Zásnuby v New Yorku a pompézna svadba: Veronika Rajek nám prezradila viac o jej dokonalom dni

 • 5. okt 2020
 • Michaela Recht
 • Roman Pinček

Veronika Rajek patrí k najobľúbenejším modelkám a influencerkám na Slovensku, hoci sama toto označenie nemá rada. Jej účet na Instagrame má už takmer 300 000 sledovateľov a úspechu sa teší nie len u nás ale aj v zahraničí. Bola finalistkou Miss Slovensko, pochádza z východného Slovenska a ľudia ju majú radi najmä pre jej bezprostredný humor.

Veronika Rajek

Veroniku pre jej bláznivú povahu sledujem aj ja. V dobe, ktorá na nás aktuálne striehne, je fajn občas vypnúť a zabaviť sa na vtipných videách. Najmä na tých, pri ktorých spieva a tancuje na pesničky od ABBA. 😀

Tentokrát som ju však oslovila za úplne iným účelom. Veronika Rajek je totiž už nejaký ten čas pani manželkou a ja som bola zvedavá nielen na to, ako prebiehal jej veľký deň ale najmä na to, ako s odstupom času vníma svoju svadbu a manželský život.

svadba Veronika Rajek

1. Kde a ako ste sa s manželom zoznámili?

S manželom sme sa zoznámili tak, ako to je v posledných rokoch trendom, na sociálnej sieti. Nie na Tindri či iných zoznamkách ale na Instagrame. Napísal mi v čase, kedy som si ho chcela úplne zrušiť a mala som na ňom asi 3 fotky. Bolo to presne 13.novembra 2016 keď sme si prvýkrát napísali.

romantické svadobné šaty s ramienkami

Aj v tej dobe som mala dosť plnú schránku rôznych správ od mužov či už s rôznymi návrhmi alebo len obyčajným ahoj, no on bol jediný, ktorý poskladal rozumnú vetu bez gramatickej chyby a bez sexuálneho podtónu. Proste sa ma opýtal kde ma môže stretnúť. A bolo vymaľované.

Potom sme sa po dvoch týždňoch vzájomného telefonovania a spoznávania sa čisto len cez hlas a sem tam cez video stretli 26. novembra v Košiciach, kedy za mnou prišiel z Bratislavy. Viem. že bola strašná zima a mali sme sa stretnúť pred dómom sv. Alžbety.

Aj sa tak stalo Doniesol mi kvety ja som na neho skočila ako keby sme sa poznali 20 rokov, pobozkala som ho (to tvrdí on, že som bola prvá ale čert to ber, bol to správny bozk) no a odvtedy som sa ho nepustila.

zásnuby v zahraničí

2. Ako prebehlo vaše zasnúbenie?

Zásnuby sme mali v New Yorku. Nič som netušila, lebo už od zoznámenia som mu hovorila, na aký štýl by som to chcela. Samozrejme moje najobľúbenejšie mesto na svete je New York a tak povedal, že to už naschvál nespraví, lebo by to nebolo prekvapenie.

V lete 2018 sme išli na mesačnú dovolenku do Ameriky, za kamarátmi a za rodinou, keďže Viki v USA dlho študoval a samozrejme hneď prvá zastávka bola New York. Akože ja som bola nič netušiaca (aj keď posledné dni v New Yorku sa mi on aj jeho kamarát zdali veľmi zvláštni). Dokonca sa mi Viki zdal taký, že ma neľúbi, lebo ja hovorím slovo ľúbim ťa tak 351x za deň a on mi to vždy zopakuje ale tieto 2 dni to tak nebolo.

romantické svadobné fotenie

No a potom sme išli na jeden rooftop bar (v tom čase najvyšší rooftop bar s výhľadom na mesto) sadnúť si na večeru, čo nebolo nič špeciálne, keďže Newyorčania doma nevaria. No a tak táto večera bola o to lepšia, že tam bol brutálny výhľad a ja som človek, čo chce všetko vidieť. Čiže som utekala hneď k tomu veľkému sklu, pozerala som sa dole a Viki zahlásil že ide po mobil aby sme sa odfotili.

Keď sme sa fotili tak zrazu za hlavou niečo vytiahol a ja som nechápala čo drží, lebo to bola čierna krabička. A potom mi to docvaklo a spustila som sloní rev. On kľačal, ja som revala od šťastia a cez hŕbu sĺz a sopľov pod nosom som mu povedala áno.

Všetci ľudia na terase mali video. Tlieskali a ja som opäť visela okolo Vikiho krku ako pred skoro dvoma rokmi, keďže ma požiadal o ruku 26. augusta 2018. No a vtedy mi vysvetlil, že rozmýšľal, kde by ma mohol požiadať a bol nervózny, lebo nevedeli nájsť to správne miesto. Čiže neprestal ma ľúbiť, len to chcel urobiť najlepšie, ako sa dalo. A aj to spravil.

3. V akom štýle a kde sa odohrala vaša svadba?

V mojom štýle. Neriadila som sa nejakým presným smerom. Samozrejme, asi ako každá nevesta, som prelustrovala Pinterest ale oni zabúdajú dať k obrázkom aj popis: “svadba miliardárovej dcéry z Dubaja”. Tak som mala predstavu len jednu, nech mám na svadbe veľa kvetov a všade.

Účel bol splnený, keďže sme mali kvetinky z Rakúska a boli tak kvalitné, že moje kytice vraj využili aj ľudia po mojej svadbe. Či už v tom hotely kde som mala svadbu alebo napríklad moja sestra na konfirmácii. Fakt sme mali množstvo kvetov. Naplnilo to miestnosť a bolo to krásne. Samozrejme bola aj iná výzdoba, balóny ,veľké svetlá, sviečky ale kvety hrali prím.

luxusná kvetinová svadobná výzdoba

áčkové princeznovské svadobné šaty s čipkou

4. Čo ti bolo inšpiráciou pri prípravách svadby? A ako dlho si ju plánovala?

Ako som vyššie uviedla, asi ako každej neveste je inšpiráciou Pinterest, len potom vám to na Slovensku nacenia a už sa vám to také krásne nezdá. Samozrejme, niekto si povie, že sa vydáva len raz a vezme si pre svadbu aj pôžičku (čo je pre mňa choré) ale ja som chcela mať naozaj veľa kvetov, čo je v skutočnosti jedna z najdrahších položiek ale spĺňa najväčší účel lebo dokonalo zaplní priestor. Nepáčia sa mi výzdoby, kde je len pár zelene a tým to hasne.

Termín svadby sme mali určený už od nášho zoznámenia. Mal byť 13.7.2019 ale nakoniec sme to dali na 13.6.2019, o mesiac skôr a dokonca aj dobre, lebo svadba bola vo štvrtok a tým pádom sme nikomu nenarušili víkend. V piatok sa dospal z opice a mohli sme pekne fungovať. Plus nám vyšlo aj dosť tropické počasie. Bolo 38 stupňov a o mesiac na to, toho 13.7 pršalo ako z krhly. Čiže to bolo fajn rozhodnutie.

svadobné mini koláčiky

kvetinová foto stena

Prípravy nám trvali ako s čím. Ešte pred zásnubami som pozerala hotely a rôzne miesta na svadbu a Vikimu som oznámila, že niektoré sú vybookované do roku 2022. Čiže či by sme sa zasnúbili 26.8.2018 alebo 12.6.2019 a svadba by musela byt 13.6.2019.

Hotel sme boli zarezervovať tuším v septembri po zásnubách. Rozhodli sme sa pre Hotel Agátka v Chorvátskom Grobe. Vikiho rodina je z okolia Modra, Pezinok a pre moju rodinu z východu to bolo menšie peklo ako blúdiť po Bratislave. Keď sme zarezervovali hotel, tak sme rovno vybrali aj menu. No a potom sme hľadali kvetinárstvo. Na Slovensku ma nič neoslovilo ani prácou a už vôbec nie cenou za tú prácu.

Nakoniec sme si našli super kvetinárstvo za super ceny v Rakúsku, kde vlastne bývame. Kvetov bolo totiž toľko, že by som sa na Slovensku v kvetinárstve nedoplatila. O ostatnú výzdobu sa postarala manželovho kamaráta manželka, ktorá organizuje svadby. Ja som sa s ňou stretla, povedala čo chcem a ona to zháňala. Neviem či trvali prípravy dlho ale viem že dnes by som sa vydávala niekde na Havaji, na pláži s bosými nohami a s dvoma svedkami. Aj keď to bola krásna svadba a túto veľkoleposť túži zažiť skoro každá z nás, tak dnes by som si ušetrila čas.

svadobné šaty na viazanie

5. Mala si nádherné svadobné šaty. Skrýva sa za nimi nejaký príbeh? Ako prebiehal ich výber?

No poviem pravdu príbeh sa za nimi neskrýva. Videla som jedny šaty v Pezinku vo Wedding n.1, dohodla som si skúšku ale tie šaty nevyzerali dobre ani na mne a ani celkovo. Povedala som im že chcem šaty čo najväčšie a najtrblietavejšie (keďže sa mi brutálne páčia olašské cigánky a ich honosné šaty). Samozrejme taký extrém by som si asi nemohla dovoliť ale našli sme veľké 13 kilové našuchorené a trblietavé šaty, na ktoré som hneď povedala ÁNO.

luxusné svadobné náušnice

čierne družičkovské šaty

Ja nie som typ nekonečného skúšania a preberania. Ako modelka som robila pár rokov späť pre Veru Wang, návrhárku krásnych svadobných šiat. Dá sa povedať že mojou prácou bolo mesiace vkuse prezliekať sa zo šiat do šiat. Svadobných, veľkých či do takých, v ktorých som pred klientom nevedela 10 minút dýchať, no aj tak som musela mať vyčarovaný úsmev. Čiže môj príbeh je jednoduchý. Nevymýšľať a vedieť čo chcieť.

zaujímavé svadobné šaty

originálne svadobné tenisky s kamienkami

6. Na ktorý moment svadobného dňa nikdy nezabudneš?

Všetky boli nádherné ale samozrejme ten, kedy sme si povedali áno, bol najviac. Je to také klišé. Ale v ten moment si človek uvedomí, že sa už inak volá a že človek, ktorého miluje, je už oficiálne jeho. A samozrejme novomanželský tanec bol krásny. To bolo tréningov s Peťkom Modrovským. Ale nakoniec som sa v tých šatách vedela len knísať a Viki viedol celú choreošku sám.

polorozpustené vlasy pre svadobný účes

7. S ktorými dodávateľmi si bola najviac spokojná?

kvetinová stena z ruží

Svadobné šaty Svadobný salón Wedding No.1

svadba v Hoteli Agátka Bratislava

8. Čo by si chcela odkázať budúcim nevestám?

Tak ako vždy hovorím, aby si do toho nevesty nenechali rozprávať. Je to asi obtiažne, keď svadbu financujú rodičia, ale my s manželom sme si všetko platili sami. Tým pádom som nemusela počúvať nikoho názory a nálady a spravila som si to ako som chcela ja a Viktor.

 1. Nenechať si do Vášho dňa kecať od druhých
 2. Mať vlastný názor a štýl a hľadať aj iných dodávateľov, lebo nie všetko drahé je automaticky kvalitné
 3. Užiť si tento deň, lebo je v skutočnosti strašne krátky
 4. My sme mali taký systém, že sme sa venovali jeden druhému, čiže ja Vikimu a Viki mne. Bol to náš deň. Neobletovala som stoly z nutnosti, kto sa chcel prísť odfotiť alebo tancovať tak za nami prišiel sám. Pre nás to bol deň kedy tu ľudia mali byť pre nás a nie my pre nich.

Ďakujeme za rozhovor a prajeme všetko dobré!


Autor článku: Michaela Recht

Zdroj foto: Roman Pinček

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe