Kategórie

Svadba na zámku Vígľaš - rozhovor so svadobnou manažérkou

Zámok Vígľaš sa nachádza v krásnom prostredí stredného Slovenska. Ponúka nádych histórie, ubytovanie v dobovom štýle a krásnu prírodu naokolo. So svadobnou manažérkou sme sa rozprávali o tom, ako vyzerajú svadby v priestoroch The Grand Vígľaš.

svadba a svadobné fotenie na zámku Vígľaš

Čím je zámok Vígľaš charakteristický?

Zámok Vígľaš je miesto, kde sa spája história s modernými službami. Je zasadený do krásneho prostredia Podpoľania v srdci Slovenska, vďaka čomu je ku nám blízko zo všetkých kútov. Okrem gurmánskych špecialít vás u nás čaká svadobná noc v jednej z našich zámockých komnát.

Aká je kapacita zámku?

Náš hotel disponuje kapacitou 55 dvojlôžkových izieb rôznych kategórií, s prístelkami vieme teda ubytovať až 140 hostí. Obradné miestnosti majú kapacitu do 120 osôb a do najväčšej svadobnej sály sa zmestí do 150 svadobných hostí. Pri vyššom počte hostí je k dispozícii vnútorné nádvorie zámku s kapacitou do 200 hostí.

svadba na zámku Vígľaš

Kedy je potrebné rezervovať si termín svadby?

Odporúčame rezervovať si termín aspoň rok popredu, hlavne ak majú snúbenci záujem o svadbu v mesiacoch, o ktoré je najväčší záujem (máj až september). V mimosezónnych mesiacoch vieme nájsť voľný termín aj v menšom časovom odstupe.

Čím môže byť zámok pre snúbencov jedinečný?

Zámok ponúka rozmanitosť možností. Ak snívate o svadbe v zámockom štýle, určite vás očarí reštaurácia Anjou Court s nádherným ručne maľovaným stropom a dobovým zariadením. Ak ste naopak priaznivcami moderného štýlu, kongresová sála bude pre vás tým pravým miestom. Ak túžite po menšej svadbe v kruhu najbližších, radi pre vás pripravíme hostinu v priestoroch našej vinárne alebo Veľkej rytierskej sály. Okrem Veľkej rytierskej sály si môžete povedať „áno“ aj v priestoroch gotickej kaplnky. Obrad v exteriéri vieme pripraviť na zámockej terase alebo na vnútornom nádvorí.

svadobné fotenie na zámku Vígľaš

svadobné fotenie na zámku Vígľaš

svadba a svadobné fotenie na zámku Vígľaš

Čo všetko viete v rámci svadobného dňa pre novomanželov zastrešiť?

Snúbencom vieme poskytnúť všetko od ubytovania v nádherne zariadených zámockých izbách, cez fotenie v priestoroch zámku, zabezpečenie priestorov na obrad a hostinu až po rôzne doplnkové služby. Samozrejmosťou je privítanie mladomanželov s prípitkom v mene hotela, poskytnutie základnej výzdoby a prestierania, ako aj profesionálny prístup personálu, vďaka ktorému sa budete cítiť ako králi.

Akú tematicky najzaujímavejšiu svadbu ste u vás mali?

Jeden z našich klientov mal vysnívanú svadbu v dobovom štýle a my sme mu veľmi radi toto prianie splnili. Snúbencom aj hosťom sme zapožičali stredoveké kostýmy, obrad sa uskutočnil v lese pred zámkom a večeru sme servírovali na strieborných podnosoch a táckach, aby sa naši hostia cítili ako na kráľovskej hostine. Svadobné menu bolo tiež dobové a počas celej svadby sa chodbami a sálou rozlievala zámocká hudba.

alt=svadba a svadobné fotenie na zámku Vígľaš


svadobná sála na zámku Vígľaš

Vyhľadávajú zámok Vígľaš na svadbu aj zahraniční hostia? V čom sú ich požiadavky na svadbu iné?

Svadby, kde jeden zo snúbencov pochádza zo zahraničia, sú u nás stále častejšie a ich požiadavky sa líšia v závislosti od krajiny, z ktorej pochádzajú. Najčastejšie ide o potrebu zabezpečiť anglicky hovoriaceho moderátora ako alternatívu k starejšiemu, prispôsobenie menu chuti a preferenciám hostí, zabezpečenie anglicky hovoriaceho animátora pre detičky a mnohé iné. Komunikácia s klientmi, ktorí žijú v zahraničí, prebieha hlavne cez mail. Títo klienti často potrebujú kompletne zastrešiť aj doplnkové služby, ako výzdoba, DJ a pod. Zahraničné svadby nás veľmi bavia a snažíme sa byť čo najviac flexibilní, práve preto sme na zámku podávali už rôzne špeciality ako taiwanský ľadový čaj, typickú španielsku šunku jamón, talianske domáce syry, francúzske víno, iránske dezerty a iné.

Vzťahujú sa k zámku Vígľaš nejaké povery a tradície, čo sa týka svadieb?

Povery vzťahujúce sa k svadbám zatiaľ nemáme, čo sa ale histórie týka, zámok bol v minulosti miestom, kde sa odohrávali rôzne ľúbostné príbehy. Povráva sa, že Žigmund Luxemburský, ktorý bol jedným z vlastníkov zámku, miloval svoju manželku Barbaru tak veľmi, že jej daroval až 30 hradných panstiev. Láska medzi Žigmundom a Barbarou bola však skôr výnimkou, keďže v stredoveku sa manželstvá neuzatvárali z lásky, ale ako dohoda medzi kráľovstvami, ktorá mala prispieť k mieru.

svadba a svadobné fotenie na zámku Vígľaš

svadba a svadobné fotenie na zámku Vígľaš

svadba a svadobné fotenie na zámku Vígľaš

Pozrite si aj aktuálnu ponuku zámku Vígľaš.


Svadobný album nevesty Janky, ktorá sa vydávala na zámku Vígľaš