Folklórna svadba s moderným nádychom na Lazoch pod Makytou

 • 5. máj 2020
 • Barbora Babicová
 • Ľuboš Ďurica

Simonka a Ľuboš si zo zahraničia zorganizovali poriadnu dedinskú veselicu plnú folklóru, ktorá si napriek tomu zachovala moderný šmrnc.

Kde a ako ste sa s manželom zoznámili? S manželom sa poznáme už dávno. Mala som asi 16, keď nás zoznámil môj vtedajší priateľ. Ja som však mala svoj život, Ľuboš, môj milovaný manžel, svoj. Naše cesty sa však po 4 rokoch spojili úplnou náhodou. V jednu stredu mi pípla od neho správa na Messengeri, v piatok sme sa stretli a odvtedy sa milujeme. Už sme spolu 8 rokov.

Ako prebehli vaše zásnuby? Zásnuby prebiehali krásne. Obaja zbožňujeme hory. Vybrali sme sa do Jánošíkových dier. Večer po túre sme si na hoteli dali skvelú večeru a manžel bol akýsi nervózny, pýtal si kalíštek od čašníčky.
Prišli sme na izbu, čakali ma tam lupene ruží na posteli, chladené šampanské. Vtedy si kľakol na kolená a spýtal sa ma tú najkrajšiu vetu na svete. Boli sme takí šťastní!

Čo ti bolo inšpiráciou pri prípravách svadby? A ako dlho si ju plánovala? Žijeme v zahraničí a svadbu sme plánovali 2 roky, pretože sme na nej mali 130 ľudí. A plánovať takú veľkú svadbu z cudziny dá zabrať. Pomáhali nám všetci, za čo sme veľmi vďační. Mali sme pálené od tety z Moravy, koláče od ďalšej tety z manželovej strany, dekorácie pre hostí od ďalšej tety a moje krásne šaty od mojej svokry, šikovnej krajčírky.

V akom štýle sa niesla vaša svadba a kde sa odohrala? Máme radi našu vlasť a tradície. Pri výbere témy svadby bolo jasné, že chceme folklór. Svadba bola úžasná, zábava trvala do šiestej ráno. Všetci sa bavili, spievali sme vonku pri harmonike. Bola to taká tá klasická dedinská, ale moderná svadba. Nikto sa na nič nehral, všetci sme si to užili.

Na ktorý moment svadobného dňa nikdy nezabudneš?
 Je ich mnoho… Nezabudnem, ako som išla od kaderníčky, už oblečená v šatách v aute s mamou a otvorili sme si po ceste šampanské na nervy.Ako sme si s manželom sľúbili vernosť v kostole, ako ľudia uverejňovali statusy na Facebooku, že sú práve na top svadbe či na svadbe storočia a podobne. Každá chvíľa bola úžasná, užili sme si to. Najviac ma prekvapilo a ohromilo, keď sme sa na druhý deň zasa stretli asi 80 ľudí na popravkách. Boli sme úprimne prekvapení a šťastní, že sme sa zasa stretli v takom počte. Nezostal jediný koláč.

Čo by si chcela odkázať budúcim nevestám?
 Úprimne, keby som mohla, vydávam sa každý rok. Za tie nervy to stálo.A čo odkážem nevestám? Nestresujte. Čo nestihnete v piatok večer, už nestihnete vôbec. A počas zábavy neplánujte, neorganizujte. Keď s ľudia bavia napríklad vonku, no vy práve chcete krájať tortu vo vnútri, nekazte tú peknú chvíľu ľuďom, torta počká.


Viac fotografií zo svadby:

Ďakujeme za rozhovor a prajeme len to najlepšie!


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Páči sa mi to

  Napíš správu

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Zákaz vychádzania na 14.11. skončil. V súčasnosti platí:

  • sobáše majú výnimku v zákaze organizovania hromadných podujatí
  • svadobná hostina je naďalej zakázaná

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2020.

  Prečítajte si tiež aktuálnu diskusiu: Svadba 2021 - sú tu budúcoročné nevesty?

  Najčítanejšie články
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadobný makeup: Vďaka týmto tipom ti vydrží celý deň
  Svadobný makeup: Vďaka týmto tipom ti vydrží celý deň
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Rozhovor: Svadba v prírode na čarovných Kysuciach
  Rozhovor: Svadba v prírode na čarovných Kysuciach
  Zimomriavky isté: Nevesta Lucka spievala pieseň pri obrade
  Zimomriavky isté: Nevesta Lucka spievala pieseň pri obrade