Prinášame vám zopár tipov na zimné kvetinové inšpirácie

  • 20. sep 2017
  • Zuzana Maliníková
  • isifa / Shutterstock

Vaša kvetinová výzdoba na svadbu by mala ladiť s aktuálnym obdobím – jednak máte väčšiu šancu, že kvety naozaj zoženiete a hlavne, budú omnoho lacnejšie ako mimosezónne rastliny.

V zime majú sezónu ľalie, gerbery, či kosatce, veľmi vhodné sú aj biele ruže. Okrem toho máte široký výber typicky zimných prvkov, ktorými môžete výzdobu doplniť alebo ju z nich zostaviť. Sú to napríklad: ihličnaté vetvičky, imelo, cezmína, šípky alebo šišky.

Biele ruže

Ruže sú veľmi obľúbenou a klasickou voľbou pri výbere svadobných kvetov. Môžete ich zohnať počas celého roka a hodia sa teda na akúkoľvek svadbu. Na zimu by som zvolila biele ruže, ktoré môžete potom skombinovať s imelom, šípkami, či ihličím.

Ľalie

Tieto cibuľovité kvety sú veľmi často používané do svadobných kytíc, či už na stoly alebo pre nevestu. Ľalie sú symbolom čistoty a v bielej farbe budú vyzerať nádherne na zimnej svadbe.

Gerbery

Gerbery sú piatymi najpožívanejšími rezanými kvetmi na svete a určite za to môže aj množstvo svadieb, na ktorých sa objavili. Nájdete ich v mnohých farebných prevedeniach a veľkostiach, na zimnú svadbu však odporúčam biele alebo na oživenie bielej výzdoby, červené kvety.

Kosatce

Kosatce nájdete v rôznych farbách od bielej až po tmavo fialovú, veľmi dobre budú vyzerať napríklad v kombinácií s nejakými striebristými ozdobnými trávami.

Ihličie

Ihličnaté vetvičky sú asi najtypickejším symbolom zimy, a preto by nemali chýbať ani na zimnej svadbe. Môžete ich použiť ako hlavnú dekoráciu a doplniť ich šiškami, šípkami alebo nafarbenými imelom (zlatým alebo strieborným), prípadne ozdobiť vianočnými ozdobami. Ihličím môžete vyzdobiť sály, stoly alebo sa používa aj do kytíc pre nevestu.

Imelo

Táto romantická rastlinka je veľmi vhodná na vyzdobenie stropu, svadobných stolov (natrite imelo na zlatú alebo striebornú farbu a vo vázach rozložte po stoloch), či ako doplnok do svadobnej kytice.

Šípky

Zo šípok môžete navariť výborný čajík pre svojich hostí, ale zároveň aj doplniť nimi svoju svadobnú výzdobu. Vďaka svojej farebnosti sú výborným doplnkom do kytíc alebo aranžmánov na výzdobu stolov.

Cezmína

Cezmína sa často používa do vianočnej výzdoby, určite však bude vyzerať výborne aj vo vázach na vašich svadobných stoloch. Doplňte ju šípkami alebo použite ako doplnok k bielym kvetom, veľmi vhodná je aj na ozdobenie svadobnej torty.

Šišky

Šišky sú mojou obľúbenou zimnou dekoráciou, nakoľko majú naozaj široké využitie. Môžete ich nafarbiť a uložiť do misiek, ktoré rozložíte po stoloch, vytvoriť z nich girlandy, ozdobiť nimi svadobnú tortu, zapichnúť do nich menovky pre hostí, či použiť ich do svadobnej kytice.

Články s rovnakou tematikou:

Viac fotografií kvetov a svadobných kytíc:

Autorku článku nájdete aj medzi našimi Profesionálmi ako Zuzana Maliníková (Svadby podľa Ely).


Komentáre

    Pridaj príspevok