Čo povie vaše obľúbené víno o vašom svadobnom štýle?

 • 18. mar 2019
 • Silvia Blahovcová
 • iStock

Ak už ste fanúšikom ostrejšieho Sauvignonu Blanc alebo uprednostňujete bohatšiu chuť Pinot Noir, obľúbený pohárik vína vám o sebe môže prezradiť viac, než by ste čakali a teda samozrejme aj to, čo vás najviac vystihuje. Víno má širokú škálu populárnych odrôd, rovnako ako aj svadby majú rôznu estetiku. Práve preto vzniklo toto zaujímavé spárovanie a vytvorenie rôznych svadobných štýlov pasujúcich k obľúbenému vínu.

Čo teda o vašom svadobnom štýle povie vaše obľúbené víno? Pozrite sa na to spoločne s nami a možno budete prekvapené, ako presne to sadne aj na vás.

Sauvignon Blanc: Rustikálny svadobný štýl

Pokiaľ je vaše obľúbené víno suchý Sauvignon Blanc, váš svadobný štýl predstavuje rustikálnu atmosféru. Sauvignon Blanc je známy svojimi intenzívnymi aromatickými zložkami a ostrými kyselinami, ktoré sa dobre spojujú s akýmkoľvek vidieckym prostredím. To znamená, že si môžeme byť takmer istí, že v tomto prípade siahnete po rustikálnosti. Výmena sľubov s výhľadom na otvorenú krajinu a hostina naplnená jemnou hudbou, svetielkami a drevenými prvkami, vytvorí dokonalú atmosféru.

Chardonnay:  klasický svadobný štýl

Chardonnay predstavuje základ pre páry s klasickým svadobným štýlom, pretože toto víno ponúka bohaté odrody a akcenty, ako je vanilka alebo maslo a je ideálne pre všetky jedlá. Populárne biele víno odzrkadľuje klasický tradičný svadobný štýl, ktorý je vždy elegantná a vkusná voľba. Pokiaľ je teda toto víno, ktoré vás charakterizuje, je zrejmé, že váš deň bude sofistikovaný a prvotriedny.

Pinot Grigio: Úchvatný svadobný štýl

Sladká chuť Pinot Grigio rozhodne znamená, že máte hravý a výrazný svadobný štýl. Keďže sa zameriavate na detail, vaša svadba bude plná prepracovaných prvkov, ktoré dokonale zladia vašu živú dušu. Siahnite teda po pestrofarebných kvetoch, výrazných detailoch, či pútavých tlačovinách a dosiahnete tak svadobný štýl rovnako výrazný a osviežujúci ako vaše obľúbené víno.

Rizling: Tropický svadobný štýl

Rovnako ako kvetinová vôňa bieleho rizlingu, bude váš svadobný štýl rovnako kopírovať toto ovocné víno plážovým, tropickým spôsobom. Vyberte jasné a odvážne farby ako sú fuksia, oranžová a žltá a rovnako sa zamerajte aj na vodu. Vaša láska k takmer parfémovanému rizlingu znamená, že vaša svadba by mala byť tiež naplnená veselými a karibskými prvkami, ako sú rôzne citrusy zakomponované do výzdoby, či miešané tropické nápoje.

Šumivé víno: Okúzľujúci svadobný štýl

Pokiaľ najradšej siahate po bublinkách, bude váš svadobný štýl v znamení glam. Či už ide o šampanské, prosecco alebo cavu, teda váš pohár musí byť plný bubliniek, tak aj vaša svadba bude veľmi zaujímavá a okúzľujúca. Šumivé víno a riadna párty totiž idú ruka v ruke, čo znamená, že nemôžeme pochybovať o tom, že vaša svadba bude plná fantázie, výrazných prvkov, luxusných kúskov a extravagantných detailov.

Rosé: Trendy svadobný štýl

Ak je vaším obľúbeným vínom Rosé, váš svadobný štýl je moderný a trendy. Po ružovom víne siahajú najmä ženy s dobrým vkusom, ktoré vedia z veľkého množstva detailov vždy vybrať niečo extra, niečo, čo je takpovediac IN. Pôjde teda o svadbu, na ktorej sa bude veľa fotiť a množstvo záberov skončí na sociálnych sieťach a je tu veľká šanca, že sa dostane aj medzi trendy svadobnej sezóny. Či už sa rozhodnete pre drsný farebný vzor alebo dekorácie, ktoré si vyrobíte vo svojej réžii, váš svadobný štýl bude na vlne rosé.

Cabernet Sauvignon: Vintage svadobný štýl

Pokiaľ je vašim výberom Cabernet Sauvignon, pravdepodobne siahnete po vintage svadobnom štýle. Pikantná príchuť tohto dlho zrejúceho červeného vína znamená, že sa bude niesť v duchu minulosti. Odporúčame vás staviť na konkrétne desaťročie a všetky prvky vašej svadby ladiť jedným smerom, ako je art deco alebo glitz a glam starého Hollywoodu. Bez ohľadu na to, akú dobu si zvolíte ako nosnú tému, vieme, že pôjde o dokonalú svadbu v retro štýle.

Pinot Noir: Romantický svadobný štýl

Milovníci Pinot Noir sú známi sugestívnou chuťou, práve preto bude pre nich romantický svadobný štýl ideálnou voľbou. Ide o slané, avšak ľahké červené víno, čo znamená, že vaša svadba by mala tiež obsahovať éterické a úchvatné prvky. Vyberajte farby so zaujímavou atmosférou v kombinácii so svetlom zo sviečok. Dosiahnete tak rovnakú elegantnú atmosféru ako Pinot Noir s romantickou svadobnou estetikou.

Merlot: Moderný svadobný štýl

Ak pravidelne siahate po tomto plnohodnotnom červenom víne, potom by vaša svadba mala byť v duchu minimalizmu a v modernom štýle. Sladká alebo niekedy čokoládová vôňa a odrody Merlotu znamenajú, že vaša svadba by mala byť naplnená jedinečným výberom pokrmov a drobnými, ale elegantnými dekoráciami, ktoré sprostredkujú elegantnú a efektívnu estetiku.

Namiesto tradičnej svadobnej torty môžete siahnuť po modernejšej verzii ako sú profiterolky alebo cupcakoch. Tieto drobné moderné detaily sa totiž dokonale hodia k vínu, ktoré je vaše obľúbené.


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby