Svadobný plánovač (19): Viete, na čo nesmiete zabudnúť vo svadobné ráno?

  • 2. mar 2016

Svadobné ráno môže byť veľmi hektické a pri všetkých tých prípravách zvykne množstvo neviest na niektoré dôležité veci zabudnúť. Na týchto 5 vecí by ste však v svadobné ráno zabudnúť určite nemali.

1. Dajte si kvalitné raňajky a zabezpečte si pitný režim na celý deň

Znie to ako úplne banálna a samozrejmá vec, ale verte mi, že počas svadobného dňa je naozaj jednoduché zabudnúť jesť a piť. Odkedy otvoríte ráno oči, budete v jednom kole – sprcha, kaderníčka, make-up, dolaďovanie detailov, kontrolovanie dodávateľov, obliekanie do šiat, odobierka nevesty, predsvadobné fotenie, … a zastavíte sa až po obrade, keď si sadnete za stôl v svadobnej sále a uvedomíte si, že ste ešte nič nejedli, ste strašne smädná a najradšej by ste sa vrhli na svadobnú polievku.

Kvalitné raňajky vám dodajú energiu na všetky prípravy, ktoré vás čakajú. Samozrejme, nezabúdajte ani na tekutiny – pohár vody s citrónom vás osvieži a naštartuje metabolizmus, a to hocikedy počas dňa.

2. Napíšte alebo zavolajte svojmu budúcemu manželovi

Ak sa držíte tradície, že noc pred svadbou trávite každý inde a so svojim drahým sa stretnete až na obrade (alebo u vás doma pri odobierke nevesty), nemali by ste ráno zabudnúť ozvať sa mu. Či už si pošlete SMS správu, napíšete na internetovom chate, alebo si na pár minút zavoláte, budete sa cítiť omnoho lepšie. Pomôže vám to upokojiť sa a prestať myslieť na všetky veci, ktoré sa môžu pokaziť. Namiesto toho sa začnete tešiť, lebo si pripomeniete, prečo to vlastne celé robíte – lebo chcete spojiť svoj život s niekým, koho milujete.

3. Vyčleňte si chvíľku na pokojný rozhovor s vašimi rodičmi

Možno si myslíte, že to je predsa úplne jasné, že sa budete rozprávať s rodičmi, ale keď sa celý "proces" začne, v tom zhone už nebude čas na kvalitný rozhovor a trávenie hodnotného času s vašimi najbližšími. Svadba je jeden z najdôležitejších momentov vášho života a vaši rodičia sú jedni z najdôležitejších ľudí, preto si pre nich vyhraďte špeciálnu chvíľu.

Môžete si dať s nimi kávu, alebo sa spolu naraňajkovať a poďakovať sa im za všetko, čo pre vás v živote spravili a v pokoji sa porozprávať. Tento čas bude pre vašich rodičov veľmi významný a aj vám pomôže sa trochu upokojiť. Ak sa na svadbu nebudete pripravovať v dome rodičov, vyhraďte si pre nich špeciálny čas niekedy pred obradom, prípadne hneď po ňom.

4. Pripravte si balíček prvej pomoci

Balíček prvej pomoci by mala mať so sebou každá nevesta. Ak ste tak ešte neurobili, pripravte si ho v svadobné ráno. Čo do neho dáte, je len na vás. Zamyslite sa, čo všetko by ste mohli na svadbe potrebovať a podľa toho ho zostavujte – môže v ňom byť kozmetika, make-up, šitie, hygienické potreby, … Snažte sa však, aby bol balíček čo najmenší (ak sa dá, zo všetkých produktov si zožeňte cestovné verzie alebo vzorky).

S jeho prípravou vám môže pomôcť mama, sestra či družičky. Keď bude hotový, zverte ho niektorej z dám. Takýto balíček prvej pomoci zaistí, že sa budete cítiť pokojnejšie, lebo budete mať istotu, že čokoľvek sa môže pokaziť, budete mať na to riešenie.

5. Uvedomte si, že sa práve začína jeden z najkrajších dní vášho života

Toto je snáď tá najdôležitejšia vec, na ktorú nevesty zabúdajú a potom spätne ľutujú, že si svoj veľký deň neužili viac. Kolobeh povinností a príprav vás môže zamestnať natoľko, že si ani neuvedomíte a zrazu budete mať za sebou obrad aj večeru a zistíte, že ste si ani nevšimli ako tento významný deň rýchlo prešiel.

Preto by ste si mali vydýchnuť hneď ráno a uvedomiť si, že sa práve začal jeden z najšťastnejších dní vášho života a aj keď treba toho stihnúť veľa, je omnoho dôležitejšie, aby ste si celý deň vychutnali. Od rána vás budú všetci obskakovať (či už kaderníčka, vizážistka, rodičia alebo kamaráti) a to sa nestáva každý deň, preto si to užite naplno a zbytočne sa nestresujte. Čo ste vedeli zariadiť, ste už zariadili, teraz je čas vychutnať si každú chvíľu vášho veľkého dňa. 🙂


Autor článku: Zuzana Maliníková (Svadby podľa Ely) / Fotografie: isifa/Shutterstock

Komentáre

    Pridaj príspevok