Podľa čoho vyberať dátum svadby?

 • 15. júl 2016
 • Jana Alušicová
 • isifa / Shutterstock

Keď z vás už opadne prvé veľké nadšenie zo zásnub, je treba pustiť sa s chladnou hlavou do plánovania svadobného dňa. Najskôr je potrebné vybrať si miesto, kde sa bude svadobný obrad a svadobná hostina konať. Potom si určiť dátum, kedy tento významný deň chceme uskutočniť. Ale pozor! To, že si vyberieme miesto a dátum bohužiaľ ešte neznamená, že náš dátum bude voľný. Preto je potreba zistiť, či dátum, o ktorý máte záujem, nie je už obsadený iným párom. Radšej si do zálohy vyberte ešte jeden dátum, v prípade, že by ten vami vybraný bol už obsadený.

Samozrejme, ak naozaj túžite len po jednom, pre vás výnimočnom, dátume, máte ešte jednu možnosť. Môžete zmeniť miesto, či už obradnú sieň alebo sálu na hostinu, podľa toho, ktoré z týchto miest nemá váš vysnívaný dátum voľný.

Podľa čoho si väčšina párov vyberá dátum svadby? Niektoré páry si dátum určia jednoducho len podľa toho, aký dátum v mesiaci, v ktorom by svadbu chceli, je im sympatický. Ale niektoré nevesty majú svoj dátum už pár rokov vysnívaný, jedná sa o taký, ktorý má v ich živote nejaký význam.

Obľúbené čísla

Nevesty si často vyberú najskôr ročné obdobie, potom mesiac, v ktorom sa chcú vydávať a deň si vyberú podľa ich obľúbeného čísla. Ak ale taký deň nevychádza na piatok či sobotu, buď si budete musieť spraviť svadbu počas pracovného týždňa, čo asi najlepší nápad nie je alebo aspoň zmeniť mesiac. Hádam svadbu neodložíte o rok len preto, aby váš dátum svadby začínal vaším obľúbeným číslom.

Významné dátumy

V našich životoch sa odohrá mnoho situácii, ktoré sa do našich srdiečok i hláv vryjú do konca života. Takým dňom je aj naša svadba, preto často nevesty túžia, aby ich dátum niečo symbolizoval, aby bol zhodný s dátumom inej, im blízkej, životnej udalosti.

Mladý pár si svoj dátum môže vybrať podľa ich spoločných životných situácií. Môže ísť o dátum ich prvého zoznámenia či rande, ich spoločného žitia alebo dátum narodenia ich potomka, ak už nejakého splodili, ide teda o narodeniny ich dieťaťa.

A tu sa dostávame k ďalšej možnosti, kedy si svadobný deň môžete vybrať – podľa dátumu narodenia, či už vášho alebo vášho partnera. Ak nevesta alebo ženích prišli o jedného svojho rodiča, aj dátum narodenia tohto rodiča sa môže stať dátumom vhodným pre vašu svadbu.

Magické dátumy

Máte radi mágiu? Veríte v niečo posvätné? O magických dátumoch ste isto už počuli. Zatiaľ čo v prvom prípade pri výbere dátumu podľa obľúbeného čísla si vyberáme deň v mesiaci, v druhom prípade pri výbere dátumu podľa narodenia máme určený aj deň aj mesiac.

Pri magických dátumoch máme stanovený väčšinou aj rok. Všetky tieto tri čísla robia totiž magický dátum magickým. Takéto dátumy v minulosti boli napríklad 10. 10. 2010, 11. 11. 2011, 12. 12. 2012 alebo 20. 10. 2010, 20. 11. 2011, 20. 12. 2012 a mnohé iné. V blízkej budúcnosti nás takéto dátumy nečakajú, ale magickými sú aj dátumy, ktorých deň i mesiac majú rovnakú číslicu, napr. 12.12.

Magické sú dátumy aj podľa súčtu ich jednotlivých číslic. Ide napríklad o dátumy, ktorých súčet všetkých číslic je rovný 6, pretože toto číslo je v numerológii číslom planéty Venuša a je symbolom túžby.

Aj dátum 6.6. je magický, keďže číslo 6 sa v ňom nachádza až dvakrát. Zároveň toto číslo symbolizuje romantiku a krásu, čo je pre váš svadobný deň ako stvorené.

A ako ste vyberali dátum svojej svadby vy? Bolo v ňom tiež niečo magické alebo pre vás výnimočné?

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby