10 tipov, ako vybrať zlatníctvo na nákup vašich svadobných šperkov

 • 18. jan 2016

Existujú stovky rôznych zlatníctiev. Ako si ale vybrať to správne zlatníctvo, ktoré bude mať tú česť zaobstarať vám svadobné šperky? Čo všetko máte posudzovať pri výbere zlatníctva, sa dozviete v nasledujúcich 10 tipoch. Poradíme vám, na čo všetko by ste nemali zabudnúť a čo presne si treba overiť.

1. Dostupné informácie o zlatníctve

Mali by ste si zistiť čo najviac informácií o zlatníctvach, ktoré vás zaujali, či už svojou polohou alebo napríklad ponukou. Dôležité je tiež zistiť, ako dlho dané zlatníctvo šperky predáva. Uprednostnite zlatníctva s dlhšou tradíciou. Okrem toho, je dobré spraviť si prieskum, či predajcovia vedia poskytnúť aj viac informácií, ako je len cena svadobných šperkov.

Ak sa rozhodnete pre nákup šperkov online, vyhýbajte sa podradným zlatníctvam na internete, ktoré podnikajú z „obývačky“, kde síce nájdete nižšie ceny šperkov, no otázne je napríklad vrátenie šperkov v zákonnej záručnej dobe a podobne.

2. Cerfitifkáty a poverenie na predaj

Nezabudnite si všimnúť fakt, či sú šperky registrované na Puncovom úrade a či zlatníctvo vlastní Certifikát Bezpečný nákup. Podmienky na pridelenie tohto certifikátu obsahujú splnenie všetkých certifikačných pravidiel vytvorených na základe viacerých platných zákonov v Slovenskej republike.

Profesionáli
1
EGNE šperky Bratisla...
Zásnubné prstene a obrúčky
Inovatívni zlatníci s tradíciou a zmyslom pre detail. Vyrábame dokonalé zásnubné prstene & svadobné obrúčky. Nájdete nás v Bratislave a Košiciach.
Celé Slovensko
15
3Dzlatníctvo - svado...
Zásnubné prstene a obrúčky
Zlaté a Platinové svadobné obrúčky na mieru - aký krásny spôsob povedať si “Milujeme sa zo všetkého najviac!"
Bratislava

3. Ceny svadobných šperkov

Na začiatok si ujasnite, približne o aké svadobné šperky by ste mali záujem. Následne si môžete porovnať vaše vytipované zlatníctva a ceny týchto šperkov. Je jasné, že každé zlatníctvo má na šperkoch rôzne ceny v porovnaní s konkurenciou. V internetových zlatníctvach sú ceny väčšinou nižšie, pretože ich náklady sú nižšie, keďže nemusia mať všetky šperky skladom, nemajú náklady na predajné priestory či dekoráciu priestorov. Naopak, kamenné zlatníctva majú vyššie náklady na prevádzku a preto sú aj ceny šperkov pre koncového zákazníka vyššie. V niektorých zlatníctvach môžete nájsť ceny totožných šperkov aj o 20 % až 60 % vyššie.

4. Vzťah zlatníctva k zákazníkom

Všímajte si aj to, či vás predajcovia považujú len za „chodiace peňaženky“ alebo vás zlatníctvo rešpektuje ako klienta, váži si vás a chce s vami budovať kúpno-predajný vzťah na úrovni. Nejdete totiž kupovať jeden strieborný prstienok sestre, ale idete kupovať kvalitné šperky na váš veľký svadobný deň. Idete investovať svoje peniaze do svadobných obrúčok a do iných svadobných šperkov, takže by sa k vám zlatníctvo malo aj náležite správať.

5. Dostupnosť svadobných šperkov

Ak už máte presnú predstavu o tom, aké svadobné šperky od zlatníctva očakávate, zamerajte sa na ne a zúžte si tak výber vášho vysnívaného zlatníctva podľa ich ponuky. Je potrebné sa uistiť, či vám zlatníctvo dokáže vyhovieť vo vašich potrebách. Má vôbec zlatníctvo v ponuke to, čo hľadáte? Má to priamo v predajni alebo na sklade, alebo je to potrebné objednať?

6. Časový manažment zlatníctva

Zaujímajte sa najmä o to, či vám zlatníctvo dokáže poskytnúť šperky, ktoré k svadbe potrebujete, do jej termínu. Aká dlhá bude napríklad dodacia doba šperkov, ktoré nemajú dostupné v predajni? Ako zlatníctvo postupuje v prípade, že nestihne šperky dodať v dohodnutom časovom termíne? Majte na pamäti, že vy ste zákazník a ak sú vaše požiadavky adekvátne, mali by vám s ochotou vyhovieť.

7. Extra ponuka zlatníctva

V prípade, že budete kupovať napríklad prsteň s diamantom, nezabudnite sa vopred uistiť, že vám ku kúpenému diamantu dajú aj certifikát o jeho pravosti. Zaujímajte sa aj o iné výhody, ktoré je schopné zlatníctvo zabezpečiť pri nákupe obrúčok, snubného prsteňa a ostatných svadobných šperkov.

8. Záruka a vybavovanie reklamácií

V prípade, ak by bola na šperkoch nejaká vada, ako zlatníctvo postupuje pri reklamácii? Aká je záručná doba na dané šperky? Je vám zlatníctvo schopné šperky opraviť, vrátiť za ne peniaze alebo máte možnosť si šperk vymeniť za iný z ponuky? Uistite sa, že poznáte všetky práva, ktoré môžete využiť v danom zlatníctve.

9. Služby zlatníctva

Všímajte si služby, ktoré vám zlatníctvo môže poskytnúť počas výberu šperkov, pri ich kúpe ale aj následne po kúpe. Tento bod veľmi úzko súvisí s dvomi predošlými a to extra výhodami pre vás a tiež zárukou a vybavovaním reklamácií.

10. Hodnotenia, diskusie, recenzie a komentáre

Recenzie a rôzne hodnotenia od spokojných zákazníkov, či sú to vaši známi alebo neznámi ľudia na internete, sú veľmi dôležité. Sú zdrojom množstva kvalitných informácií, ktoré vám dokážu pomôcť pri výbere toho správneho zlatníctva pre vás. Takéto diskusie sa nachádzajú aj na našej stránke. Pokojne môžete vytvoriť aj svoju vlastnú diskusiu a opýtať sa našich užívateliek a teda aj ostatných neviest, ktoré zlatníctvo im vyhovovalo najviac a naopak, ktorému by ste sa mali radšej vyhýbať. Určite získate množstvo informácií, ktoré vám budú nápomocné, samozrejme posledné rozhodnutie je len a len na vás.

My veríme, že sme vám dobre zhrnuli všetky skutočnosti, na ktoré nemáte zabudnúť a že sa rozhodnete správne! Nezabudnite, že fotografie svojich krásnych svadobných šperkov môžete pridať do fotoalbumov na našej stránke. Radi sa na ne pozrieme.

Hľadáte trochu netradičnejšie svadobné obrúčky? Inšpirujte sa nasledujúcimi obrázkami:

ĎALŠIE NETRADIČNÉ OBRÚČKY
Kompletný album

Autor článku: Veronika Červenská / Fotografie: isifa/Shutterstock

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby