4 nevesty z Mojej svadby nám prezradili, prečo sa rozhodli pre svadbu v zime

 • 7. dec 2017
 • Silvia Blahovcová

Prichádza zimné obdobie, Vianoce pomaly klopú na dvere a takmer všetci ľudia uvažujú nad darčekmi pre svojich blízkych, či Silvestrovskou oslavou. Sú však aj nevesty, ktoré toto obdobie využívajú na prípravu najkrajšieho dňa v ich živote a ktoré chcú svoju lásku osláviť v zimnom romantickom období.

Tak ako jarná, letná, či jesenná svadba, má svoje zastúpenie aj zimná svadba, ktorá je určite rozprávková a magická. Aj medzi nevestami na mojasvadba.sk sú nevesty, ktoré si za to svoje ročné obdobie vybrali zimu a svoju svadbu naplánovali do posledného detailu a dokonalo. Prečo sa teda rozhodli pre toto ročné obdobie a čo majú na zime najradšej, nám odpovedali samé :-).

Nevesta lala2201 Prečo ste sa rozhodli pre zimnú svadbu? Naše prvé rande sa odohralo v zime na klzisku a hneď po ňom ma cestou na kávu môj už manžel chytil za ruku a odvtedy ma už nepustil.

Preto, keď sme sa rozhodovali o termíne svadby, myšlienka usporiadať ju v zimnom štýle, ako pripomienku na to, kde sa to celé začalo, nás zaujala natoľko, že sme sa ju rozhodli zrealizovať.

Čo považujete za najväčšie čaro zimy? Ten pokoj, keď napadne prvý sneh a všade sa rozhostí pokoj, je jedno či sme deti alebo dospelí, tešíme sa na tento moment stále rovnako, aj keď sme ho už zažili veľakrát.

Nevesta snezienka144 Prečo ste sa rozhodli pre zimnú svadbu? Pre zimnú svadbu sme sa rozhodli preto, lebo obaja milujeme zimu, lyžovanie a navyše s letným teplom sa nekamarátime :-).

Ja navyše milujem snehové vločky ako vyzerajú a aj to, že každá je iná a samozrejme aj sneženie ako také a navyše, keďže zimných svadieb je zatiaľ pomenej, nebol taký problém s dodávateľmi.

Čo považujete za najväčšie čaro zimy? Čarovná je snehobiela pokrývka všade kde sa pozriem, atmosféra sviečok, praskajúce drevo v krbe, Vianoce, zamrznutý dych, ja zimu milujem takže pre mňa je čarovná celá :-).

Nevesta 231ivana Prečo ste sa rozhodli pre zimnú svadbu? Pre zimnú svadbu sme sa rozhodli preto, lebo manžel miluje hokej a prial si fotky na klzisku :-). A ešte kvôli tomu, že na 90% nebude pršať.

Čakali sme plno snehu (tak ako v posledných rokoch vo februári vždy), ale bohužiaľ práve vtedy sme sa snehu nedočkali.

A v neposlednom rade sme sa pre zimnú svadbu rozhodli preto, lebo v zime je málo svadieb a tak bol výber miesta konania svadby, kameramana, či fotografa jednoduchší. Skoro všetci majú v tomto období diáre nezaplnené.

Čo považujete za najväčšie čaro zimy? Za najväčšie čaro zimy považujem jej bielu farbu. Milujem, keď je všade plno snehu a slnečné lúče sa odrážajú na množstve snehu. Mám rada trblietky a sviečky a práve tie sa k zimnej svadbe najviac hodili.

Nevesta fantaghiro21 Prečo ste sa rozhodli pre zimnú svadbu? Dosť veľkým rozhodujúcim faktorom boli pre nás voľné termíny všetkých dodávateľov a všetkých, ktorí súviseli s našou svadbou a prípravou. Pamätám si na tu veľkú A4, na ktorej som kombinovala všetky možne termíny.

Pôvodne sme zvažovali nad svadbou v lete. Žiaľ, rodina v danom termíne bola rozlietaná na všetky kúty sveta. Preto padol dátum na január. A dodnes si vravím, že neľutujem. Ak by som si mala znova vybrať termín (čo dúfam, že už nebudeme musieť), tak zima by bola prvým kandidátom. Jedine čo ľutujeme, nebol sneh.

Čo považujete za najväčšie čaro zimy? V dnešnej dobe sa už vytráca klasické čaro zimy. Poväčšine je "príjemných 15 stupňov". Je už naozaj čarovné, ak je cez zimu sneh a zima.

I keď sme mali náš svadobný deň bez snehu, vo vzduchu bolo stále cítiť čaro povianočnej až vianočnej nálady, vône vareného vína, sladkého pečiva a iných dobrôt.

Tak, ako nevesty spomenuli vo svojich odpovediach, svadieb v zimnom období nie je zďaleka také množstvo ako napríklad tých letných a napriek tomu majú neopakovateľné čaro. Preto, ak uvažujete aj vy nad termínom v zasneženom období, určite sa nebojte a inšpirujte sa našimi nevestami, ktoré sa zimy nezľakli a urobili z nej ďalšiu neopakovateľnú dobu pre svadbu.


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby