Svadobný plánovač (34): 7 vecí, ktoré takmer každá nevesta zabudne spraviť po obrade

  • 7. júl 2016
  • Zuzana Maliníková
  • isifa / Shutterstock

Svadobný deň je naozaj náročný a nabitý udalosťami. Odkedy sa ráno zobudíte, až kým si nesadnete za novomanželský stôl na hostine, máte presne nalinkovaný celý deň a musíte sa držať osnovy, aby ste všetko stíhali. Veľa neviest v tomto zhone zabúda na dôležité maličkosti, ktoré treba spraviť po obrade, a preto by ste si vo svojej časovom pláne na ne mali vyhradiť priestor.

1. Občerstviť sa

Všetci vieme, že svadobný deň je naozaj plný zhonu a pri všetkých povinnostiach ako je účes, make-up, obliekanie, fotenie, odobierka nevesty, dolaďovanie detailov a podobne, je naozaj jednoduché zabudnúť na základné ľudské potreby ako voda a jedlo. Verte mi, nie je nič horšie ako byť dehydrovaná a hladná počas svojho svadobného dňa. Preto majte stále po ruke vodu a nejaké drobné občerstvenie.

Hneď po obrade si vyhraďte chvíľku, počas ktorej predýchate všetky doterajšie udalosti, napijete sa a zjete niečo drobné. Či už to bude pagáčik alebo banán, aspoň niečím by ste sa mali posilniť. V deň svadby naozaj budete potrebovať veľa energie.

2. Poďakovať za pomoc

Hneď ako si vymeníte prstene a vyjdete z kostola či inej obradnej sály, čaká na vás množstvo ľudí, aby vám pogratulovali. Hneď potom väčšinou prichádza na rad spoločné fotenie, prípadne odchádzate na súkromné fotenie, podľa toho ako ste si to naplánovali. V tomto zhone určite môžete zabudnúť, respektíve ani nebudete mať čas, na svojich najbližších.

Vyhraďte si vo svojom časovom programe aspoň krátku chvíľu, počas ktorej môžete poďakovať za pomoc a podporu vašej rodine či blízkym priateľom. Ak to nespravíte hneď, počas oslavy si už na to nenájdete čas. Po obrade sú tiež všetci veľmi emotívni a táto chvíľa je ideálna na vyjadrenie vďaky. Neskôr sa už všetci budú chcieť zabávať, preto využite tento moment – lepšia chvíľa už nepríde.

3. Stráviť chvíľu v súkromí s novým manželom

Je samozrejmé, že po obrade vám chcú všetci popriať veľa šťastia a pogratulovať k manželstvu a vy by ste sa najradšej roztrhali, aby ste mohli aspoň chvíľku stráviť s každým. Uvedomte si však, že toto je vaša špeciálna chvíľa, ktorá sa už nebude opakovať. Ukradnite si aspoň 5 minút pre seba, ktoré strávite len vy dvaja a vychutnajte si spoločne vaše šťastie. Potom sa môžete vrhnúť do davu a nechať sa zahltiť prianiami.

4. Zájsť na toaletu

Znie to ako úplná banalita a samozrejmosť, ale verte mi, že v tom zhone, ktorý po obrade zvyčajne nastane, sa ani nenazdáte a všetko zbehne veľmi rýchlo. Zrazu budete sedieť za novomanželským stolom, počúvať prípitky a myslieť na to, ako veľmi potrebujete ísť na toaletu. Preto do časového plánu zaraďte aj chvíľu pre seba, ktorú môžete využiť na návštevu toalety.

5. Upraviť sa

Keď už budete na toalete, nezabudnite nazrieť aj do zrkadla. Svadobný obrad je veľmi emotívna záležitosť, a ak vám ušla nejaká tá slzička, alebo ste sa potili od nervozity, je to úplne v poriadku. Pre istotu však skontrolujte, ako vyzerá váš make-up a účes, a ak treba, urobte drobné úpravy.

Balíček prvej pomoci s make-upom, sponkami, lakom na vlasy a ostatnými dôležitými pomôckami môžete nechať u hlavnej družičky alebo vašej mamy, a po obrade si s ním odskočiť na toaletu a mierne sa upraviť. Pravdepodobne vás teraz čaká svadobné fotenie a chcete mať istotu, že budete vyzerať úžasne.

6. Nasadiť si zásnubný prsteň

Pred obradom ste si zásnubný prsteň zložili, aby vám mal váš budúci manžel kam nasadiť obrúčku. Po obrade ho však môžete dať späť, na čo však väčšina neviest zabudne. Prsteň ste pravdepodobne dali niekomu strážiť a počas oslavy sa môže stať, že tomuto človeku niekde vypadne, čo by ste určite nechceli. Preto myslite na to, že ho treba nasadiť späť čím skôr.

7. Odniesť veci z obradnej miestnosti

Na obrad ste si pravdepodobne priniesli nejaké drobnosti, či už to bol vankúšik na obrúčky, špeciálne pero na podpis potrebných dokumentov alebo iné drobné dekorácie ako sú napríklad svietniky. Preto myslite na to, že ich po obrade treba zobrať, aby sa nestratili alebo nevyhodili.

Spíšte si zoznam vecí, ktoré na obrad beriete a chcete ich zobrať aj späť, a dajte ho niekomu z rodiny či priateľov, aby ste na to nemuseli myslieť vy. Tento človek potom, ako opustíte obradnú miestnosť, zájde späť a pozbiera čo treba.

Zabudli ste na niečo aj vy? Podeľte sa s nami o vaše zážitky v komentároch!


Autorku článku nájdete aj medzi našimi Profesionálmi ako Zuzana Maliníková (Svadby podľa Ely).


Komentáre

    Pridaj príspevok