Svadobný plánovač (18): Ako stráviť večer pred svadbou?

 • 24. feb 2016

S blížiacim sa svadobným dňom rastie aj nervozita väčšiny neviest. Deň pred svadbou alebo vo svadobné ráno zvyčajne dosahuje svoj vrchol. Tu je niekoľko tipov a rád, ako prežiť večer pred svadbou v pokoji.

Večer pred svadbou by ste mali už len oddychovať a tešiť sa na váš veľký deň. Všetko, čo sa dalo zabezpečiť, ste už zabezpečili, pripravili ste si časový harmonogram svadobného dňa, aj všetky veci, ktoré budete na ďalší deň potrebovať. Teraz už naozaj nemôžete nič vylepšiť alebo zmeniť, preto je úplne zbytočné stresovať. Je veľmi dôležité, aby ste sa noc pred svadbou dobre vyspali, pretože svadobný deň je naozaj náročný.

Zbytočný stres vám len zabráni v spánku, ktorý tak potrebujete. Ak si chcete večer pred svadbou naozaj oddýchnuť, tu je niekoľko tipov, ako na to.

Odveďte svoju pozornosť od svadby

Aby ste si prečistili myseľ, môžete si zašportovať, pozrieť si nejaký film (ktorý nemá ani okrajovo nič spoločné so svadbou, alebo niečím, čo by vám ju mohlo pripomenúť), prečítajte si knihu, zahrajte si nejakú hru na počítači, zavolajte k sebe kamarátky, aby vás rozptýlili klebetami a veľmi dobrou voľbou je aj lúštenie krížoviek. Skrátka venujte sa hocičomu, čo odvedie vašu pozornosť od svadby.

Uvoľnite sa a zrelaxujte

Aby ste sa uvoľnili a zbavili prípadného stresu, pripravte si bohatý penový kúpeľ, zapáľte sviečky, pustite relaxačnú hudbu, použite voňavé oleje. Teplá voda vám pomôže uvoľniť sa a všetky vône a zvuky podporia príjemné pocity. Keď budete relaxovať vo vani, predstavujte si niečo príjemné, napríklad prechádzku po pláži, po lese či iné veci, ktoré vo vás vyvolávajú príjemné pocity a zabavia vašu myseľ, aby nemala čas myslieť na svadbu. Ak sa neviete takto uvoľniť a myseľ vám stále behá k "zakázanej téme", môžete si zobrať do vane nejaký časopis a listovať si v ňom – či to bude nejaký ženský magazín, časopis o bývaní alebo o varení, je už len na vás.

Nezabúdajte na jedlo a nápoje

Veľmi dôležité je aj to, čo jete alebo pijete. Dajte si ľahkú večeru, aby vám jedlo neležalo v žalúdku a nebránilo vám zrelaxovať, prípadne spať. Môžete si tiež dať nejaký bylinkový čaj na uvoľnenie, prípadne nejakú z overených domácich antistresových medicín. Ak máte radi víno, môžete si pred spaním dať jeden pohárik.

Unavte sa

Únava je naozaj výborný spôsob, ako si zaistiť dobrý spánok. Ak sa bojíte, že bude vaša myseľ stále odbiehať k svadbe a vymýšľať, čo všetko ste mohli zabudnúť alebo, čo by sa mohlo pokaziť, je dobrým riešením sa skrátka unaviť. Choďte si tesne pred spaním zabehať, spravte nejakú prácu, upracte byt, ožehlite prádlo, upracte si šatník, navarte. Čokoľvek, čo vás môže vyčerpať, aby sa vám dobre spalo.

Zabavte sa

Smiech je vynikajúcim liekom na stres. Môžete si pozrieť staré fotky z dovoleniek, z rôznych akcií s kamarátmi a zabaviť sa na spomienkach alebo na tom, ako ste niekedy vyzerali. Pustite si nejaké vtipné videá na Youtube.com (určite však nepozerajte kompilácie "wedding fails") – dobrým zdrojom zábavy sú zvyčajne zvieratá alebo deti. Môžete si tiež prečítať nejaké vtipy alebo si pozrieť nejakú bláznivú komédiu… voľba je len na vás.

Rozmaznávajte sa

Doteraz ste poctivo plánovali a pripravovali svadbu a teraz si zaslúžite ozajstnú odmenu za dobre odvedenú prácu. Môžete zájsť do salónu a nechať si spraviť tvárovú masáž, masáž celého tela či rôzne relaxačné zábaly a masky.

Odmeniť sa však môžete aj doma. Spravte si zdravý detoxikačný kokteil, použite vyživujúcu masku na vlasy, hydratačnú masku na pleť, v sprche použite voňavý relaxačný peeling a potom si natrite telo nejakým špeciálnym olejom alebo krémom. Spravte pre seba niečo výnimočné, čo zvyčajne nerobíte. Nemusíte ani investovať veľa peňazí, relaxačné masky aj peeling si ľahko vyrobíte aj doma – na internete na to nájdete množstvo receptov.


Autor článku: Zuzana Maliníková (Svadby podľa Ely) / Fotografie: isifa/Shutterstock

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby