13 vecí, ktoré nevesty po svadbe najviac ľutovali

 • 27. okt 2016
 • Dana Račko
 • isifa / Shutterstock

Zopár neviest vám zrejme povie, že po svadbe najviac ľutujú výber ženícha… Vy však iste nebudete patriť do tejto nešťastnej kategórie. Aby ste nemuseli ľutovať to ostatné, dajte na rady neviest, ktoré už majú svadbu za sebou. Poučte sa z chýb druhých a vďaka tomu si bezstarostne užívajte svoj svadobný deň.

1. Stres

Drvivá väčšina neviest uvádza, že by pred svadbou oveľa menej stresovali. Ako dôvod uvádzajú, že nikdy sa nedá všetko dokonale naplánovať a nie je v ich silách ovplyvniť počasie, zdravie, náladu hostí a podobne.

Takže, ako znie rada od ex neviest pre budúce nevesty? Menej stresujte a viac si svadobné chvíle užívajte. Nebudú sa už totiž opakovať.

2. Vizáž

Pri líčení a účese nevesty neľutujú ani tak samotný výsledok práce odborníkov na krásu, ako skôr fakt, že vynechali skúšku líčenia a účesu. Spôsobili si tak viac stresu, nakoľko v svadobný deň poriadne nevedeli, čo môžu očakávať.

V prípade, že nie ste zvyknutá na úpravu nechtov, dajte si ich urobiť mesiac pred svadbou. Nie vždy vám totiž musí vyhovovať tvar nechtov a zdobenie. Nechty sú pre nevestu veľmi dôležité, keďže vaša obrúčka bude pre fotografa priam magicky príťažlivá.

Dosť rozšíreným trendom u neviest je aj nástrekové opálenie. Ak s ním nemáte skúsenosť, mesiac pred svadbou si ho vyskúšajte. Nemusí byť pre vás totiž tým pravým orechovým a po skúsenosti s ním budete vedieť, či ho na svadbu vlastne chcete.

3. Šaty

Nevesty sa najčastejšie sťažujú, že si zvolili nepraktické svadobné šaty. Najviac im prekážali ťažké šaty a určite by s odstupom času volili o čosi ľahší model. To platí najmä pre svadby v lete. V zime by bývalé nevesty mysleli viac na teplo, a to najmä pri svadobnom fotení v exteriéri.

4. Topánky

Predpokladáte správne, v prípade topánok bola achilovkou jednoznačne výška podpätku. Nevesty svorne radia, že ak nie ste zvyknutá na vysoký podpätok, nesiľte to ani na svadbe.

Radšej sa rozhodnite pre nižší podpätok a komfortný svieži krok k oltáru ako smiešne vrabčie drobkanie.

5. Dodávateľov

Človek nikdy nevie, či sa pri výbere kameramana, fotografa či starejšieho nepopáli. Dobré referencie sú jedna vec, ale to, v akej pohode a zdravotnom stave bude váš dodávateľ v deň vašej svadby, je vec druhá. Čo radia nevesty, ktoré už majú svoj deň D za sebou?

Buďte k týmto ľuďom milé. Pod vplyvom vášho úsmevu a zdvorilého správania sa aj oni budú iste viac snažiť.

6. Obrúčky

Veľkosť – na tú upozorňujú nevesty. Často si kvôli nedostatku času a predsvadobnému stresu vybrali veľké prstienky. Dajte na všetky užitočné rady predávajúcich a poriadne skúšajte. Svadobné obrúčky predsa budete nosiť po zvyšok života. Musia byť krásne a podľa vášho vkusu, ale aj praktické a komfortné.

7. Kyticu

Skoro žiadna nevesta by ju nemenila za nič na svete. Menila by však tú, ktorú hádzala družičkám. Nevesty radia, že by si na hádzanie svadobnej kytice dali urobiť o niečo menšiu kytičku, podobnú tej „pravej“. Dôvod? No predsa, aby im tá jedinečná ostala čo najdlhšie voňať doma vo váze.

8. Zákusky

Z obavy, že bude na svadbe zákuskov málo, sa väčšina neviest prerátala. Výsledok? Plný mraziaci box svadobných koláčov. Zlatou strednou cestou nikdy nič nepokazíte, a platí to aj pri počte zákuskov na osobu.

Ďalšia vec, ktorú nevesty po svadbe ľutovali, bola, že si nezaobstarali škatuľkovanie koláčov v cukrárni, ale robili to samé, prípadne za pomoci rodiny a priateľov. Opýtajte sa v cukrárni, či vám môžu koláče podeliť do škatúľ. Uvidíte, koľko času a energie tým ušetríte.

9. Fotenie

Veľa neviest by sa rozhodlo pre svadobné fotenie až po svadbe. Kvôli stresu zo svadby sa mnohé nevedeli dostatočne uvoľniť a s výsledkom fotenia neboli veľmi spokojné.

10. Čas na rodinu a hostí

Na svadbe máte toľko povinností, že si v tom zhone nedokážete užiť tie jedinečné chvíle s tými najdôležitejšími – rodinou a priateľmi.

Bývalé nevesty radia budúcim – zahoďte organizačné drobnosti a venujte sa blízkym!

11. Výzdobu

Bude vaša svadobná výzdoba v rukách odborníkov? Neurobte tú istú chybu ako nespokojné nevesty a podrobne im vysvetlite svoje predstavy. Dajte si tú námahu, ukážte im podobné fotky a napíšte im na papier drobnosti, bez ktorých vaša výzdoba nebude jednoducho vaša.

Tie nevesty, ktoré si robili výzdobu samé, to zväčša ľutujú ešte viac. Deň pred svadbou by si radšej oddýchli, ako viazali mašle na stoličkách.

12. Čas sobáša

Nepísaným zvykom u nás je, že sobáš sa uskutočňuje v neskorších poobedňajších hodinách. Nevesty, ktoré ho mali po 17-tej hodine, mali pocit, že museli na svadbu veľmi dlho čakať a zároveň sa skončila akosi prirýchlo.

13. Harmonogram

Ak by si nevesty mohli zopakovať svadbu, určite by poverili blízkych presnými úlohami a inštrukciami. Inak sa zo svadby môže stať chaos, ktorý neobíde ani nevestu.

Nemusíte mať presný harmonogram a kŕčovito ho dodržiavať, ale určite nechoďte pred oltár bez neho.

A čo ste po svadbe najviac ľutovali vy? Prezraďte nám v komentároch..


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby