zároveň efektívne prišla ku všetkému, čo potrebuje.

Vhodnou voľbou sú pleťové masky. Okrem klasických masiek krémovej konzistencie dnes bežne v každej drogérii kúpite množstvo látkových pleťových masiek s účinkom od výmyslu sveta. Od bežných hydratačných masiek, cez masky s rozjasňujúcim efektom až po masky obsahujúce rôzne efektívne látky. Relaxačné, detoxikačné, regeneračné. Vybrať si môžete akékoľvek sa vám zapáčia. Svojej pleti takýmto spôsobom doprajte chvíľky oddychu aspoň raz týždenne.

žena leží vo vani s vyloženými nohami a s maskou na tvári

Návšteva profesionála

Ak máte pocit, že ste svoju pleť dlhodobo zanedbávali a nechcete niekoľko týždňov pred svadbou nechať starostlivosť o ňu samy na seba, zverte sa do rúk profesionálky a navštívte kozmetičku. Poradí vám ako sa o pleť postarať, vymyslí pre vás ideálne procedúry a najlepšie zhodnotí, čo všetko vaša pokožka potrebuje, aby v deň D vyzerala čo najlepšie.

Možností je mnoho. Nie vždy je to iba o kozmetických procedúrach a maskách. Podstúpiť môžete aj iné skrášľujúce zákroky ako farbenie a úprava obočia či aplikácia 3D mihalníc.

Deň pred svadbou

Dostatok spánku

Aj napriek tomu, že pravdepodobne budete prežívať istú dávku stresu, snažte sa od neho odosobniť natoľko, aby sa vám podarilo dobre vyspať. Kvalitný spánok je dôležitý pre celý váš organizmus. Pleť bude po dobrom spánku vyzerať oddýchnuto a zdravo. Rovnako aj vaše očné okolie nebude zbytočne opuchnuté a nepotrápia vás ani kruhy pod očami.

Ak sa náhodou vyspíte horšie, siahnite po kolagénových maskách na očné okolie, tzv. „vankúšikoch“, ktoré zmiernia opuch, očné okolie hydratujú, osviežia a skvelo pripravia na aplikáciu make-upu, respektíve korektora, púdru a iných produktov dekoratívnej kozmetiky. Ak nemáte doma takéto masky, postačia aj vychladené vrecúška vylúhovaného zeleného čaju či uhorková klasika.

žena spí v posteli

Nezabudnite na pery

Áno, nie iba pleť samotná, ale aj pery potrebujú vašu starostlivosť, aby vo svadobný deň vyzerali zdravo a pekne. Najprv použite píling na pery (bežne nájdete rôzne pílingy medzi dostupnými značkami v drogériách), aby ste odstránili odumreté čiastočky. Pery po ňom budú hladšie a jemnejšie. Skúste aj masku na pery. Tú je vhodné použiť na noc, aby ste im dopriali kvalitnú dávku hydratácie. Masky na pery taktiež kúpite v drogérii – v rôznych formách. Najvhodnejšia je olejová alebo krémová či gélová konzistencia.

Balzam na pery perám dodá záverečnú starostlivosť, vďaka čomu budú pod rúžom, ktorý budete mať ako nevesta pravdepodobne na perách počas celého dňa, tú správnu formu. Na hydratovaných perách akýkoľvek rúž vydrží podstatne dlhšie a pery s ním vyzerajú oveľa krajšie ako na suchých a šupinatých perách.

žena s červenou maskou na perách

Malá rada na záver

Pozor! Pri akýchkoľvek nových kozmetických produktoch, ktoré ešte nemáte overené a odskúšané platí, že krátko pred svadbou radšej neexperimentujte! Rýchlo sa môže stať, že si nedopatrením privoláte alergickú reakciu, preto vždy novú kozmetiku skúšajte v dostatočnom časovom predstihu pred svadbou.

Autorka článku: Michaela Debnárová @itsmishell

Zdroj foto: iStock

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby