10 spôsobov, ako zjednodušiť plánovanie svadby

 • 18. nov 2020
 • Zuzana Maliníková
 • isifa / Shutterstock

Príprava vášho veľkého dňa je určite zábavný, ale zároveň aj náročný a miestami stresujúci proces. Aby ste si vychutnali najmä tú jeho zábavnú stránku, tu je niekoľko spôsobov, ako zjednodušiť plánovanie svadby.

ako zjednodušiť plánovanie svadby

1. Neponáhľajte sa

Plánovanie svadby vyžaduje istý čas a robiť dôležité rozhodnutia pod časovým tlakom vás len zbytočne vystresuje. Ak si chcete plánovanie užiť a mať dostatok času na všetky rozhodnutia, odporúčam zvoliť taký dátum svadby, ktorý vám tento čas poskytne. Pokojne to môže byť aj rok alebo rok a pol od zásnub.

2. Vyberte si priestor, ktorý vám poskytne všetko

Aby ste si ušetrili čo najviac vybavovania a zariaďovania, rozhodnite sa pre priestor, ktorý môže množstvo vecí vybaviť za vás. Väčšina párov si vyberá miesta, ktoré poskytujú občerstvenie, aby nemuseli zabezpečovať catering, alebo mnoho priestorov vám tiež za príplatok zabezpečí výzdobu a často majú dokonca aj ďalších osvedčených dodávateľov, s ktorými spolupracujú – napríklad fotograf, kameraman, Dj a podobne.

Preto sa pri výbere miesta informujte, čo všetko vám vedia zabezpečiť a preverte si aj to, s ktorými spolupracujú a potom si vyberte priestor, ktorý poskytuje najviac možností a má najlepších dodávateľov. Ušetríte si tým naozaj veľa práce, keď na jednom mieste vybavíte polovicu svadby.

3. Čo sa dá vybavte online

Vybavovať svadobné plánovanie online vám ušetrí naozaj veľa času a možno aj peňazí, lebo v eshopoch sú často lepšie ceny ako v kamenných predajniach a často tiež mávajú rôzne zľavy. Okrem toho máte na internete omnoho väčší výber. Cez internet nemusíte len nakupovať tovar, ako obrúčky, či výzdobu, ale môžete si aj vybrať rôznych dodávateľov.

Takmer každý už má v dnešnej dobe svoju ponuku na internete, stačí si len vybrať, kontaktovať ich emailom ohľadom ďalších informácií a potom sa stretnúť už len s tými, ktorých si chcete najať.

4. Určite si priority

Skôr ako sa pustíte do vybavovania, dohodnite sa s partnerom na prioritách, aby ste mali jasno v tom, čo je pre vás naozaj dôležité, kde môžete robiť nejaké kompromisy a ktoré veci pre vás nie sú až také podstatné. Potom sa tohto zoznamu držte počas celého plánovania a ako prvé vybavte tie najdôležitejšie veci a až potom sa pustite do tých, na ktorých vám záleží menej a tie najmenej podstatné vybavujte nakoniec, aby sa vám nestalo, že strávite 3 dni výberom obrúskov, keď ešte nemáte svadobné šaty.

5. Pripravte si podrobný zoznam úloh

Hneď na začiatku si spíšte všetky veci, ktoré treba zariadiť a kúpiť, aby ste mali jasno v tom, čo všetko vás čaká a tento zoznam majte poruke vždy, keď budete niečo zabezpečovať. Každú vybavenú veci si potom v zozname označte, aby ste mali prehľad o tom, ako na tom ste s prípravami. Tento zoznam vám pomôže aj v deň svadby, keď na vás príde predsvadobný stres z toho, či ste na nič nezabudli. Vtedy sa len pozriete na zoznam a uvidíte, že všetko je vybavené.

6. Obráťte sa na rodinu a známych

Vaši blízki vám určite radi pomôžu so svadobnými prípravami, ak ich o to požiadate. Ak toho máte naozaj veľa, môžete jednotlivé úlohu rozdeliť medzi ľudí ochotných pomáhať a ušetriť si tak množstvo času a stresu.

7. Dôverujte svojim dodávateľom

Keď už sa rozhodnete pre nejakého dodávateľa, dôverujte mu, nakoľko ste si ho vybrali na základe nejakých podmienok, ktoré ste si stanovili a keď ste sa pre neho rozhodli, nemáte dôvod sa obávať. Hneď, ako si spolu ujasníte detaily vašej predstavy, nechajte profesionálov pracovať a nekontrolujte ich každú chvíľu – bude to stresovať vás aj ich.

Profesionáli
0
Testovací profil pre...
Organizovanie svadieb (svadobné agentúry a koordinácia)
Testovací profil pre Admin Moja svadba
Bratislava
54
Brilliant agency
Organizovanie svadieb (svadobné agentúry a koordinácia)
Ponúkame organizovanie svadobných a iných spoločenských udalostí Obchodné podmienky: http://brilliantagency.sk/obchodné-podmienky
Trnava

Samozrejme, aby ste mali istotu, že všetko ide podľa plánu, skontrolujte všetkých ešte asi mesiac pred svadbou a pripomeňte im všetky dôležité dátumy a miesta a potom ešte raz pár dní pred svadbou, aby ste v deň svadby nestresovali.

8. Založte si samostatný email na svadobné záležitosti

Aby bolo vaše svadobné plánovanie naozaj prehľadné, založte si samostatný email, cez ktorý budete vybavovať len veci súvisiace so svadbou. Budete tak mať všetky informácie na jednom mieste a nič dôležité sa vám nestratí. Zároveň k nemu budete mať prístup obaja, a tak si budete vedieť hocikedy zistiť, ako pokračujú prípravy.

9. Nezapájajte do rozhodovania príliš veľa ľudí

Viete ako to je, 100 ľudí = 100 chutí. Každému sa páči niečo iné a každý má inú predstavu o svadbe – ako by mala vyzerať a prebiehať. Preto sa pri rozhodovaní snažte nepýtať na názor príliš veľa ľudí. Ideálne je, ak rozhodnutie urobíte len vy dvaja s partnerom. Ak sa budete ohľadom všetkého radiť aj s rodinou a priateľmi, budete mať za chvíľu v hlave poriadny chaos, a to vám na pohode rozhodne nepridá.

10. Držte sa svojich rozhodnutí

Na všetky dôležité rozhodnutia si vyhraďte dostatok času, aby ste si ich mohli naozaj dobre premyslieť, ale keď sa rozhodnete, už nad tým ďalej neuvažujte. Jednoducho, úlohu alebo položku vyčiarknite zo zoznamu a pohnite sa ďalej.

Autorku článku nájdete aj medzi našimi Profesionálmi ako Zuzana Maliníková (Svadby podľa Ely).


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby