Zvieratá na svadbe – ako ich zapojiť do vášho veľkého dňa?

 • 2. jún 2021
 • Veronika Červenská
 • isifa / Shutterstock

Keď môžu byť s nami na nákupoch, pri všetkých starostiach každodenného života, vytláčať nás z postele či sedačky a zaberať najväčšie miesto v aute, môžu byť predsa súčasťou aj svadobného dňa, že? Zvieratá na svadbe nie sú v poslednej dobe ničím neobvyklým, a to nielen v zahraničí, ale ani v našich končinách.

Preto ak aj vy uvažujete o tom, že váš svadobný deň by nebol tým pravým bez vášho domáceho miláčika, pokojne o tom premýšľajte ďalej. My vám poradíme, na čo všetko nesmiete zabudnúť pri plánovaní svadobného dňa, ktorého súčasťou bude aj vaše zvieratko. Spomenieme aj to, či sa práve vaše zviera hodí na svadbu a taktiež vám poradíme, ako ho môžete aktívne zapojiť do vášho veľkého dňa.

Najčastejšie zvieratá na svadbe

Medzi najčastejšie zvieratá zúčastňujúce sa na svadbách patria samozrejme psy a mačky. Súčasťou svadobného obradu bývajú taktiež biele holuby, ktoré vypúšťajú pre šťastie novomanželia z klietky na slobodu.

Okrem holubov sa taktiež vypúšťajú pestrofarebné motýle. Na svadbách sa však môžeme stretnúť aj s romantickými koňmi.

Váš štvornohý miláčik na svadbe

Môže sa zúčastniť aj váš domáci miláčik vášho svadobného dňa? Môže, ak spĺňa tieto základné skutočnosti:

1. Ak je dobre vycvičený a reaguje na vaše povely.

2. Ak je zvyknutý na davy ľudí a s ochotou s vami spolupracuje aj v prípade väčšieho rozrušenia.

3. Ak je rád s vašimi svadobnými hosťami a s nikým z nich nemá žiaden problém.

4. Ak vám, vašim svadobným hosťom alebo majiteľom priestorov, v ktorých budete mať svadobnú hostinu nevadí, že v blízkosti stolov bude mať peliešok váš štvornohý miláčik.

5. Ak ste pripravení na to, že sa môže stať malá nehoda alebo nešťastie v súvislosti s vaším zvieratkom na svadbe, počítate s tým a nijako viac vás to nerozruší.

Zvieratá na svadbe celebrít

Zvieratá na svadbe sú súčasťou aj tých najhonosnejších svadobných dní celebrít. Speváčku Gwen Stefani priviedol k oltáru a budúcemu manželovi Gavinovi Rossdaleovi ovčiak Winston.

Na Slovensku vypustila holuby po svadobnom obrade napríklad speváčka Dominika Mirgová. Zviera na svadbe sa však dá zapojiť aj inak.

Zapojenie zvieratka v svadobný deň

Pred oltár môžete ísť aj s Rexom, Lily, Micou alebo Murkom. Do novej rodiny predsa budú patriť aj oni. Váš domáci miláčik sa môže stať družičkou, družbom a doniesť vám k oltáru vaše svadobné obrúčky.

Môžete ho do svadobného dňa zapojiť ešte originálnejšie tým, že pomocou tabuľky zavesenej na krku môže uvádzať hostí, so slovami napr. „Prichádza nevesta“, či „Usaďte sa“.

Nezabudnite tiež na to, že aj vaše zviera na svadbe je čestným hosťom a patrí mu miesto aj na svadobnej hostine. Malo by dostať originálnu porciu svadobného menu. Zvieratká sa môžu zapojiť taktiež do svadobného fotenia, čo zabezpečí jedinečnosť každej jednej fotografie.

Okrem ich praktického zapojenia do svadobného dňa vám môžu pomôcť upokojiť sa pri stresových chvíľach. Častokrát stačí, ak sa k vám pritúli alebo vtipnou príhodou vyčarí úsmev na tvári.

Plnohodnotnou súčasťou obradu však môžu byť aj rozprávkové a romantické kone, na ktorých môže pár doklusať.

Styling zvieraťa na svadbu

Zvieratá na svadbe by mali vyzerať tak isto dobre, ako iní svadobný hostia, či vy dvaja. Nezabudnite teda na dokonalý styling v podobe vyvoňanej a vyčesanej srsti, slávnostného obojku a iných drobných doplnkov.

Dlhosrsté zvieratá na svadbe môžu byť očesané honosnejšie a to vytvorením slávnostného účesu, na ktorom sa bude krásne vynímať biela mašlička alebo aktuálne trendy kvetinový venček. Ak si na očesanie svojho štvornohého miláčika netrúfate, navštívte špecializovaný zvierací salón, kde sa oňho profesionálne postarajú.

Svadobný outfit pre zviera na svadbu

V rôznych špecializovaných predajniach či internetových obchodoch myslia tiež na zvieratá na svadbe. Nájdete v nich množstvo krásnych modelov miniatúrnych oblekov, smokingov či šatôčok.

Tieto oblečenia sa zvyčajne vyrábajú pre psíkov a mačičky, no pri iných druhoch zvierat sa taktiež medze fantázii nekladú. Stačia dve šikovné ruky, ihla, niť, látky, dobrá predstavivosť a svadobný outfit pre akékoľvek zviera na svadbe je na svete. Ak váš maznáčik na sebe neznesie smoking či šaty, postačí aj motýlik okolo krku alebo výrazná kravata.

Príprava zvieratka na svadbu

Okrem toho, že si všetko dopodrobna premyslíte, nezabudnite na svadobný deň pripraviť aj svojho domáceho maznáčika. V prípade, že vás bude sprevádzať k oltáru, vyskúšajte si to s ním dopredu. Taktiež, ak vám vaša mačička bude niesť k oltáru svadobné obrúčky, nacvičte si to s ňou. Výhodou bude, ak tieto nácviky uskutočníte pri viacerých, možno aj pre ňu neznámych ľudí, aby v svadobný deň neostala príliš vystresovaná. Myslite na to, že aj zvieratká sa môžu vystrašiť z novej, nimi neočakávanej situácie a dostať trému.

Rozhodne je vítané aj to, aby si zvieratá, ktoré budú na svadbe, vyskúšali vopred svoj svadobný outfit. Mali by si zvyknúť na svoje elegantné oblečenie, vyčačkaný obojok či mašličku na hlave.

Taktiež je dôležité nacvičenie nosenia vankúšika s obrúčkami tak, aby vás váš štvornohý miláčik poslúchal na slovo. Prajeme vám pri tom veľa šťastia.


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 10.5.2021:

  • zákaz vychádzania sa od 3. mája mení a uplatňuje sa regionálny princíp.
  • od 17. mája 2021 vstúpi do platnosti nový COVID automat (podmienky pre svadby podľa rizikovosti okresu)
  • informácie budeme aktualizovať po zverejnení oficiálnej vyhlášky

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby