Folklórna svadba s moderným nádychom na Lazoch pod Makytou

 • 5. máj 2020
 • Barbora Babicová
 • Ľuboš Ďurica

Folklórna svadba s moderným nádychom na Lazoch pod Makytou očarila mnohých z nás. Simonka a Ľuboš si zo zahraničia zorganizovali poriadnu dedinskú veselicu plnú folklóru, ktorá si napriek tomu zachovala moderný šmrnc.

Kde a ako ste sa s manželom zoznámili? S manželom sa poznáme už dávno. Mala som asi 16, keď nás zoznámil môj vtedajší priateľ. Ja som však mala svoj život, Ľuboš, môj milovaný manžel, svoj. Naše cesty sa však po 4 rokoch spojili úplnou náhodou. V jednu stredu mi pípla od neho správa na Messengeri, v piatok sme sa stretli a odvtedy sa milujeme. Už sme spolu 8 rokov.

Folklórna svadba s moderným nádychom

Ako prebehli vaše zásnuby? Zásnuby prebiehali krásne. Obaja zbožňujeme hory. Vybrali sme sa do Jánošíkových dier. Večer po túre sme si na hoteli dali skvelú večeru a manžel bol akýsi nervózny, pýtal si kalíštek od čašníčky.
Prišli sme na izbu, čakali ma tam lupene ruží na posteli, chladené šampanské. Vtedy si kľakol na kolená a spýtal sa ma tú najkrajšiu vetu na svete. Boli sme takí šťastní!

Čo ti bolo inšpiráciou pri prípravách svadby? A ako dlho si ju plánovala? Žijeme v zahraničí a svadbu sme plánovali 2 roky, pretože sme na nej mali 130 ľudí. A plánovať takú veľkú svadbu z cudziny dá zabrať. Pomáhali nám všetci, za čo sme veľmi vďační. Mali sme pálené od tety z Moravy, koláče od ďalšej tety z manželovej strany, dekorácie pre hostí od ďalšej tety a moje krásne šaty od mojej svokry, šikovnej krajčírky.

V akom štýle sa niesla vaša svadba a kde sa odohrala? Máme radi našu vlasť a tradície. Pri výbere témy svadby bolo jasné, že chceme folklór. Svadba bola úžasná, zábava trvala do šiestej ráno. Všetci sa bavili, spievali sme vonku pri harmonike. Bola to taká tá klasická dedinská, ale moderná svadba. Nikto sa na nič nehral, všetci sme si to užili.

Na ktorý moment svadobného dňa nikdy nezabudneš?
 Je ich mnoho… Nezabudnem, ako som išla od kaderníčky, už oblečená v šatách v aute s mamou a otvorili sme si po ceste šampanské na nervy.Ako sme si s manželom sľúbili vernosť v kostole, ako ľudia uverejňovali statusy na Facebooku, že sú práve na top svadbe či na svadbe storočia a podobne. Každá chvíľa bola úžasná, užili sme si to. Najviac ma prekvapilo a ohromilo, keď sme sa na druhý deň zasa stretli asi 80 ľudí na popravkách. Boli sme úprimne prekvapení a šťastní, že sme sa zasa stretli v takom počte. Nezostal jediný koláč.

Čo by si chcela odkázať budúcim nevestám?
 Úprimne, keby som mohla, vydávam sa každý rok. Za tie nervy to stálo.A čo odkážem nevestám? Nestresujte. Čo nestihnete v piatok večer, už nestihnete vôbec. A počas zábavy neplánujte, neorganizujte. Keď s ľudia bavia napríklad vonku, no vy práve chcete krájať tortu vo vnútri, nekazte tú peknú chvíľu ľuďom, torta počká.

Viac fotografií zo svadby:

CELÝ SVADOBNÝ ALBUM
Kompletný album

Ďakujeme za rozhovor a prajeme len to najlepšie!


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 10.5.2021:

  • zákaz vychádzania sa od 3. mája mení a uplatňuje sa regionálny princíp.
  • od 17. mája 2021 vstúpi do platnosti nový COVID automat (podmienky pre svadby podľa rizikovosti okresu)
  • informácie budeme aktualizovať po zverejnení oficiálnej vyhlášky

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby