Ako vyberať svadobnú výzdobu?

 • 30. nov 2015

K porekadlu 100 ľudí – 100 chutí pokojne môžeme priradiť ekvivalent 100 neviest – 100 svadobných výzdob. Máloktorá budúca nevesta zanedbá prípravu alebo výber svadobných dekorácií. Každá jedna z nás má rada iné farby, iné kvety, iné materiály a štýl. Z tohto dôvodu je svadobná výzdoba vždy originálna.

Farebné palety pre svadobnú výzdobu

Farebná kombinácia použitá pri svadobnej dekorácii by mala ideálne vyhovovať obidvom novomanželom. V minulosti sa svadobná výzdoba často ladila do jemných kombinácií ružovej alebo červenej farby. Dnes je dovolené skombinovať aj zdanlivo neskombinovateľné. Ide hlavne o to, aké prostredie si želáte na svadbe vytvoriť.

Pre honosný pocit so štipkou luxusu a elegancie by svadobná výzdoba mala obsahovať farby ako sú zlatá, strieborná, fialová a bordová. Hravosť a ľahkosť do vašej sály prinesie žltá, oranžová alebo svetlý odtieň zelenej. Svetovým trendom je farba tyrkysová, používaná hlavne na svadbách v exotickom štýle. Okrem farebného ladenia obrusov, mašlí na stoličkách, obrúskov na stoloch, môžete hotovú svadobnú výzdobu podčiarknuť aj vhodným farebným podsvietením.

Z lásky pre seba

Fenoménom dnešnej doby je handmade výroba, ktorá sa samozrejme preniesla aj do sveta svadieb. Šikovné ruky budúcich neviest už mesiace dopredu háčkujú, viažu kytičky, vystrihujú a lepia ozdoby. Svadby s menším počtom hostí, konajúce sa v malých sálach, sú ideálne pre takýto typ výzdoby. Pri počte nad 100 hostí by sa mala nevesta zamyslieť, či je ochotná venovať výrobe tak veľa času a energie, alebo svadobnú výzdobu prenechá profesionálom.

Svadobná výzdoba v handmade štýle má často nádych vintage, v ktorom sú používané najmä prírodné materiály: drevo, sušené kvety, živé kvety a pod. Dekorácie tvoria retro doplnky, napríklad svietniky, staré rádio, háčkované dečky, ošúchané rámiky s čiernobielymi fotkami a mnohé iné prvky, ktoré nám pripomínajú časy minulé.

V bazáre k tejto téme
Podbradniky
Vyrobímesvadobné podbradníky v rôzných farebných prevedeniach s Vaším menom...
13
91m + zvyšok rolky - bordová organza
Predám bordovú organzu, my sme ňou zdobili stoličky a hlavný stôl (foto u m...
4

Druhý prúd, ktorým sa môže svadba v handmade štýle uberať, je hravý štýl s použitím nasledovných materiálov: farebný papier, stuhy, ozdoby z krepového papiera a vzorované látky. Príprava kompletnej svadobnej výzdoby býva často zdĺhavá a vyčerpávajúca, finálny pocit však stojí zato. Vaša svadobná sála bude dýchať atmosférou a láskou, ktorú ste sama vkladala do každej ozdôbky.

Jedlo nielen na jedenie

Catering je jedným z najdôležitejších bodov svadobnej hostiny. Okrem hlavného chodu je zvykom mať pripravený kútik s cukrovinkami, tortami alebo jednohubkami. Aj pri jedle je však dôležité dekorovanie a ladenie s celkovou svadobnou výzdobou. Nielen deťom určite ulahodí čokoládové fondue s ovocím. Trendom sú tiež chutné koláčiky „cupcakes“, ktoré v ostatnom čase tvoria jedinečné jedlé ozdoby takmer každej svadby. Pre lepšiu orientáciu hostí môžete pripraviť menovky s názvami maškŕt a položiť ich (alebo pozapichovať) do jednotlivých jedál a maškŕt.

Kvety

Máloktorá svadobná sála sa zaobíde bez kvetinovej výzdoby. Svadobná výzdoba v podaní kvetov nepochybne patrí medzi symboly lásky, a preto by na svadbách určite nemala chýbať. Okrem svadobnej kytice dotvára finálny vzhľad stolu, kde sedia novomanželia, ale aj stoly hostí.

Trendom je vysoká úzka váza uprostred stola, v ktorej je naaranžovaná kytica kvetov ozdobená perlami alebo inými ozdobami. Je nespočetné množstvo kombinácií pre výber druhu kvetov. Môžete si vybrať od jemných poľných kvetov až po honosné orchidey a ruže. Ich farba by mala ladiť so zvyškom svadobnej výzdoby.

Profesionáli
0
HOTEL EUROBUS ****
Miesta na svadbu
ZÁŽITOK NA CELÝ ŽIVOT Prežite svoj veľký deň v jedinečnom prostredí Zemplínskej šíravy.
Michalovce
0
Svadba na Dunaji
Miesta na svadbu
Organizuje svadby na magickom mieste, na brehu Dunaja v YACHTER CLUB-e Modrá Čajka a obrady na plachetnici.
Bratislava

Svadobná výzdoba pre nevestu

Svadobná výzdoba sály vytvára kúzlo svadobného dňa. Prostredníctvom výberu správnych doplnkov, ozdôb, farieb a kvetov, si vytvoríte atmosféru podľa vašich predstáv. Cieľom je, aby sa vaši hostia na svadobnej hostine cítili príjemne a vychutnávali si s vami oslavu v príjemnom prostredí. Najdôležitejšie však je, aby ste tieto pocity s nimi zdieľali hlavne vy – nevesta a ženích.

Hľadáte nápady pre svoju svadobnú výzdobu? Inšpirujte sa tu:


Autor článku: Miroslava Píšová / Fotografie: isifa/Shutterstock

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe