Kategórie

Zobrali ste sa tajne? Oznámte to vašim blízkym oznámením po svadbe

Vaša svadba bola mála, tajná a pravdepodobne niekde na slnkom zaliatej pláži... Ste svoji a je čas oznámiť túto skvelú novinu vašej rodine, priateľom a kolegom. Pošlite im „posvadobné“ oznámenia a milo ich prekvapte.

Tajná a malá svadba bez hostí alebo iba s hŕstkou blízkych, je čoraz obľúbenejšia. Nevyžaduje si dlhé prípravy ani vysoké výdavky. Je intímnejšia, bez stresu a má svoje čaro, hoci iste nie je pre každého. Pokiaľ si vyberiete tento spôsob sobáša, patrí sa po ňom informovať okolie, že ste už svoji.

Kedy ho poslať?

Oznámenie po svadbe má podobnú formu ako svadobné oznámenie. Hlavný rozdiel je v tom, že blízkych nepozývate, skrátka im len oznamuje radostnú novinu, že svadba už bola. Veľmi nápaditým detailom, ktorý oživí text, môže byť napríklad vaša svadobná fotka alebo záber z exotického miesta, kde ste sa vzali.

Pokiaľ ste nevycestovali za tajnou svadbou do cudziny, nerobte si starosti. Pekný dizajn oznámenia splní účel a vaši najbližší nebudú mať pocit, že ste ich obišli. Ideálnym obdobím je poslať ho maximálne do týždňa od dátumu konania svadby. Je to čas, kedy ešte dokážete udržať svoj sobáš v tajnosti. Pokiaľ by ste čas príliš naťahovali, ľahko by sa mohlo stať, že okolie by po obdržaní oznámenia už dávno o svadbe vedelo. A bolo by po prekvapení...

Oznámenie po svadbe verzus ďakovná karta

Pozor, „posvadobné“ oznámenie a ďakovná karta pre hostí nie sú z rovnakého súdka. Niekedy sa tieto dve svadobné tlačoviny zvyknú mylne zamieňať. Ďakovnú kartu síce svadobčanom tiež zasielate po svadbe, ale jeho obsahom je poďakovanie za svadobný dar a za to, že prežili s vami váš veľký deň. Oznámenie po svadbe má výlučne informatívny charakter a mal by vyvolať u príjemcov pocit príjemného prekvapenia.

Neviete, čo na oznámenie po svadbe napísať? Prikladáme vám zopár inšpirácií:

  • Máme pre Vás novinu, že hoci sme nemali svadobnú hostinu, manželmi sme sa stali a potajomky sa vzali!
  • Chceme Vám prezradiť tajomstvo... Dňa XX.YY.XXYY sme uzavreli manželstvo.
  • Máme pre Vás prekvapenie, bola veľká sláva. Jožko sa v júni oženil a Anička vydala.
  • Milí naši priatelia a rodina, nadišla správna hodina, aby sme Vám prezradili, že sme si prstienky vymenili. Za zlé nám to nemajte, šťastie nám zo srdca želajte.
  • Chceli by sme Vám oznámiť, že od „dátum“ už spolu nechodíme... vzali sme sa!