16 čudesných svadobných zvykov vo svete, ktoré by ste nechceli zažiť

 • 31. júl 2017
 • Dana Račko
 • isifa / Shutterstock

Ak ste si doposiaľ mysleli, že prenášanie k svadobnému stolu, rozbíjanie taniera a odprosovanie rodičov sú tie najhoršie svadobné zvyky, aké existujú, po prečítaní tohto článku zmeníte názor. Svadobné tradície v niektorých kútoch sveta sú vskutku neobyčajné až nechutné. Veď posúďte, milé nevesty…

1. Mauritánia

Na západnom pobreží Afriky si potrpia na bacuľaté nevesty. Na tom by nebolo nič zvláštne, keby ich však ich nastávajúci neposielali do „tukových fariem“. Tam vraj majú nabrať na objeme a kráse.

2. Keňa

Pri odchode nevesty z rodičovského domu, otec popľuje nevestu na hlavu a prsia. Vraj pre šťastie…

3. Južná Kórea

Niekoľko desiatok minút udierajú ženíchovi po nohách zhnitými rybami. Po tomto „obrade“ sa ženích neumýva a hneď ide s manželkou do postele. Naozaj „voňavé“ afrodiziakum, nemyslíte?

4. Čína

Nevesta musí mesiac pred svadbou každý deň aspoň hodinu plakať a celá rodina s ňou. Pripravujú ju na to, že to občas v manželskom živote nebude ľahké.

5. Polynézia

Celá rodina nevesty sa musí poskladať do „ľudského koberca“, po ktorom prejde ženích. Au, bolestivé uvítanie ženícha!

6. Afrika

V niektorých afrických kmeňoch sprevádza novomanželov na svadobnú noc postaršia žena z dediny, aby nevestu zaučila. Výnimkou nie je ani prípad, že medzi novomanželmi zaspáva vlastná matka nevesty. Nuž, v týchto krajoch si na súkromie zrejme nepotrpia.

7. Albánsko

V Albánsku sa ženích nemôže nevesty dotknúť tri dni a tri noci po svadbe. Tento rituál má odohnať od mladomanželov zlých duchov a zaručiť im šťastné manželstvo. Chudák ženích.

8. Bali

Svadba na Bali by vás asi prekvapila, pretože okolo slávnostného stola sedia len ženy. Muži odpočívajú, pretože celú hostinu pripravovali oni.

9. Škótsko

V určitých častiach Škótska sa dodržiava celkom nechutná tradícia. Ľudia zmiešajú do vedra čo najnechutnejší mix tekutín a následne ho vylejú na nevestu. Potom ju priviažu k stromu. Vydávať sa tu vám tu rozhodne neodporúčame.

10. Fiji

Ženích musí otca nevesty nielen požiadať o jej ruku, ale tiež mu priniesť zub veľryby. S týmto svadobným zvykom určite nie je stotožnená Sloboda zvierat.

11. Švédsko

Keď vo Švédsku počas hostiny ženích alebo nevesta opustia stôl, napríklad kvôli návšteve toalety, zvyšok hostí môže toho, kto pri stole zostal, beztrestne bozkávať.

12. Francúzsko

Po svadobnej hostine vo Francúzsku je zvykom pozbierať všetky zvyšky zo stola, hodiť ich do záchodovej misy a nechať z nej ženícha a nevestu piť. A potom, že Francúzi sú noblesní a vznešení.

13. Etiópia

V etiópskom kmeni Surma je zvykom, že niekoľko týždňov pred svadbou, neveste odstránia všetky dolné zuby. Do dolnej pery umiestnia akýsi „piercing“ v tvare hlineného kruhu. Podľa veľkosti kruhu tiež môžeme určiť výšku nevestinho vena. Čím väčší kruh, tým bohatšia je rodina, z ktorej nevesta pochádza.

14. Jáva

Na ostrove Jáva musia mladomanželia za svoju svadbu zaplatiť istý poplatok. Nedajte sa však pomýliť, nejde o peniaze, ale o krysie chvosty. Konkrétne 25 za jednu svadbu.

15. Libanon

V Libanone majú zvyk pred svadbou čiastočne zašpiniť a zaprášiť svadobné šaty. V čistiarni je potom určite veselo…

16. Namíbia

Na svadobnom obrade v Namíbii nosí nevesta špeciálnu čelenku z kozej kože zafarbenú načerveno a potretú špeciálnym tukom. Ešte šťastie, že naše nevesty majú radšej kvetinové party. Tie im pristanú omnoho viac. 😉 .


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe