7 vecí, ktoré by ste mali stihnúť ešte pred svadbou

 • 15. nov 2017
 • Zuzana Maliníková
 • isifa / Shutterstock

Skôr, ako si poviete áno a vykročíte na spoločnú cestu životom, zamyslite sa nad tým, čo by ste chceli stihnúť ešte za slobodna. Pozrite si tento zoznam vecí, ktoré sa určite oplatí urobiť pred svadbou.

1. Splňte si nejaký sen

Chceli ste sa vždy naučiť po španielsky, zabehnúť maratón alebo si kúpiť nejakú značkovú kabelku? Každému z nás chodia po rozum rôzne veci, o ktorých tajne alebo aj verejne snívame, ale vždy ich odkladáme, lebo…

Splňte si niektorý zo svojich snov, skôr ako poviete vašej polovičke áno. Splniť si sen je úžasný pocit a o to lepší, keď to stihnete pred nejakým významným životným medzníkom. Nahovorte na to aj partnera a každý si do svadby splňte jeden sen v rámci svojich možností (či už časových alebo finančných).

2. Vyskúšajte partnerove záľuby

Určite so svojim nastávajúcim trávite spolu veľa času a máte aj veľa spoločných záľub, rovnako, ako má každý z vás tie svoje, ktorým sa ten druhý nevenuje. Vyskúšajte ešte pred svadbou niektoré z partnerových záľub a možno sa do nich zaľúbite aj vy a na oplátku zase ukážte jemu, čo baví vás. Budete tak mať ďalšiu aktivitu, ktorú môžete spolu robiť a možno sa tak ešte viac spoznáte a zblížite :-).

3. Venujte sa svojim záľubám

Určite máte nejaké svoje záľuby, ktorým ste sa niekedy venovali, ale kvôli nedostatku času, ste sa ich vzdali. Skôr, ako vyslovíte áno, obnovte ich. Možno ste zvykli chodiť na tanečnú, na klavír, maľovať, chodili ste plávať či jazdiť na koni? Alebo ste niektorú z týchto vecí vždy chceli robiť, ale nenašli ste si čas?

Začnite ešte pred svadbou a vytvoríte si tak príjemný návyk, ktorý môžete preniesť do manželstva. Neskôr môžete zapojiť aj svojho muža alebo deti, alebo to môže byť váš spôsob ako sa odreagovať a uniknúť od rodiny, lebo aj to niekedy treba.

4. Choďte na výlet s priateľmi

Priatelia sú ako rodina, ktorú ste si mohli vybrať, preto ich nezanedbávajte kvôli partnerovi. Keď sa s partnerom náhodou pohádate, je dobré mať niekoho, s kým sa o tom môžete porozprávať alebo, keď je partner mimo mesta, mať s kým vybehnúť na kávu. Priateľstvá sa snažte si udržať za každú cenu. A aby ste nezabudli akí sú priatelia pre vás dôležití, vypravte sa s nimi na nejaký výlet – len vy, bez vášho nastávajúceho.

Môžete sa vybrať na letnú dovolenku k moru a poriadne sa vyblázniť alebo sa vybrať na nejaké symbolické miesto, napríklad na chatu, kde ste trávili dozvuky po stužkovej. Ak si nemôžete dovoliť výlet, vypravte sa aspoň v rámci mesta na nejaké pamätné miesta – do podniku, ktorý ste navštevovali počas strednej školy, alebo do starého kina, kam ste chodili ako deti. Určite si to poriadne užijete, vytvoríte si krásne spomienky a upevníte vaše kamarátske puto.

5. Spoznajte partnerovu rodinu / priateľov

Ak ešte nepoznáte všetkých dôležitých ľudí z partnerovej strany, ktorí sa vyskytnú na vašej svadbe, je najvyšší čas. Samozrejme to platí aj naopak, je čas mu predstaviť tých vašich dôležitých ľudí, ak ich ešte všetkých nepozná. Pripravte nejakú veľkú rodinnú stretávku alebo nejakú predsvadobnú spoznávaciu párty a postupne všetkých navštívte. Skrátka, mali by ste aspoň trochu poznať každého, kto patrí do života vašej polovičky a má tam významné miesto, alebo sa z nejakých iných dôvodov vyskytne na svadbe.

6. Vyskúšajte spolu niečo nové

Nájdite si s partnerom nejaký nový koníček alebo proste vyskúšajte niečo zaujímavé. Napríklad kurz varenia, lezeckú stenu, potápanie, vyberte sa do opery, ak ste ešte neboli a podobne. Vytvoríte si tak nové zaujímavé zážitky a spoznáte sa v nových situáciách. Určite to bude pre vás nielen zábavné, ale aj osviežujúce pre váš vzťah.

7. Stretnite sa so starými kamarátmi a známymi

Či chceme alebo nie, počas života každý z nás stratí kontakt s niektorými ľuďmi, nech už si boli akokoľvek blízki. Môže to byť najlepšia kamarátka zo strednej alebo chlapec od susedov, s ktorým ste vyrastali, bývalí kolegovia alebo kamaráti zo starej partie. Skúste sa s týmito ľuďmi spojiť a ideálne aj stretnúť skôr, ako sa vezmete.

Po svadbe zvyčajne prídu deti a času je stále menej, preto využite čas pred svadbou, aby ste stretli čo najviac významných ľudí z vašej minulosti. Budú to určite zaujímavé a príjemné stretnutia – vidieť, ako sa kto zmenil, čo robí a ako sa mu darí. Možno vďaka tomu aj obnovíte nejaké zabudnuté priateľstvo.

Autorku článku nájdete aj medzi našimi Profesionálmi ako Zuzana Maliníková (Svadby podľa Ely).


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby