Už máte vybraté darčeky pre družičky? Máme pre vás 9 nápadov!

 • 26. feb 2018
 • Silvia Blahovcová
 • isifa / Shutterstock

Na Slovensku už nie je nič výnimočné mať na svadbe zástup družičiek. Ide síce o americký zvyk, ale niet nad to, keď požiadate svoje najlepšie kamarátky o pomoc a zahrniete ich do svojich svadobných plánov a príprav.

Družičky často pomáhajú neveste takmer s celou organizáciou svadby, či svadobnou výzdobou. Prinášame vám zoznam, v ktorom nájdete originálne darčeky pre družičky, ktorými určite potešíte.

darčeky pre družičky

Budeš mojou družičkou?

Veľmi obľúbeným spôsobom oslovenia potenciálnych družičiek býva milá darčeková škatuľka s viacerými predmetmi a tou podstatnou otázkou – „Budeš moja družička?“ Nevesty v tomto prípade zvyknú voliť kombináciu viacerých darčekov, ktorými svoje družičky obdarujú.

Personalizovaný odkaz

Nech už dáte do vašej družičkovskej škatuľky čokoľvek, podstatné je, aby ste do nej dali aj kúsok z vás. Napíšte každej družičke, prečo ste si vybrali práve ju, čo pre vás znamená a ako by vám prípadne mohla pomôcť. Veď ide o plánovanie vášho veľkého dňa a žiadnu z vašich družičiek z toho nechcete vynechať, sú to predsa vaše najlepšie kamarátky a určite by ste im to mali povedať.

Náramok, či venček pre družičky

Medzi najfrekventovanejšie darčeky patrí náramok pre družičky. Ide o kvetinový náramok, ktorý si družičky „obliekajú“ aj v deň svadby. Tento náramok vyrábajú nevesty často samy a volia farby a štýl, ktorý korešponduje s ich predstavami o plánovanej svadbe. Ak plánujete svadbu v boho štýle, zaujímavým darčekom bude aj kvetinová čelenka/venček do vlasov. Ten však môžete využiť aj na rozlúčku so slobodou alebo iné spoločné stretnutia, či fotenie.

Kozmetika

Ďalším častým darčekom bývajú rôzne kozmetické pomôcky ako rúže, lesky na pery, mini voňavky, laky na nechty, prípadne lícenky, či očné tiene. V tomto prípade však svoje kamarátky musíte dokonale poznať, aby ste trafili výrobky do ich vkusu, štýlu a najmä typu pokožky. Samozrejme, krásnym doplnkom družičiek môžu byť práve rovnako namaľované pery.

Šperky

Žiadnu ženu na svete neurazíte šperkom. Ak sa rozhodnete ísť touto cestou, na internete nájdete množstvo personalizovaných kúskov. Dajte napríklad každej družičke strieborný náhrdelník s iniciálkou jej mena. Ďalším obľúbeným šperkom bývajú náušnice. Obdarujte svoje dievčatá kúskom, ktorý využijú rovno aj na vašu svadbu. Aspoň spolu budú krásne ladiť a možno zapadnú rovno aj do vášho popolnočného outfitu.

Oblečenie

Spoločné oblečenie družičiek samozrejme nie je žiadnou podmienkou, ale pokiaľ ho plánujete a vaše finančné možnosti vám to umožňujú, každú družičku určite poteší nový kúsok. V tomto prípade ešte vyrieši dilemu, čo si obliecť na vašu rozlúčku so slobodou alebo dokonca svadbu.

Môžete si teda vybrať od rôznych tričiek s nápismi „Družička“, menami vašich dievčat alebo textom „Tím nevesty“, prípadne môžete siahnuť po rovnakých županoch na doobedie vášho svadobného dňa. Samozrejme, siahnuť môžete aj po spoločenských šatách určených na vašu svadbu.

Buďte však opatrná… na výber dokonalých šiat pre vaše kamarátky ich skutočne musíte dôkladne poznať. Ak sa bojíte, že by ste netrafili ich veľkosť, správny strih, či vhodnú farbu, darujte im poukaz, kde im oznámite, že tieto kúsky oblečenia s nimi radi vyberiete a napokon aj uhradíte.

originálne darčeky pre družičky

Upomienkové darčeky pre družičky

Veľmi pekným darčekom pre družičky môžu byť napríklad šálky so zaujímavým nadpisom alebo menom každej družičky. Rovnako zaujímavé sú napríklad personalizované zrkadielka s menom každej družičky alebo označením „družička“. Každá žena predsa jedno také v kabelke potrebuje mať :-).

Krásnym a originálnym darčekom je rovnako aj vešiak s menom danej družičky. Najmä, ak plánujete spoločné fotenie doobeda v deň svadby, počas vášho obliekania. Takýto detail môže dotiahnuť vaše spoločné fotografie do dokonalosti. Čo takto rovnaké kabelky? Ak by sa vám podarilo zohnať univerzálne kúsky, hodiace sa k akémukoľvek oblečeniu, máte vyhraté. Pokiaľ by ešte boli špeciálne personalizované pre každú družičku, napríklad originálnou výšivkou alebo príveskom na zapísanie, bude váš darček dokonalý.

Zážitok

Tak, ako vám, rovnako aj vašim kamarátkam sa pred vašou svadbou určite zíde chvíľka relaxu. Podarujte im spoločný wellness víkend, či masáž a saunu. Vyrazte spoločne na manikúru, pedikúru alebo kozmetiku a ku kaderníčke. Veď ide o úkony, ktoré isto budú chcieť absolvovať pred vašou svadbou aj ony samé. Pozvite ich teda a užite si to spoločne s nimi.

Rovnako zaujímavé môže byť napríklad spoločné fotenie. Pozvite svoje kamarátky v rámci rozlúčky so slobodou na nafotenie špeciálnych fotografií, spoločne sa pekne oblečte, nalíčte, učešte a užite si parádny zážitok.

Vlastná tvorba

Predstavivosti sa medze nekladú a jediným vašim limitom môže byť finančný strop. Aj v tomto prípade však platí, že si môžete pomôcť sama. Veď napríklad šálky rôznych farieb a dekorov kúpite takmer v každom veľkom obchode a v kreatívnych potrebách zoženiete farby na porcelán. Potom už je len na vás, čo z toho vytvoríte. Vaše dielo však bude určite jedinečné.

Rovnako môžete postupovať aj pri rôznych tričkách, či županoch. Stačí kúpiť obyčajné biele kúsky a pomocou nažehľovacieho papiera vykúzlite originálne predmety. Tak či onak, vaše dievčatá budú určite radi akémukoľvek darčeku a uchovajú si ho na pamiatku krásnych chvíľ, ktoré spoločne pri plánované vašej svadby zažijete.


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe