4 nevesty z Mojej svadby nám porozprávali o ich netradičných zásnubných prsteňoch

 • 12. jún 2018
 • Silvia Blahovcová
 • archív neviest

Plánovanie každej svadby začína žiadosťou o ruku a vyslovením magického slova „Áno“. K tomu je samozrejme potrebný aj zásnubný prsteň.

V minulosti sa dbalo na to, aby bol prsteň uzatvorený kruh, aby ho zdobil číry kamienok (veľmi často diamant), ktorý reprezentoval aj čistú lásku dvoch zaľúbencov. Prstienok bol najčastejšie vyrobený zo žltého zlata a budúca nevesta ho nosila na prstenníku ľavej ruky.

V dnešnej dobe, tak ako aj v ostatných oblastiach týkajúcich sa svadby, sú tieto tradície mnohokrát prežitkom a muži čoraz častejšie siahajú po rôznych kovoch, kamienkoch, či tvaroch prstienkov, ktorými žiadajú svoje priateľky o ruky. Pozreli sme sa na netradičné prstienky neviest z portálu Moja svadba a nevesty nám prezradili aj ich príbehy a odpovedali na otázku, či by na svojom prstienku niečo zmenili, keby mohli.

Nevesta @lussy_23 "Príbeh môjho prsteňa je úplne jednoduchý, vždy som mala rada niečo nezvyčajné, niečo, čo ma zaujalo a nikdy to nešlo v súlade s ostatnými. Môj partner ma veľmi dobre pozná a veľmi milo ma prekvapil výberom prsteňa, totiž, myslela som si, že to nejako ovplyvním, ukážem mu, čo sa mi páči a podobne, no predbehol moje plány a prsteň vybral sám.

Ako mi on neskôr tvrdil, keď uvidel tento prsteň, ďalšie už ani nechcel vidieť, lebo to bola láska na prvý pohľad pre nás oboch 🙂 a pri pohľade naň bol hneď rozhodnutý, že to je ten pravý. Na prstienku by som nemenila vôbec nič. Je ozaj nádherný a netradičný."

Nevesta @janelicious "Môj zásnubný prsteň som si netradične vyberala sama. Keďže sme sa už dlhšie rozprávali o svadbe, priateľ mi nechal vo výbere prsteňa voľnú ruku a aj teraz je rád, že mám prsteň, aký som si vysnívala. Mala som totiž presnú predstavu, ako by mal vyzerať. Vedela som, že musí byť z bieleho zlata s veľkým kameňom uprostred a malými kamienkami po stranách. 

Po dlhom hľadaní som objavila stránku, kde sa dá zostaviť si vlastný prsteň a bolo vyhrané. Keďže milujem fialovú farbu a pre moje znamenie je vhodný polodrahokam ametyst, vybrala som si ho ako hlavný kameň v netradičnom tvare srdiečka s malými Swarovski kryštálmi po obvode prsteňa. Následne som mnou vytvoreným vtipným manuálom poverila priateľa, aby ho objednal, keď sám uzná za vhodné a bude pripravený ma oficiálne požiadať o ruku.

O pár mesiacov a po niekoľkých nevydarených pokusoch o doručenie, som sa dočkala a presne na Mikuláša 2016 ma môj (už teraz) snúbenec prekvapil a po rozbalení mikulášskeho balíčka si pokľakol predo mnou s mojím vysnívaným prsteňom, kyticou a otázkou, či si ho vezmem. Keďže som si prsteň vyberala sama, nezmenila by som na ňom nič. Sedí mi na prste dokonale a gravírovanie vnútri, ktoré ako jediné na celom prsteni vymyslel môj snúbenec, má pre mňa najväčší význam."

Nevesta @vlcik1 "V našom príbehu sú dva prstienky, jeden bol výhrou v súťaži o "zamknutie lásky" na moste zaľúbených v Piešťanoch, nazvali sme ho predzásnubným. Ten ozajstný prišiel až neskôr. Zasnúbili sme sa v romantickom mestečku Annecy vo Francúzsku, ale netradične bez prstienka, pretože Vladko nikde nemohol zohnať taký, ako si predstavoval. Po návrate na Slovensko ma preto zobral do 3D zlatníctva v Bratislave, kde nám prstienok vlastne vytvorili – Vladko navrhol, aby predstavoval jeho srdce chrániace to moje, a tak bolo o dizajne rozhodnuté.

Nemenila by som nikdy, môj zásnubný prstienok je jedinečný a pre mňa ten najkrajší na svete, pretože dokonale vyjadruje lásku medzi nami. Aj obrúčky máme troška netradičné, vyrobené na mieru zo základu keltského motívu. Táto záľuba v originalite nás asi bude sprevádzať po celý život."

Nevesta @lenkalienka31 "Prstienok som dostala po ôsmych rokoch chodenia. Jedno obdobie ma pristavoval (teraz už manžel) pri zlatníctvach a ukazoval mi "aha, tento je pekný a aj tento“ a na to som sa otočila a povedala mu, že ten môj tam nevidím a asi ani neuvidím, lebo mne by sa páčil s českým granátom ako kamienkom. Povedal mi, že potom teda musí hľadať ten pravý.

A našiel ho. Vyrobili mu ho podľa predstavy v Prahe s malým prídavkom – diamantmi a rovnako ma aj v Prahe požiadal o ruku. Na prstienku by som nemenila absolútne nič, je pre mňa ten pravý."

Viac fotografií netradičných zásnubných prsteňov:

NETRADIČNÉ SNUBNÉ PRSTENE
Kompletný album

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe