Všetko dôležité o svadobných oznámeniach

 • 16. sep 2019
 • Barbora Babicová
 • archív PRO

Bez svadobných oznámení sa vaša svadba rozhodne nezaobíde. Kedy si objednať svadobné oznámenia a kedy ich posielať? Čo všetko by svadobné oznámenia mali obsahovať a kde si vybrať také, ktoré splnia vaše najtajnejšie predstavy? Všetky dôležité informácie a inšpirácie nájdete v tomto článku!

inšpirácie na svadobné oznámenia

Hoci sa to na prvý pohľad nezdá, rozposlanie svadobných oznámení a pozvánok je dôležitou súčasťou svadby.

Samozrejme, nie každý, komu pošlete alebo dáte svadobné oznámenie, je pozvaný aj na svadobnú hostinu. V takom prípade je potrebné ako pozvanie priložiť k svadobnému oznámeniu aj kartičku s textom „Pozývame vás k svadobnému stolu“.

Svadobné oznámenie je kúsok papiera, ktorý si odložíte na celý zvyšok života a budete naň mať krásne spomienky. Rovnako ako na všetky svadobné tlačoviny a grafické drobnosti. Svadobné oznámenie je prvým dojmom, ktorý zanecháte a zároveň vypovedá o atmosfére a štýle svadby.

Pripravili sme pre vás časovú os, ktorá vám bude pomáhať pri výbere a rozposielaní svadobných oznámení, aby ste aj túto dôležitú časť plánovania svadby zvládli bez väčších problémov.

Objednávka svadobných oznámení ➸ 6 – 8 mesiacov pred svadobným dňom

Jednou z najdôležitejších informácií týkajúcich sa svadby je naplánovanie jej termínu a miesta konania. Rodina a známi, bez ktorých si váš svadobný deň neviete predstaviť, by sa mali minimálne 3 mesiace pred svadobným dňom dozvedieť o presnom termíne svadby. Svadobní hostia si tak môžu vopred naplánovať svoje aktivity tak, aby sa mohli zúčastniť vášho veľkého dňa. Na objednávku svadobných oznámení by ste mali myslieť 6 – 8 mesiacov pred svadbou, aby ste mali dosť času na ich vloženie do obálok, napísanie adries a odoslanie

Odoslanie pozvánok k svadobnému stolu ➸ 2 – 3 mesiace pred svadbou

Pozvanie vašich hostí k svadobnému stolu by ste mali plánovať 2 – 3 mesiace pred svadbou. Tak budete mať dosť času vytvoriť zasadací poriadok a naplánovať počty porcií jedla, nápojov a koláčov. Ak by ste oznámenia posielali neskôr, môže sa stať, že vaši hostia už budú mať na tento termín iný program.

Ak plánujete svadbu na vzdialenejšom mieste, prípadne v exotickej destinácii, odporúčame vám svadobné pozvánky odoslať o niečo skôr, približne 4 – 5 mesiacov pred svadbou. Hostia tak budú mať dostatok času na zabezpečenie všetkých potrebných náležitostí (pas, cestovné poistenie a iné).

Získanie odpovedí na svadobné pozvánky ➸ 2 – 4 týždne pred svadobným dňom

Optimálne načasovanie na získanie definitívnych odpovedí hostí na vaše svadobné pozvanie je približne 2 až 4 týždne pred svadobným dňom. Okrem telefonického kontaktu na vás môžu svadobné pozvánky obsahovať aj kartu na spätnú odpoveď o zúčastnení sa na svadbe. Karta môže obsahovať okrem mena hosťa, ktorý sa svadby zúčastní, aj voľbu jedla v svadobnom menu.

V prípade, že sa vám pozvaní neozvú a nedajú vám vedieť včas, nezabudnite sa im ozvať vy.

Niektoré svadobné miesta potrebujú počuť presný počet svadobných hostí v predstihu, iným stačí len približný počet. Práve preto by ste si mali so zainteresovanými osobami jasne stanoviť termín, dokedy je potrebné nahlásiť presný počet svadobných hostí.

Tlač ďalších svadobných tlačovín ➸ 1 – 2 mesiace pred svadbou

Všetky svadobné tlačoviny, akými sú program svadby, svadobné menu, menovky na stoly, menovky na darčeky a iné, je potrebné objednať v predstihu, približne 1 mesiac pred dátumom svadby. V závislosti od počtu svadobných hostí a množstva potrebných svadobných tlačovín sa čas ich výroby môže vyšplhať aj na niekoľkých týždňov. Ideálne je, keď si ich objednáte naraz so svadobnými oznámenia u jednej firmy, a tak budete mať všetky svadobné tlačoviny v rovnakom štýle.

Profesionáli

Štýly svadobných oznámení

Svadobné oznámenia sú v súčasnosti veľmi štýlové, moderné, vyznačujú sa vysokou kvalitou dizajnu a tlače, rôznymi druhmi papiera a, samozrejme, precíznou prácou.

Možnosti, ktoré nám technológie ponúkajú, nás nútia experimentovať a fantazírovať. Kým v minulosti existovalo iba niekoľko klasických svadobných oznámení, dnes si môžete vyberať s neuveriteľného počtu štýlov.

Kvetinové svadobné oznámenia

kvetinové svadobné oznámenia

Kvetinové svadobné oznámenia patria v súčasnosti k tým najobľúbenejším! Pozrite si [[https://mojasvadba.zoznam.sk/kvetinove-svadobne-oznamenia/|50 inšpirácií na svadobné oznámenia s kvetinovým motívom].

Kreslené svadobné oznámenia

Maľované svadobné oznámenia

maľované svadobné oznámenia
svadobné oznámenia maľované akvarelom

Maľované svadobné oznámenia sú stále viac populárne. A tie najkrajšie ponúka štúdio Papierológia.

Elegantné svadobné oznámenia

foto: [[https://www.mojasvadba.sk/catalog/vendor/vanilkovy_kaktus|Vanilkový kaktus design]]

Jednoduché svadobné oznámenia

Moderné svadobné oznámenia

moderné svadobné oznámenia

Transparentné svadobné oznámenia

Svadobné oznámenia s fotkou či s kalendárom

Vtipné svadobné oznámenia

vtipné svadobné oznámenia

Tematické svadobné oznámenia

tematické svadobné oznámenia

Je len na vás, aký štýl svadobného oznámenia si vyberiete. Podľa vašich požiadaviek vám firmy zaoberajúcej sa svadobnými oznámeniami navrhnú svadobné oznámenie šité presne na mieru.

Technológie na výrobu svadobného oznámenia

Sme v 21. storočí a technológií na výrobu svadobných oznámení je viac, ako si viete predstaviť. K tým najpoužívanejším patria:

a) termografia – raznica s motívom alebo textom sa natlačí na papier a kým je farba ešte mokrá, výrobok sa pokryje špeciálnym práškom, ktorý sa prichytí na mokré miesta a zvyšok sa odstráni, b) horúca ražba – raziaca fólia sa pri vysokom tlaku a teplote nanáša na papier, c) digitálna tlač – tonerový prášok sa nanáša na papier a tam sa zapeká, obrovskou výhodou je rýchlosť tlače a tlač už od jedného kusa, d) 3D ražba – realizuje sa za studena alebo za tepla cez raziacu fóliu, e) termogravúra – môže sa realizovať v lesklom alebo matnom prevedení, s metalickým, perleťovým alebo glistrovým efektom, f) ofsetová tlač – vhodná pre tlač väčších zákaziek, pri ktorej záleží na kvalite tlače

Čo by mali svadobné oznámenia obsahovať?

Svadobné oznámenie má všetkým oznámiť, kto, kedy a kde sa chystá zosobášiť. V dnešnej dobe často stačí nápis ,,Berieme sa“ a žiadne ďalšie frázy nie sú potrebné. Na oznámenie je však dôležité uviesť mená nastávajúcich novomanželov, miesto, dátum a čas svadobného obradu.

A aby oznámenie nebolo len akýmsi oznamovacím textom, vždy sa hodí aj obľúbený výrok, citát či špeciálny odkaz od budúcich novomanželov.

Inšpirovať sa môžete aj naším výberom 30 najkrajších citátov o láske na svadobné oznámenia.

Prečítajte si aj článok 12 faktov o svadobných oznámeniach, ktoré ste netušili.

Ďalšie inšpirácie pre vaše svadobné oznámenie:

POZRIEŤ ĎALŠIE SVADOBNÉ OZNÁMENIA…
Kompletný album

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe