Kategórie

Všetko, čo je potrebné vedieť o svadobnom líčení

Krása, prirodzenosť a pohodlie. Väčšina z nás dá prednosť jednému z týchto variantov. Ale prečo sa uspokojiť len s jedným? Ideálne svadobné líčenie by malo spĺňať všetky tri kritériá. Vy ste kráľovnou dňa, mali by ste sa cítiť krásna, najkrajšia zo všetkých žien, ale zároveň sama sebou. A hlavne - malo by vám to byť pohodlné, nič by vás v ten deň nemalo obťažovať a prekážať vám.

Trendy vo svadobnom líčení

Svadobné líčenie býva jemnejšie ako večerné alebo plesové. Určite nešliapnete vedľa, ak zvolíte "look bábika" - svetlejší make up, ktorý vytvorí porcelánovú pleť, jemne vytieňované viečka, jemný rúž alebo lesk na pery a predovšetkým výrazná maskara á la žmurkajúcej bábiky. Stále nesmrteľný je aj červený rúž, pokiaľ však nie ste zvyknutá nosiť výraznejšie a sýtejšie odtiene rúžov, nezačínajte s tým vo svadobný deň. Údržba rúžu je ťažšia a mohlo by vám to priniesť viac škody ako úžitku.

  • Nude look - správne urobené nahé líčenie je najprirodzenejšie zo všetkých spôsobov líčenia a zároveň zvýrazní vaše klady. Je vhodné pre ženy, ktoré nie sú zvyknuté sa maľovať a čokoľvek výraznejšieho by pre nich bolo neprirodzené.
  • Dymové tiene - stále obľúbené a vytvoria vám tajomný pohľad. Ak zvolíte tento typ líčenia, pamätajte, že na pery patrí len bezfarebné ošetrenie, lesk alebo balzam.

Ako docieliť dokonalé svadobné nalíčenie?

Základom nalíčenia je stav vašej pleti. Tá potrebuje dostatočnú hydratáciu, kvalitnú kozmetiku a každodennú starostlivosť. Nezabúdajte pravidelne používať denný krém, nočný krém, krém na očné okolie, a každý večer sa starostlivo odlíčiť. Je vhodné očistiť pleť čistiacim mliekom aj v prípade, že sa pravidelne nemaľuje. So starostlivosťou o pleť je potrebné začať hneď. Neodkladajte to až na mesiac pred svadbou. Uvidíte, že sa vám to vyplatí.

Kozmetička - áno či nie?

Niektoré nevesty zvažujú, či sa nalíčiť samy alebo sa zveriť do rúk odborníčky. Tieto otázky vznikajú predovšetkým z dvoch dôvodov. Prvý z nich je cena. Či sa nám to páči alebo nie, svadobné rozpočet sa často zvýši nad naše predpoklady alebo možnosti a niektoré nevesty hľadajú spôsoby ako ušetriť.

Druhým dôvodom je, že sa bojíme, aby sa kozmetička trafila do našich predstáv, alebo sa cítime najlepšie, keď sa namaľujeme samy. Riziko domáceho líčenie je určite v tom, že väčšinou nemáme k dispozícii tak kvalitnú kozmetiku ako odborníčka. Ak by sme si ju chceli zaobstarať, tak určite neušetríme. Faktom ale zostáva, že je to investícia, ktorá vám zostane doma a môžete sa znovu nalíčiť X-krát.

Ďalšie riziko spočíva v tom, že väčšina z nás si nevie dokonale vytieňovať tvár, naniesť tiene... Vytvoriť si perfektný make-up stojí hodiny praxe a skúšania. Navyše vo svadobný deň je nevesta často nervózna a uponáhľaná. Výhodou toho, že vám líčenie a účes urobí niekto iný, je relaxácia. Necháte sa pár hodín hladkať, len sedíte a užívate si ten pocit, že sa práve meníte v krásku.

Je skúška líčenia potrebná?

Skúška líčenia slúži na to, aby ste vo svadobný deň nebola nešťastná. Každá nevesta má obavy, aby sa kozmetička trafila do toho, čo jej sedí a pristane. A aby líčenie dokázala prispôsobiť štýlu svadby, šatám a účesu. Skúška vám zaistí, že nebudete nepríjemne prekvapená, a to aj za predpokladu, že s konkrétnou kozmetičkou už skúsenosť máte. Niekedy je potrebné urobiť skúšky aj dve alebo tri, prípadne ju zmeniť.

Ak vás vami vybraná kozmetička ešte nikdy nelíčila, odporúčam urobiť skúšky dve. Jednu čo najskôr, aby ste vedeli, či vám jej spôsob líčenia sadne, zaistíte si tak dostatočný čas na hľadanie náhrady, keby ste boli nespokojná. A druhú skúšku tri týždne pred svadbou, kde kozmetička uvidí aktuálny stav vašej pleti a opálenie, aby vedela, s čím bude vo svadobný deň pracovať. A tiež, aby ste spoločne doladili vaše predstavy k dokonalosti.

Ako sa o líčenie starať počas celého dňa?

Akonáhle kozmetička dokončí celý make-up, zafixuje ho sprejom. Už na skúške sa dohodnite, či vám fixátor zapožičia alebo si máte zaobstarať vlastný. Počas dňa je vhodné líčenie znovu zafixovať, hlavne pri vysokých teplotách. Najzáťažovejšou časťou dňa býva obrad, nejedna nevesta vyroní slzičku a odnesie si to predovšetkým maskara. Ak tušíte, že sa pri obrade rozplačete, nebojte sa na to upozorniť kozmetičku. Nie každá dáva automaticky vodeodolnú riasenku.

Na skúške líčenia sa tiež dohodnite na lesku, balzamu alebo rúži. Niektoré kozmetičky zapožičiavajú svoje produkty, aby si nevesta mohla počas dňa upraviť pery. Naopak, niektoré nevesty si chcú na pery naniesť vlastný rúž, na ktorú sú zvyknuté. Pozor na niektoré extra držiace matné rúže, môžu vysušovať pery, a keď nanesiete druhú alebo tretiu vrstvu počas dňa, môže popraskať. Preto je lepšie rúž odlíčiť a naniesť znova, nevrstviť.

Pre prípad núdze je dobré mať po ruke celú kozmetiku, či už zrkadlo, riasenku, rúž, lesk, odličovacie mlieko, tampóny, tyčinky do uší, make-up, púder a fixačný sprej. No možno vo víre celého dňa nebudete mať čas ani mrknúť do zrkadla :-).