Zimomriavky isté: Nevesta Lucka spievala pieseň pri obrade

 • 23. júl 2020

Vždy ma veľmi teší, keď u nás nájdem nevestu, ktorú sledujem aj mimo svadobného sveta. Táto krásna žena ma pred pár dňami dojala krátkym videom, v ktorom spievala svojmu ženíchovi pieseň pri obrade (video nájdete uložené v príbehu na jej Instagrame). V okamihu som vedela, že spolu musíme „vymyslieť“ aj rozhovor pre Moja svadba.

Tou nevestou je Lucka, ktorú môžete poznať aj vďaka jej blogu Life in pictures by Lu. Nájdete v ňom rôzne články, od kozmetiky, cez cestovanie až po eko a iné témy, ktoré Lucku zaujímajú. Okrem písania sa však venuje niečomu úplne inému.

Študovala klavír na Vysokej škole múzických umení v Bratislave a dnes vyučuje spev, klavír a sama hráva na klavíri alebo orgáne na svadbách a iných podujatiach. Šikovná žena, však? Poďme sa spoločne pozrieť na to, ako sa zoznámila so svojim už teraz manželom, aký úspech mala jej pieseň pri obrade a ako prebiehal ich veľký deň.

Life in pictures by Lu

1. Kde a ako ste sa s manželom zoznámili?

S manželom sa poznáme ešte zo základnej školy, pochádzame z tej istej dediny a dokonca sme jeden čas aj sedeli spolu v lavici, ale pre vyrušovanie nás presadili. (smiech) Potom každý z nás behal po svete a žil si svoj život, stále sme sa však občasne niekde stretli. A po čase, keď som bola ja v Bratislave a on na východe, sme sa začali stretávať častejšie až to prerástlo do vzťahu, hoci iskričky lietali aj predtým.(úsmev)

2. Ako prebehlo vaše zasnúbenie?

No, nebolo to ako v romantickom filme, môj manžel je hlavne praktický človek.(smiech) K zasnúbeniu došlo tak, že sme sa o tom často rozprávali a raz sme išli spolu vyberať prsteň s tým, že ho potom dostanem. Dostala som ho na druhý deň, keď sme odchádzali z výletu v Bratislave, teda na chodbe apartmánu. (smiech) Ale bolo to v tú minútu nečakané.

3. V akom štýle a kde sa odohrala vaša svadba?

Mali sme tradičnú východniarsku svadbu. To znamená celkom veľa ľudí, živá kapela a stan na dvore, kde sa oslavovalo ešte celý nasledujúci deň.

svadba na východe

svadobné fotenie vo vinohradoch

4. Čo ti bolo inšpiráciou pri prípravách svadby? A ako dlho si ju plánovala?

Inšpiráciu som čerpala hlavne z Pinterestu a Instagramu. Stále som si ukladala obrázky alebo videá, ktoré sa mi páčili a ktoré som chcela zužitkovať aj na svojej svadbe. Samozrejme som mala aj nejaké svoje predstavy, ktoré som na svojej svadbe chcela mať od vždy.(úsmev)

Už po zásnubách sme sa dali do mierneho plánovania, svadbu som chcela najneskôr do roka, takže sme išli hneď objednať sálu. Potom som postupne riešila ostatné veci, ktoré sa viazali k termínu, ako fotografa, kapelu či kameramana. Avšak takmer všetky ostatné prípravy sa scvrkli na mesiac.

romantické svadobné fotenie

5. Mala si nádherné svadobné šaty. Skrýva sa za nimi nejaký príbeh? Ako prebiehal ich výber?

Ďakujem.(úsmev) Na šatách mi veľmi záležalo a bolo mi jasné, že chcem byť princezná. Vyskúšala som minimálne vyše 50 šiat a začínala som byť mierne zúfala, pretože aj napriek tomu, že šaty boli krásne, stále to nebolo ono. Až potom som ich našla, v podstate v mojich predstavách mali vyzerať trocha inak, ale keď som si ich obliekla, už som sa k nim v mysli stále vracala. Takže som si ich bola nasledujúci deň kúpiť a o pár dni na to, vypukla korona.

princeznovské svadobné šaty

elegantné svadobné šaty

6. Pocítila si vplyv aktuálnej situácie na prípravu svadby?

Mali sme naplánovanú veľkú svadbu, podľa toho sme aj vyberali sálu a zrazu boli všetky hromadné podujatia zrušené. Našťastie som nemala nejakú vysnívanú predstavu, že taká svadba musí byť a ak nie, tak koniec. S manželom sme sa chceli zobrať tak či tak a obdobie korony nás v tom len uistilo. Ja som bola dokonca dva týždne v karanténe a vôbec som sa nesmela vtedy so snúbencom stretávať, čo bolo strašné. Takže sme si povedali, že sa vezmeme aj keby sme mali byť len dvaja a v rúškach.

Šaty a obrúčky sme kúpili pol roka predtým, takže nám v podstate nič iné nechýbalo. Niektorí nás prehovárali, aby sme si zmenili termín, ale boli sme neoblomní a boli ešte viac ako tri mesiace do svadby, takže sme dúfali, že sa to dovtedy upokojí. Mali sme plán, že pokiaľ bude zúriť korona, vezmeme sa a potom neskôr, ak sa to upokojí, budeme mať hostinu. Potom začalo mierne uvoľňovanie, tak sme to zmenili na menšiu svadbu, aspoň s najbližšou rodinou, hoci ani tá by sa mi tam nezmestila. Mesiac pred svadbou povolili do 100 ľudí, tak sme okresali zoznam a chystali sa na svadbu.

Všetko sme museli pripravovať za pochodu a meniť podľa situácie, aj preto boli prípravy zúžené do jedného mesiaca. Občas ma chytila mierna panika ako to vôbec bude a či mi nebude ľúto, že to nebude vyzerať tak ako sme si to naplánovali, mala som však veľkú oporu v manželovi, takže to ma upokojovalo. Dva týždne pred svadbou sme opäť menili počet ľudí, pretože konečne uvoľnili obmedzený počet. Takže bolo to také ródeo, ale určite na to budeme navždy spomínať.

svadba počas pandémie

7. Na ktorý moment svadobného dňa nikdy nezabudneš?

Krásnych momentov bola kopa, nakoniec nám všetko vyšlo perfektne. Pre mňa bol najdôležitejší obrad a to, že sme sa jeden druhému navždy sľúbili. Boli tam aj moji štyria súrodenci s deťmi, ktorí mi robili zbor, čo bolo veľmi dojemné, som totiž najmladšia. Sestra vymyslela, že by som si z jednej piesne mohla zaspievať solo sama, nakoľko sa spevu a hudbe venujem v profesnom živote. Bolo to hneď po našich prísahách, pieseň pri obrade a také moje vyznanie mužovi.(úsmev)

8. S ktorými dodávateľmi si bola najviac spokojná?

V podstate so všetkými. Hostinu sme mali v Michalovciach v Event family, sála je tam veľká, nová a kuchyňa veľmi dobrá. Kapelu sme si vyberali náhodne, len podľa YouTube videa, ale tiež sme boli nakoniec veľmi spokojní. Fotky nám robila Solasta-photo a video Ompresent, komunikácia s nimi bola veľmi dobrá a dokázali vydržať aj moje rôzne vrtochy.

svadobné fotenie na východnom Slovensku

9. Čo by si chcela odkázať budúcim nevestám?

Aby si svadbu čo najviac užili, pretože to zbehne strašne rýchlo. A hlavne, aby zbytočne nestresovali, hoci viem, že to až také ľahké nie je.(smiech)

Celý album nevesty Lucky si môžete pozrieť TU.

CELÝ ALBUM
Kompletný album

Foto: Solasta photography

Autor článku: Michaela Recht

Ďakujeme za rozhovor a prajeme všetko dobré!

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe