Svadba v roku 2011. Ste tu, nevesty?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte buduce nevesty. Zalozila som novu temu svadba v roku 2011. Su tu nejake nevesty ktore sa budu vydavat v tomto roku ? Su to sice este 2 roky ale na planovanie nie je nikdy skoro ;-) Tak dajte vediet ako ste na tom vy baby lebo ja sa uz osobne neviem dockat nasho dna D :-)
Odpovedať
ani ja uz nestudujem na VS, vydrzala som prvy semester, ale z fin.dovodov som sa radsej zamestnala |-| no a teraz je to veru biedne, o mesiac zas bez prijmu, nova praca v nedohladne, mali sme vyhliadnute aj lacne byvanie ale nieco sa vyskytlo a upustili sme od toho. takze toto mi robi najvacsie vrasky - ci byvat az do svadby u nasich a potom vybavovat uver uz ako manzelia, alebo sa snazit ako slobodni ludia daco vybavit (ale to bude asi tazsie este s jednym cca 2 rocnym uverom ktory nas dost brzdi). no snad sa buduci rok este daco naskytne ohladom vlastneho byvania,lebo uz mame doma ponorku :-N a co sa tyka vystrihu v satach, ten si ja veru s dvojkami nemozem dovolit a ani by sa mi to na mne nepacilo. a inac co planujete s vlasmi?? ja mam dost kratke vlasy a nejako sa nechystam si ich nechat narast, lebo ked uz trochu podrastu tak mi zacnu liezt na nervy a idu pod noznice. tak budem mat na hlave asi uces a la hniezdo :-D
Odpovedať
Hm vlasy ... Aj nad nimi som uz rozmyslala. Ja som sa naschval tento rok nestrihala aby som mala na svadbu dlhe vlasy no ale kedze svadba sa prelozila tak sa budem musiet ist aspon podstrihnut lebo uz sa mi stiepia konceky a do 2011 by to nebolo asi najvhodnejsie bez kadernicky :-D A Rora skusim vyskusat ten kolaaac ale mam z toho miš-maš co si mi napisala :-D :-D :-D
Odpovedať
a v com mas miš maš?? ved to je uplne ten najjednoduchsi recept co som na nete nasla, lebo ja som katastrofa v kuchyni,mne aj voda zhori :-N tak sa zacinam cosi ucit, a aspon tie sladke veci ma bavia robit. teda pokial sa daria. este by som chcela vediet spravit daku (mozno aj) poschodovu potahovanu tortu x-)
Odpovedať
Ale ved v pohodke .. zivot ta nauci varit :-) Ja mam tiez skor blizsie ku peceniu kolacikov. Asi ma to bavi viac nez varenie ..
Odpovedať
Profilova fotka
vidite, a ja zase radsej varim ..aj ked nie vzdy sa to podari :-N ale tak, dokial sa vydam, bude zo mna kucharka :-D ja mam s vlasmi tiez problem, nechavam si ich narast, len uz mi to lezie na nervy a to ich mam pod plecia =-) no ale ja by som to chcela zacesat nejako nabok, tak sa mi to paci a myslim, ze sa mi to aj hodi... ale rora, aj kratke vlasy vyzeraju veelmi pekne a podla tvojej fotky ti pristanu,takze nie je dovod, aby si si nechavala dlhe, ked ti nevyhovuju ;-)
Odpovedať
tak ja po dlhych vlasoch ani netuzim, iba tak trosku po plecia, ale mne to hrozne vadi ked ich mam uz odrastene a fuka vietor tak mi idu kade tade cez tvar a to neznasam :-S no ja som uz parkrat sa snazila daco nam uvarit,ked boli rodicia prec, ale neviem kde robim chybu, ale ani ta poondena ryza sa nedala jest. alebo zemiakova kasa. pritom som ju spravila rovnako ako ju robi mama, no moja bola proste nechutna ]-( neviem ci sa to jedlo pokazi ked sa na nho pozriem alebo co ]-(
Odpovedať
Rora aj mne vadia dlhe vlasy .. no napriek tomu ich mam dlhe lebo kratke mi nepristanu. A mozno aj pristanu ale v kratkych vlasoch som sa este asi ani nevidela ... tak neviem povedat :-D Ale bola som na svadbe draheho sesternice a ona mala kratke vlasy presne ako ty a velmi sa mi to pacilo ako to mala spravene :-) No ja mam predstavu o jednom ucese a na neho su potrebne dlhe vlasy .. takze so strihanim budem musiet pockat .. aj ked existuju pricesky ale radsej mam vlastne vlasy :-p
Odpovedať
..baby, niektoré tu píšete, že už máte rezervovaných, alebo sa chystáte rezervovať kameramana a fotografa..nie je to ešte skoro? aké s tým máte skúsenosti? lebo ja si myslím, že ešte máme čas, ale tak aby som zase niečo nezmeškala :-) ..my máme termín až na 1. októbra 2011, rezervovanú sálu a s časti aj hudbu (keďže sa s nimi osobne poznáme, tak tak nezáväzne, lebo rozmýšľame aj nad inou skupinou) ..no a teda, nebudem vyzerať čudne, ak už teraz pôjdem obvolávať kameru a foto? :-N ..čo poradíte?
Odpovedať
Profilova fotka
ja si rezervovavam slovensku spicku, tak sa netreba cudovat ye sa im v januari 2010 zacnu zaplnat terminy na rok 2011. Najskorej sme im pisali email a neboli sme prvy co uz chceli rezervacku na rok 2011. Podla mna nie je treba mat az tak skoro rezervovanu hudbu, ani salu, ved s takym malym poctom ako budeme mat my tak problem zo salou nebude. Mamina sa mi smiala ze s tak par ludmi to spravime u nas na zahrade a hotovo :-D
Odpovedať
miskamisko: my sme tú sálu rezervovali tak skoro kvôli tomu, že je to moja srdcovka, a ak sa mám raz vydávať, tak len tam :-) a je už obsadená do mája 2011, čo sme boli dosť prekvapení aj my dvaja!! takže asi preto..
Odpovedať
Profilova fotka
my chceme na smoleniciach a tam nerezervuju viac ako pol roka dopredu lebo nevedia presne terminy SAVkonferencii
Odpovedať
Profilova fotka
petruszia: ja sa chystam v juni 2011 a nemam este vobec nic... teraz v juni mam statnice, takze po nich idem riesit vsetko, aj salu rezervovat a potom pomaly aj ostatne. tiez si vravim, ze je teraz este skoro, ten rok dopredu je v pohode :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
my nemame este konkretne zarezervovane nic, akurat mame zoznam sal, ktore by pripadali do uvahy, to si pojdeme popozerat, a v priebehu buduceho roku sa rozhodneme. takze my si zatial len spisujeme nejake poznamky, plany atd, no a s tym sa potom uz bude organizovat jednoduchsie :-)
Odpovedať
Profilova fotka
danulicek, presne tak, kam sa ponahlat, ved este skoro dva roky dovtedy...
Odpovedať
Profilova fotka
h.a.i.n.y : ja pracujem už skoro 2 roky, môj drahý 5 rokov, na výšku nechodíme. :-) Jejda budete mať 105 ľudí? Noo tak to budete mať riadnu "žúrku" :-) My sme napočítali aj s nami 40 ľudí, plus večer ešte cca 10-15 ľudí by prišlo... A aj tak sa cítim že pre nás nie je žiadna sála - ako naschvál, miesta do ktorých som sa cez net zamilovala svadby nerobia :-( takže moja vysnená sála objavená v karpatskom dvore v lozorne bude už len v mojej hlave :-D Jaj a dôvod prečo rok 2011? Noo, už som to tu niekde veľmi podrobne písala, tak už len tak v skratke, mamina môjho drahého má problém s tým že by sme sa brali, že sme podľa nej veľmi mladí (ja 21, drahý o týždeň 27, sme spolu 2 a pol roka) a že sa to skončí rozvodom a tak... No boli také rozbroje, aby tá svadba sa odložila, a tak, a nechcela som aby sa s ňou môj drahý hádal, tak sme sa vykašľali na to a dali to na 2011.. to bolo veľmi stručne vysvetlené ale už na to nechcem myslieť zase, naplakala som sa už dosť kvôli tomu.. :-) Nooo a termín sme rovno zvolili na naše 4té výročie, tak to bude také pekne symbolické :-) A čo vy? Prečo ste preložili? - teda pokiaľ chceš o tom hovoriť. ;)
Odpovedať
ahojte, pripájam sa k vám, my plánujeme svadbu na 30. apríla 2011 :-) , zatiaľ nemáme rezervované nič, boli sme sa pozrieť v dvoch kaštieľoch, kde by mohla byť hostina, ale ani v jednom to nevyšlo, tak hľadáme ďalej, je to dosť zložité, pretože splniť nároky môjho priateľa je veľmi ťažké :-S
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte, tiez sa pridavam. planujeme to na 18.6. tiez sme este nic nerezervovali. vyhliadnute miesto uz mame, tak snad bude stacit rezervovat to niekedy vo februari :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte my chceme istrezervovat salu niekedy v marci mozno aj neskor uvidime este tak hadam Agro hotel v Velkej lLomnici na nas datum bude volny :-)
Odpovedať
Profilova fotka
barbora, teraz v marci? nie je to skoro? inac aj ja chcem agro, este ze nemas ten isty datum ako ja ;-)
Odpovedať
Ahoooojte. Tak to ma veeelmi tesi ze sa tu takto rozrastame. Vitam aj dalsie buduce nevesticky ;-) wera.g Nam to skomplikovali tiez rodicia. Velmi sa starali ze co a preco uz na rok, ze nemam este skoncenu skolu a ze ked chcem na rok tak s nimi nemam ratat .. a to bol pre mna sok. A tak som si povedala ze nebudem sa s nimi hadat a ustupim ako mala a tak som sa rozhodla ze po 5. rocniku sa az vezmeme aby mali pokoj na dusi... A potom si uz nenecham od nich po hlave skakat. Pojdeme byvat ku drahemu lebo u nas by to bolo stale len o tom co sa paci mojim rodicom a takto zit my nechceme! Oni su proste taka povaha ze musime robit to co sa paci im inak je zle! No a chceme zacat stavat dom takze u svokrovcov nebude dlho byvat :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Taktiež vítam všetky nevestičky, ktoré sa k nám pridali :-) H.a.i.n.y: No je to zlé, keď rodičia, ktorí by sa mali s tebou najviac tešiť a podporovať ťa, ti pokazia celé prípravy, plánovanie,... JA som taktiež ustúpila, nech nie sú hádky a výčitky, hoci stále mi to je ľúto a 5.6.2010 bude veľmi zlý deň, keď si predstavím, že sme s mojim drahým mohli mať svadbu... Ešte do toho všetkého začal mamin manžel, že si mám platiť svadbu sama, nechce dovoliť mojej mame aby mi na svadbu dala niečo. Hm, vedela som že si platím sama, ale aby mojej mame niekto zakazoval platiť svadbu jedinej dcére? - to je hrozné.. Ideme na tú zásnubnú večeru, berieme aj jeho, keďže je mamin manžel, ale najradšej by som ho úplne vynechala z celej svadby, je strašne ufrflaný, veľa pije a počítam že len hanbu urobí... Aaaach jaj, najlepšie by bolo ak by sme odišli niekam preč, tam sa vzali a doma to už len oznámili - bolo by po problémoch.. Ale to by musel chcieť aj ženích - čo rozhodne odmieta. :-( Taaakže tak. :-( Joj to je super, keď si rozumieš so svokrovcami, že máte kam ísť pretdým než dostaviate :-) Ozaj a vy už spolu žiteje?
Odpovedať
wera.g Nie este spolu nezijeme a to bol aj dovod preco sme sa chceli uz brat lebo nam to vobec takto nevyhovuje ze kazdy vecer musime od sebe odchadzat a ist spat domov ako male deti. Lebo nasi by to neprezili keby moj snubenec mal u mna prespat alebo ja u neho. By ma vydelili asi .. urcite .. Tak preto to ani neskusam. A tak budeme k sebe este chodit az kym sa nevezmeme. Ja to nechapem! Nasi su take konzervy ze az! Sme uz zasnubeni a nemozeme spolu spat a zit. A vela mladych nie je este ani zasnubenych a im to dovolia rodicia. Ja tomu nechapem ... No mne bude luto 12.6., 26.6. a aj 7.8.2010 lebo to boli nase datumy ale ten posledny a definitivny co mal byt tak bol 7.8.2010. Tak v tento den budem asi najviac smutna .. No co uz .... Drzim palce na zasnubach. Tam sa im chystate aj oznamit ze sa beriete? A k tomu plateniu svadby .. my sme si chceli platit svadbu sami lebo sme vedeli ze nasi nemaju peniaze lebo mali ine vydavky tohto roku a ked by nam chceli nieco dat tak nam to bolo jedno ze kedy nam ich daju ci o rok alebo o dva. A oni nechceli o tom ani len pocut! Ze to musia oni platit svadbu. Ze ako by to vyzeralo ... ze mojmu bratovi platili oni tak musia aj mne. Ze co by povedali moji svokrovci a ze by ich ohovarali a proste take bludy ze az!!! Ved teraz to je normalne ze mladi si platia svadbu sami ... no ale ked chcu nam oplatit tak nech sa paci uz teraz mozu setrit na august 2011 :-D A vy ako ostatne nevesticky? Ako to mate s platenim svadby? Budete si ju platit sami alebo rodicia?
Odpovedať
wera.g A vy uz spolu zijete?
Odpovedať
Profilova fotka
hainy, k tomu plateniu... pravdepodobne rodicia, kedze ja este studujem a momentalne nemam ziadne prijmy. dufam ale, ze ked skoncim, si najdem nejaku pracu a aspon niektore veci ako saty, doplnky, vyzdobu a tak si zaplatim sama. no uvidime, uz som otcovi oznamila, aby zacal setrit :-) a vlastne, aj tak je to nieco ako tradicia, ze svadbu platia rodicia...
Odpovedať
kitty88 No u nas na vychode urcite ano .. ale ked mali ine vydavky a my sa chceme brat tak nebudeme predsa cakat na to kym oni budu mat peniaze ....
Odpovedať
..takže sa pripojím k tomu plateniu svadby..to bolo tiež jedným z dôvodov, prečo sme aj my dali svadbu na 2011 (ktorá mala byť 16. októbra 2010), okrem školy a podobne..my si svadbu chceme z väčšej strany platiť samy, preto že rodičia mali ozaj za posledné dva roky dosť výdavkov, čo sa týka prerábky domu a tak, a okrem toho, prvé dva roky mi platili školu, čo tiež nebolo najmenej, takže sa dosť siahlo do úspor..mama síce povedala, že ak sa budeme chcieť zobrať v najbližšej dobe, tak v poriadku, ale ona mi môže zaplatiť len malilinkú svadbu pre pár ľudí, vo forme obeda,alebo večere..no a toto v žiadnom prípade! nevravím, že chcem 100 ľudí, ale určite chcem klasickú svadbu, so všetkým čo k nej patrí :-) tak si šetríme..síce ešte nevedia o ničom a o žiadnym našich plánoch, ani o dátume, ale o to to bude lepší šok, keď im to pekne povieme ;-) vedia o tom, že sa chceme zobrať, ale akosi to neriešia, kým to neriešime my dvaja...inak, už aj tak mi bolo povedané, že ak sa chcem vydávať, mám si na to najprv našporiť, veď prečo by mi mali rodičia platiť svadbu, keď som si to zmyslela ja, že nech sa obraciam a nezaťažujem zbytočne rodičov..čo si o tomto myslíte vy? áno, nemyslím si, že mi rodičia majú platiť celú svadbu, ale môžu prispieť aspoň akou tou drobnosťou, pomôcť ak budeme potrebovať, čo nie? tá tetka čo mi to vravela, je taká zatrpknutá babizňa :-| ..ale ja viem, že nám pomôžu, ak to budeme potrebovať, zvládneme to, toho sa nebojíme..veď za tie dva roky našporíme, už teraz sa nám to pekne risuje :-) a pomaly bude treba začať riešiť bývanie, ach jaj, to bude tvrdší oriešok...
Odpovedať
Ja sa nejak nestotoznujem s tym ze svadbu by mali platit rodicia, neviem, nejako mi to je "proti srsti" :-N aj ked sa nebudem branit tomu ked mama bude chciet niecim prispiet, ale do svadby ideme s tym ze neocakavame od nikoho nic a bude len to,co si budeme moct dovolit a nemyslim si ze by nasa svadby tym utrpela,nechceme ju nejak honosnu,nam ide len o to mat pekny obrad, potom nejake pohostenie a nakoniec dobre sa zabavit s priatelmi, cize nejaka chata.predpokladany limit by som chcela max. 2500 - 3000eur. teda co som si robila len taky predbezny sumar poloziek a dost som bola zdesena :-N lebo zaroven svadby by sme chceli riesit aj byvanie,ale to je zatial len hudba buducnosti,kedze sme si uz nechali ujst zrejme zivotnu ponuku :-(
Odpovedať
nám platia rodičia všetko, čo sa týka hostiny, teda prenájom sály, jedlo, alkohol, zákusky... a ešte mne platí svokra popolnočné šaty :-) , vraj je to v ich rodine tradícia, ja som o takej nikdy nepočula. Ostatné všetko si platíme mi, aj tak rátam, že nás to vijde približne rovnako, ako každú stranu rodičov. petruszia nič si z tej zatŕpknutej tetky nerob, prečo by to malo byť z tvojej strany zaťažovanie rodičov. Podľa mňa každý rodič s tým ráta, že keď raz bude ženiť/vydáť svoje dieťa, tak sa na tej svadbe bude finančne podieľať.
Odpovedať
ja by som bola tiez rada keby rodina z priatelovej strany prejavila aspon najmensi zaujem (od nich by som rada prijala sponzorovanie :-D ), lebo jeho rodicia su maximalne divny a zrejme nerataju s tym ze by prispeli ked sa im syn bude zenit, ale este k tomu je im to aj fuk a nestaraju sa ani ci zije. takze polovica financii je iba cisto na mojom priatelovi. teda ak sa nieco dovtedy nezmeni. o com pochybujem |-|
Odpovedať
rora to mi je naozaj ľúto, že má tvoj priateľ takú rodinu, ja vždy tomu môjmu opakujem, aby si vážil, že máme takých rodičov, akých máme, teraz sme mali dosť ťažký rok a veľmi nám pomhli... keby si máme my platiť všetko sami, tak sa nevydám asi ani do štyridsiatky :-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?