Najhoršie svadobné rady, ktoré nevesty dostávajú

  • 5. júl 2020
  • Zuzana Maliníková
  • isifa / Shutterstock

Nevesty počas plánovania svadby dostávajú rôzne svadobné rady a tipy zo všetkých strán. Niektoré sú naozaj užitočné, niektoré by ste však mali hneď vypustiť. Toto sú rozhodne tie najhoršie, ktoré nevesty dostávajú.

Môžeš osloviť môjho kamaráta / známeho / kolegu, určite ti dá dobrú cenu

Nenechávajte úlohy spojené so svadbou na ľudí, ktorých nepoznáte. Každý, komu poviete, že chystáte svadbu, vám bude chcieť poradiť a každý niekoho pozná, takže určite dostanete nejaké tie odporúčania na DJ-ov, fotografov, cukrárky a podobne. Skôr, ako si však niekoho dohodnete, preverte si jeho schopnosti.

Určite nedajte len na odporúčanie vašich známych. Je možné, že naozaj natrafíte na šikovného človeka, ktorý vám dá “po známosti” dobrú cenu, ale môže sa stať, že natrafíte na amatéra, ktorý vám pokazí dojem zo svadby. Preto si odporúčania určite vypočujte, ale preverte si každé jedno skôr, ako niekoho najmete.

Kameramana ti na svadbe netreba, stačí fotograf

Niekomu stačí, niekomu nie. Za to, že vaša kolegyňa bola spokojná s fotkami zo svadby a video jej nechýbalo, neznamená to, že je to ideálna cesta aj pre vás. Nenechajte sa nikdy odhovoriť od vecí, ktoré chcete, bez poriadneho zamyslenia.

Ak túžite po svadobnom klipe alebo celom videu, objednajte si kameramana. Sú to vaše spomienky a keď si chcete svadbu pamätať aj vďaka videu, nenechajte sa presvedčiť o tom, že vám to netreba. Určite by ste to potom ľutovali. A to sa netýka len kameramana, ale čohokoľvek, po čom na svadbe túžite.

Musíš mať biele svadobné šaty, si predsa nevesta

Nie, nemusíte! Nie každému totiž pristane snehovo biela farba a v dnešnej dobe máte toľko rôznych variantov ako nahradiť klasickú bielu a stále si zachovať dojem bielych šiat, že sa nemusíte za každú cenu snažiť vybrať si spomedzi bielych modelov. Treba si naozaj dobre zvážiť, čo vám pristane. Ak biela nie je vašou farbou, netrvajte na nej, lebo vás do toho tlačí rodina, alebo tradícia. Pokojne môžete zvoliť aj smotanové šaty, mnoho ľudí si ani na prvý pohľad nevšimne, že nie sú biele :).

Nerob si starosti s hľadaním dodávateľov, použi tých, ktorých sme mali my

To, že vaša kamarátka / kolegyňa / sestra bola spokojná s nejakými dodávateľmi, neznamená, že budete aj vy. Každému vyhovuje niečo iné, každá svadba je iná, a preto potrebuje individuálny prístup – čo bolo vhodné na jednu svadbu, nemusí byť na inú.

Samozrejme, nechajte si poradiť, na začiatok je každá rada dobrá, ale neobmedzujte sa len na tipy, ktoré dostanete od známych a urobte si vlastný prehľad. Ich dodávatelia môžu byť samozrejme dobrí a vhodní a určite by ste ich mali preveriť, ale pohľadajte aj nejakých vlastných, možno nájdete ešte lepších a ešte vhodnejších pre vás.

Sálu si môžeš vyzdobiť aj sama

Určite sa nespoliehajte na to, že si sálu vyzdobíte sama v deň svadby. Je to viac práce, akoby ste čakali a nebudete mať na to čas. Ak sa už rozhodnete pripravovať výzdobu sama, bez využitia agentúry, potom sa určite dohodnite s kamarátkami / rodinou, aby vám s tým pomohli, respektíve vyzdobili sálu za vás, kým sa budete chystať.

Ak sa dá v sále zdobiť už večer pred svadbou, môžete to vyskúšať aj sama, ale zbytočne sa tým budete stresovať namiesto toho, aby ste oddychovali a tešili sa na svadbu. Radšej sa popredu dohodnite s kamarátkami, aby vám pomohli a spravíte si z toho dámsku jazdu :).

Autorku článku nájdete aj medzi našimi Profesionálmi ako Zuzana Maliníková (Svadby podľa Ely).


Komentáre

    Pridaj príspevok