Ako vyberať svadobnú výzdobu?

 • 30. nov 2015

K porekadlu 100 ľudí – 100 chutí pokojne môžeme priradiť ekvivalent 100 neviest – 100 svadobných výzdob. Máloktorá budúca nevesta zanedbá prípravu alebo výber svadobných dekorácií. Každá jedna z nás má rada iné farby, iné kvety, iné materiály a štýl. Z tohto dôvodu je svadobná výzdoba vždy originálna.

Farebné palety pre svadobnú výzdobu

Farebná kombinácia použitá pri svadobnej dekorácii by mala ideálne vyhovovať obidvom novomanželom. V minulosti sa svadobná výzdoba často ladila do jemných kombinácií ružovej alebo červenej farby. Dnes je dovolené skombinovať aj zdanlivo neskombinovateľné. Ide hlavne o to, aké prostredie si želáte na svadbe vytvoriť.

Pre honosný pocit so štipkou luxusu a elegancie by svadobná výzdoba mala obsahovať farby ako sú zlatá, strieborná, fialová a bordová. Hravosť a ľahkosť do vašej sály prinesie žltá, oranžová alebo svetlý odtieň zelenej. Svetovým trendom je farba tyrkysová, používaná hlavne na svadbách v exotickom štýle. Okrem farebného ladenia obrusov, mašlí na stoličkách, obrúskov na stoloch, môžete hotovú svadobnú výzdobu podčiarknuť aj vhodným farebným podsvietením.

Z lásky pre seba

Fenoménom dnešnej doby je handmade výroba, ktorá sa samozrejme preniesla aj do sveta svadieb. Šikovné ruky budúcich neviest už mesiace dopredu háčkujú, viažu kytičky, vystrihujú a lepia ozdoby. Svadby s menším počtom hostí, konajúce sa v malých sálach, sú ideálne pre takýto typ výzdoby. Pri počte nad 100 hostí by sa mala nevesta zamyslieť, či je ochotná venovať výrobe tak veľa času a energie, alebo svadobnú výzdobu prenechá profesionálom.

Svadobná výzdoba v handmade štýle má často nádych vintage, v ktorom sú používané najmä prírodné materiály: drevo, sušené kvety, živé kvety a pod. Dekorácie tvoria retro doplnky, napríklad svietniky, staré rádio, háčkované dečky, ošúchané rámiky s čiernobielymi fotkami a mnohé iné prvky, ktoré nám pripomínajú časy minulé.

V bazáre k tejto téme
Tvarovateľný hrebienok do vlasov
Predám hrebienok, ktorý si viete vytvarovať podľa účesu.
6.5
Svadobný závoj Z-10
Elegantný svadobný závoj bez olemovania, zdobený jemnými glitríkmi. Dĺžka:...
37

Druhý prúd, ktorým sa môže svadba v handmade štýle uberať, je hravý štýl s použitím nasledovných materiálov: farebný papier, stuhy, ozdoby z krepového papiera a vzorované látky. Príprava kompletnej svadobnej výzdoby býva často zdĺhavá a vyčerpávajúca, finálny pocit však stojí zato. Vaša svadobná sála bude dýchať atmosférou a láskou, ktorú ste sama vkladala do každej ozdôbky.

Jedlo nielen na jedenie

Catering je jedným z najdôležitejších bodov svadobnej hostiny. Okrem hlavného chodu je zvykom mať pripravený kútik s cukrovinkami, tortami alebo jednohubkami. Aj pri jedle je však dôležité dekorovanie a ladenie s celkovou svadobnou výzdobou. Nielen deťom určite ulahodí čokoládové fondue s ovocím. Trendom sú tiež chutné koláčiky „cupcakes“, ktoré v ostatnom čase tvoria jedinečné jedlé ozdoby takmer každej svadby. Pre lepšiu orientáciu hostí môžete pripraviť menovky s názvami maškŕt a položiť ich (alebo pozapichovať) do jednotlivých jedál a maškŕt.

Kvety

Máloktorá svadobná sála sa zaobíde bez kvetinovej výzdoby. Svadobná výzdoba v podaní kvetov nepochybne patrí medzi symboly lásky, a preto by na svadbách určite nemala chýbať. Okrem svadobnej kytice dotvára finálny vzhľad stolu, kde sedia novomanželia, ale aj stoly hostí.

Trendom je vysoká úzka váza uprostred stola, v ktorej je naaranžovaná kytica kvetov ozdobená perlami alebo inými ozdobami. Je nespočetné množstvo kombinácií pre výber druhu kvetov. Môžete si vybrať od jemných poľných kvetov až po honosné orchidey a ruže. Ich farba by mala ladiť so zvyškom svadobnej výzdoby.

Profesionáli
0
Château Šarkan
Miesta na svadbu
Nádherný priestor na svadby,obrady,rodinné oslavy,krsty v krásnej rozprávkovej záhrade.Rezervácie prijímame +421918834991, helenka@weddingperfect.sk
Nové Zámky
138
Castel Mierovo
Miesta na svadbu
“Je to dom cnosti, pracovitosti a usilovnosti ako aj večným prístreším výborných myšlienok a šľachtickej zábavy.” Barón Pavol Jeszenák, r. 1746
Dunajská Streda

Svadobná výzdoba pre nevestu

Svadobná výzdoba sály vytvára kúzlo svadobného dňa. Prostredníctvom výberu správnych doplnkov, ozdôb, farieb a kvetov, si vytvoríte atmosféru podľa vašich predstáv. Cieľom je, aby sa vaši hostia na svadobnej hostine cítili príjemne a vychutnávali si s vami oslavu v príjemnom prostredí. Najdôležitejšie však je, aby ste tieto pocity s nimi zdieľali hlavne vy – nevesta a ženích.

Hľadáte nápady pre svoju svadobnú výzdobu? Inšpirujte sa tu:


Autor článku: Miroslava Píšová / Fotografie: isifa/Shutterstock

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 1.3.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Svadobný makeup: Vďaka týmto tipom ti vydrží celý deň
  Svadobný makeup: Vďaka týmto tipom ti vydrží celý deň
  12 najväčších partnerských zhôd podľa zverokruhu
  12 najväčších partnerských zhôd podľa zverokruhu