Rýchla diéta pre nevesty

 • 18. aug 2017
 • Jana Alušicová
 • isifa / Shutterstock

Čaká vás veľký deň, kedy vstúpite do stavu manželského, no vy máte pocit, že vo svadobných šatách budete vyzerať ako veľká guľa pred prasknutím? Takýto pocit je normálny aj pre ženy, ktoré až také problémy s váhou nemajú, no aj tak by chceli nejaké to kilečko zhodiť.

Pred svadbou je dlhá nekonečná príprava, no keď sa jedná o chudnutie, času je zrazu akosi primálo, aby sme pri práci a vybavovaní všetkého potrebného okolo tohto významného dňa chodili ešte do posilňovne a domov sa vracali večer, spotené a unavené.

Základom schudnutia nie je len cvičenie, ale aj upravenie stravy. Tak, ako teda rýchlo schudneme do svadobných šiat, keď času už veľmi veľa neostáva? Máme pre vás pár zaručených rád, po ktorých sa v svadobných šatách budete cítiť ako princezná z rozprávky.

Znížte príjem kalórií

Ak je vaša nadváha alebo nepotrebné kilá, ktorých sa potrebujete zbaviť zapríčinená prejedaním sa, znamená to, že prijímate príliš veľa kalórií. Ráno je najlepšie vypiť pohár čistej vody nalačno, môžete do nej pridať aj čerstvú šťavu z citróna. Týmto sa váš metabolizmus dobre naštartuje.

Snažte sa jesť hlavne zeleninu, potraviny s vysokým obsahom vlákniny a ovocie, ktoré organizmu prináša množstvo výživových látok. Ovocie jedzte výhradne v dopoludňajších hodinách, pretože majú vysoký obsah sacharidov. Snažte sa jesť mäso pripravené na olivovom oleji, ale vymažte zo svojho jedálnička ryžu, zemiaky i cestoviny. Skúste tieto klasické prílohy nahradiť dusenou zeleninou a ako oblohu si dajte aj čerstvú zeleninu.

Vyskúšajte Dukanovu diétu

Dukanova diéta sa skladá zo 4 fáz. Nakoľko sa zaoberáme rýchlou diétou, priblížime si preto len 1. fázu. Táto fáza sa nazýva útočná a asi je vám všetkým hneď jasné, prečo má taký názov – útočí na naše kilá veľmi rýchlo. Ak chcete schudnúť 5 kg, diéta musí trvať aspoň dva dni, no ak siahate po vyššom cieli a trápi vás 20 kg, pokračujte v diéte aspoň 7 dní, ale neprekračujte 10 dní.

Môžete jesť bielkoviny a ovsené otruby, vďaka čomu výrazne obmedzíte prísun sacharidov a veľa bielkovín, ktoré telo prijíma, pomôžu urýchliť chudnutie. Ovsené otruby zachytávajú cukry a tuky prostredníctvom beta-glukánovej molekuly. Sú zdravé, ale zároveň aj kalorické, takže nepreháňajte jeho množstvo, stačí vám 1 a pol lyžice denne.

Vyprážané mäso je úplne vylúčené, pripravte si grilované, varené alebo pečené. Veľmi dôležitý je pitný režim, preto nezabúdajte prijímať dostatok tekutín. Pite len vodu, minimálne 2 litre denne.

Nápoje na chudnutie

Pre rýchle chudnutie je riešením aj náhrada dvoch až troch jedál nápojom, ktorý je určený na chudnutie. Musí byť však kvalitný, takže nepozerajte na cenu, ale na kvalitu, aby ste naozaj dosiahli to, po čom túžite. Ak sú kvalitné, obsahujú nie len málo kalórií, ale aj dostatok vitamínov a živín.

Pri užívaní takéhoto nápoja je dôležité, aby ste prijímali dostatok tekutín – vodu a primerane zvýšili fyzickú aktivitu. Nápoje na chudnutie však nie sú určené pre tehotné a dojčiace ženy, takže ak aj v tehotenstve alebo dojčení túžite nejaké to kilečko schudnúť, pretože ste ich už veľa nabrali, tejto metóde sa radšej vyhnite.

Keďže extrémne rýchle chudnutie nie je najbezpečnejšie, musím dodať, že rýchle diéty sú síce zaručeným typom rýchleho schudnutia, ale nie sú najlepším riešením, ak váš zdravotný stav nie je stopercentný. Ak vás trápia nadbytočné kilá skôr, ako je váš svadobný deň už na dosah, skúste sa radšej zamerať na dlhodobú úpravu stravy a zmeňte svoj životný štýl, aby ste vaše kilá odbúrali prirodzene a získali tak aj dostatok energie a vitality. Budete sa cítiť lepšie, krajšie, mladšie, ale čo je hlavné – zdravšie.


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe