13 vecí, ktoré by mala urobiť dokonalá družička

 • 8. jan 2018
 • Silvia Blahovcová
 • isifa / Shutterstock

Vaša najlepšia kamarátka vás jedného dňa, skôr či neskôr, požiada, aby ste boli okrem jej bútľavej vŕby, veľkej opory, či partnerky pre veľké párty, aj jej družičkou. Je to veľká pocta a vy v hlave plánujete, čo všetko a ako zorganizujete a ako svoju dobrú kamarátku odbremeníte od množstva povinností pri plánovaní svadby.

Keďže všetci dobre vieme, že plánovanie svadby môže neveste prerásť cez hlavu (a ostatným okolo nej miestami pekne liezť na nervy), prinášame vám 13 jednoduchých pravidiel, ktoré vám pri pomoci neveste určite pomôžu.

Počas plánovania

Od nevesty ste dostali krásnu škatuľku s rôznymi milými drobnosťami a mimo iného aj otázku: "Budeš moja družička?" Ste ako na ihlách a už sa nemôžete dočkať pomoci s prípravami. Ale, ako začať?

Trpezlivosť

Pravdepodobne najdôležitejšou radou je: buďte trpezlivá. Plánovanie svadby prináša neveste veľké množstvo stresu, takže práve vy musíte byť tou pokojnou uprostred celého svadobného ošiaľu. Buďte po neveste a ženíchovi ďalšou v poradí a pomôžte jej s mnohými náročnými úlohami – čo sa týka rozhodovania a vyberania. Vaša kamarátka bude ohromená veľkým množstvom rozhodnutí, ktoré musí vykonať a vy musíte byť jej pomocným hlasom.

Diplomacia

Buďte láskavá a taktná, pokiaľ ide o výber šiat pre družičky. Nejde totiž o to, čo budete mať oblečené, ale o to, že neveste splníte jej predstavu a budete pri nej stáť v tento dôležitý deň v jej živote (tak, prečo by ste jeden deň v tom svojom živote nevydržali v ružových šatách s obrovskou mašľou? 🙂 )

Buďte diplomatická aj v ostatných oblastiach plánovania. Vyjadrite svoj názor, ale keď máte jednoducho odlišný vkus ako nevesta, netreba jej hneď vyhovárať všetky drobnosti, ktoré sa jej páčia.

Rozlúčka so slobodou

Naplánujte svojej kamarátke tú najlepšiu rozlúčku so slobodou. Keďže ide o vašu najlepšiu kamarátku, určite viete, akým tipom zábavy nič nepokazíte a čomu sa radšej vyhnúť. Bude to nezabudnuteľná noc a pripravíte ju vy.

Inšpirácie

Spoločne s nevestou pohľadajte na internete množstvo inšpirácií, ktoré by sa dali využiť aj na jej svadbe. Vytvorte pre ňu blok, kde budete ukladať vaše nápady, tipy a dekorácie, ktoré vás oslovili. Určite ju vezmite aj na svadobný veľtrh, kde nazbierate tiež množstvo inšpirácie a zistíte, akým smerom sa plánovaná svadba bude uberať.

Prekvapte ju

Pokiaľ niekto z pozvaných hostí nemôže na svadbu prísť, skúste s nim potajomky natočiť video s blahoželaním a prehrajte ho mladomanželom počas svadby. Určite sa potešia. Rovnako emotívna môže byť aj prezentácia fotografií so ženíchom – čo všetko spolu zažili a na akých miestach boli.

Plánujte, organizujte

Navštívte s nevestou miesto plánovanej svadby, zoznámte sa so zamestnancami a zapamätajte si, kto je kto, aby v deň svadby nevznikol žiaden problém a vy ste vedeli, kto ma za úlohu sa o čo starať. Prejdite si spolu všetkých dodávateľov a jednotlivé časti svadby, ktoré majú zabezpečiť. Pred ich výberom môžete spolu s nevestou absolvovať prípadnú ochutnávku, či ukážku ich prác.

V deň svadby

Po náročnom plánovaní, pripravovaní, pomáhaní a rozhodovaní, konečne prišiel deň D. Bohužiaľ, ako hovorí zákon schválnosti, nikdy nič nevyjde stopercentne podľa predstáv, a teda sa na to pripravte. Ste to vy, kto musí za každú cenu vyriešiť každý vzniknutý problém a udržať celý priebeh svadby na jednotku s hviezdičkou, na čo sa určite zamerajte.

Svadobné prípravy v deň svadby

Vo svadobné ráno pomôžte neveste, ale aj jej mame, či sestre, s plánom príprav. Kto kedy pôjde na vlasy, či make-up alebo, ako bude prebiehať obliekanie. Pozvite ostatné kamarátky nevesty a pripravte malé občerstvenie. Šampanské určite poteší a navodí tú správnu atmosféru.

Navodenie príjemnej atmosféry

Ranné prípravy na svadby sú nabité emóciami. Snažte sa stáť pri neveste a podporovať ju vo všetkom. Ak sa vám podarí navodiť príjemnú atmosféru, vyhnete sa zbytočnému stresu.

Záložný plán

Určite nezabudnite na kufrík prvej pomoci pre nevestu. Je veľmi dôležité pripraviť sa na rôzne neželané situácie ako napríklad očko na pančuške, natrhnuté šaty, či rozmazaný make-up.

Vždy perfektná vizáž nevesty

Dbajte na dokonalý make-up nevesty počas svadobného dňa. Ranný make-up sa postupom času vytratí a nevesta by určite nechcela mať na fotografiách otlačenú maskaru, či nevýrazný rúž. Majte preto po ruke veci potrebné na jeho dotiahnutie.

Výzdoba podľa predstáv

Pokiaľ sa nevesta rozhodla vyrobiť si niektoré dekorácie sama, musela ich naaranžovať deň pred svadbou (možno aj s vašou pomocou). Uistite sa teda, či je všetko na svojom mieste a svadobná dekorácia vyjde podľa predstáv.

Spokojní hostia

Počas hostiny prehoďte pár slov s každým zo zúčastnených. Zistite, či sa dobre bavia a majú všetko potrebné. Svadba tak získa úplne iný nádych a nevesta vám za to bude vďačná.

Rozprúďte zábavu

Buďte prvá, kto sa po mladomanželskom tanci a tanci s rodičmi pripojí na parkete k neveste a ženíchovi. Ide predsa aj o veľkú párty :-).

Môže to všetko vyzerať hrozivo, no neľakajte sa. Nie je vašou povinnosťou dodržať všetky uvedené pravidlá. Inšpirujte sa nimi, prípadne vytvorte nové, ktoré zaručene platia. Vždy tu buďte pre nevestu a snažte sa jej pomôcť vo všetkom, čo bude potrebovať.


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe