Aké šaty vybrať, aby boli vaše družičky očarujúce?

 • 11. aug 2016
 • Jana Alušicová
 • Isifa / shutterstock.com

Každá nevesta túži po tom, aby jej svadobný deň bol ako z rozprávky. Nielen ona musí vyzerať vznešene, ale aj celé jej okolie. Ona je princezná a všetko okolo je ako kráľovstvo. A ako každá princezná má svoje dvorné dámy, tak aj každá nevesta má svoje družičky. Ich úlohou je neveste pomáhať s prípravami pred svadbou, ale aj výpomoc počas svadobného dňa. Družičky sú preto neoddeliteľnou súčasťou každej nevesty.

A tak ako nevesta musí byť krásna, aj jej družičky sa musia vyznačovať krásou. Je preto veľmi dôležité, čo budú mať vaše družičky počas svadobného dňa na sebe oblečené.

Ako obliecť družičky?

Pri tejto otázke máte viacero možností. Najjednoduchšou možnosťou je nechať to na samotné družičky. Každá žena chce predsa vyzerať čo najlepšie, preto sa na svoje družičky môžete isto spoľahnúť a na vašej svadbe budú prekypovať krásou. Na výber majú desiatky strihov, štýlov i farebných prevedení šiat. Každá bude iná, každá bude jedinečná, a ľahko ich tak rozpoznáte i zozadu.

Ale keď už tak celú svadbu dopodrobna plánujete, nechceli by ste mať družičky, ktoré budú odlíšené od ostatných svadobných hostí, a to, že sú vašimi družičkami, bude vidieť každý na prvý pohľad? Skúste družičky obliecť vy!

1. Rovnaká farba, iný strih

Aby ste vaše pomocníčky – družičky boli jasne odlíšené od ostatných žien, ktoré budú na vašej svadbe, skúste pre ne vybrať šaty v rovnakej farbe. Na zaujímavosti pridá, ak šaty zakúpite alebo dáte ušiť z rovnakého materiálu a farby, ale v inom strihu pre každú družičku.

2. Rovnaký strih, iná farba

Každej družičke dovoľte, aby si vybrala farbu šiat podľa seba. Farba každých zo šiat pritom môže byť buď úplne jedinečná, alebo môžu spolu navzájom ladiť ako rôzne odtiene podobných farieb. Vytvoríte tak farebnú skupinku krásnych žien v typovo rovnakých šatách. Každému bude už na pohľad jasné, že ide o vaše družičky a aj vy ich medzi davom svadobčanov ľahko spoznáte.

3. Rovnaký strih, rovnaká farba

Ak príliš neobľubujete pestrú farebnosť, vyberte z ponuky šiat pre vaše družičky nielen ten istý strih, ale aj rovnakú farbu.

Farbu šiat môžete kombinovať s farbou vašej svadobnej výzdoby. V prípade, že ste si vaše popolnočné šaty zvolili podľa výzdoby vy, pre družičky vyberte radšej inú farbu. Nechcete predsa po polnoci zapadnúť medzi družičky. Stále je to predsa váš deň a večer, preto buďte výnimočnou až do konca.

Pre družičky môžete vybrať jednu farbu, ktorá sa vám páči a zároveň ladí k farebnému konceptu celej svadby. Ak sa však táto farba nehodí každej družičke, skúste zvoliť takú, ktorá pristane každej. Zabudnite ale na fádne farby, doprajte aj družičkám istú výnimočnosť.

Kúpiť, nechať ušiť či požičať?

Ak ste sa rozhodli družičkám dať rovnaké šaty, budete sa o to musieť postarať vy. Tým sa vaša peňaženka o čosi viac vyprázdni a cena vašej svadby opäť stúpne.

Môžete sa ale so svojimi družičkami dohodnúť na určitej sume, ktorou si na šaty prispejú. Aj tak by si nejaké šaty na vašu svadbu museli obliecť, čiže by si šaty museli niekde požičať alebo kúpiť. Len máloktorá by siahla do svojho šatníka, družičky túžia byť tiež výnimočné a očarujúce.

Venujme sa ale tomu, či šaty pre družičky kúpiť, prípadne ušiť na mieru alebo požičať. Všetko záleží od toho, o aké šaty sa jedná. To, či ich družičky využijú aj v budúcnosti, je asi rozhodujúcim faktorom.

V prípade, že by ste ich chceli na svadbe vidieť v róbe, ktorú si už pravdepodobne nikde neoblečú, šaty pre ne radšej len požičajte. Zaplatíte za šaty menej a nebudú tak žiadnej z nich zbytočne zavadzať v skrini a zachytávať prach.

V bazáre k tejto téme
Podbradniky
Vyrobímesvadobné podbradníky v rôzných farebných prevedeniach s Vaším menom...
13
91m + zvyšok rolky - bordová organza
Predám bordovú organzu, my sme ňou zdobili stoličky a hlavný stôl (foto u m...
4

Ak ste si pre ne vybrali kokteilové šaty alebo iné využiteľné šaty, ktoré si môžu obliecť aj neskôr na firemný večierok, rodinnú oslavu či inú slávnostnú udalosť, investujte radšej do kúpy, alebo im ich nechajte ušiť na mieru. Cena bude pravdepodobne o trošku vyššia, ale ak budú mať aj ďalšie využitie, môžete si byť istá, že ste sa rozhodli správne.

Stále sa neviete rozhodnúť? Inšpirujte sa družičkami našich neviest:

DALŠIE INŠPIRÁCIE PRE DRUŽIČKY..
Kompletný album

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby