Svadobné účesy podľa typu tváre

 • 20. nov 2015

Každá nevesta chce kráčať k oltáru s krásne upravenými vlasmi, ktoré dotvoria jej svadobný vzhľad. Pre mnohé z neviest však môže byť ťažké rozhodnúť sa, či si nechať vlasy rozpustené, či si ich zopnúť do drdola, alebo zvoliť kombináciu oboch týchto možností. Pripravili sme preto pre vás rýchleho sprievodcu, ktorý vám priblíži svadobné účesy podľa typu tváre nevesty.

Svadobné účesy podľa typu tváre nevesty

Nie každej neveste môže pristať jej vysnívaný svadobný účes, práve preto, že sa nehodí k jej tvaru tváre, ktorý pri voľbe účesu treba určite brať do úvahy. Rôzne zdroje uvádzajú rôzne typy tvárí, my sme sa rozhodli predstaviť týchto šesť základných typov: okrúhlu, oválnu, štvorcovú, obdĺžnikovú, trojuholníkovú a srdcovú.

Napríklad ženám s okrúhlou tvárou sa nemusí hodiť práve vyčesaný pevný drdol. A naopak, chudú tvár a jej jemné rysy môžu zatieniť účesy typu rozpustené dlhé, vlnité vlasy. Správny strih a typ svadobného účesu dokáže zvýrazniť, ale aj potlačiť atraktívne črty každej tváre. Ak sa naučíte pracovať s prirodzeným tvarom vašej tváre, pomôže vám to zúžiť výber vhodných účesov, a to nielen na váš veľký deň.

Profesionáli
14
Petra Timková Németh...
Make-up a účes
Svadobné líčenie a účesy v salóne v Bratislave, alebo v pohodlí Vášho domova.
Bratislava
9
Mária Illová * AT HO...
Make-up a účes
Ponúkam profi líčenie a účesy v pohodlí Vášho domova- prevažne západné a stredné Slovensko, ale za svojimi klientkami som ochotná cestovať kamkoľvek.
Žilina

Ako vybrať správny účes pre váš typ tváre?

Niekedy nie je úplne jednoduché určiť na prvý pohľad typ svojej vlastnej tváre. Ak je to tak aj u vás, poproste o radu svojich známych, či rodinu, prípadne sa poraďte so svojou kaderníčkou.

1. Účes pre oválny typ tváre

Oválna tvár je charakteristická symetrickými črtami, čo znamená, že šírka čela a sánky je rovnaká. K oválnemu typu tváre sa hodí množstvo účesov, a to nielen ku krásnym bielym svadobným šatám. Vzhľadom k množstvu možností účesov, je dobré zvážiť aj výšku postavy a jej krivky.

Štíhle nevesty si pokojne môžu dopriať aj zložitejšie a objemnejšie, elegantné účesy. V prípade silnejšej postavy skúste vrstvený účes s dĺžkou po bradu a rozdelenou ofinou.

K oválnej tvári bude dobre pôsobiť i účes s vypnutou polovicou vlasov hore na temeno hlavy a upevnením svadobného závoja. Pri tomto účese nebude vypnutá ofina a dlhé spodné časti vlasov budú voľne visieť, čo vyzerá veľmi žensky. Ak ofinu nemáte, jednoducho si vypnite hore všetky vlasy a spodné časti vlasov si nechajte rozpustené.

zdroj: [[https://www.mojasvadba.sk/catalog/vendor/eliskapichonska|Eliška Pichoňská]]

2. Účes pre okrúhly typ tváre

Pre okrúhlu tvár sú príznačné široké lícne kosti a rovnaká výška ako aj šírka tváre. Ženám s okrúhlou tvárou, ktorá vyzerá stále mlado, sa najviac hodia dlhé rozpustené vlasy s cestičkou, či už uprostred alebo na strane hlavy. Takýto účes je krásny pre nevesty aj s použitím závoja. Platí, že čím plnšia tvár, tým viac bude ťažiť z dĺžky vlasov navyše. Ak však túžite po zopnutých vlasoch, môžete si nechať po bokoch okolo lícnych kostí rozpustených niekoľko pramienkov vlasov. Okrem závoja môžete použiť aj rôzne kvetinové sponky.

zdroj: [[https://www.mojasvadba.sk/catalog/vendor/borisbo|Boris Bordács make-up & hairstyle]]

3. Účes pre trojuholníkový typ tváre

Trojuholníková tvár je charakteristická širokou sánkou, pričom líca a čelo sú užšie. K trojuholníkovej tvári sa hodia účesy, ktoré sú bohaté na spánkoch a smerom k brade sa zužujú. Na dosiahnutie čo najkrajšieho vzhľadu je vhodné použiť viacvrstvové účesy. Ideálne sú také účesy, ktoré sú objemné a vďaka nim vyniknú vaše oči.

zdroj: [[https://www.mojasvadba.sk/catalog/vendor/petranemethova|Petra Némethová make-up & hairstyle]]

4. Účes pre štvorcový typ tváre

Štvorcový typ tváre sa vyznačuje širokým čelom a hranatou sánkou. Ženám so štvorcovým typom tváre pristanú objemné svadobné účesy a tiež účesy s vypnutými vlasmi dohora tak, že všetky vlasy sú uhladené, okrem zopnutých vlasov, ktoré sú strapatejšie. Takéto účesy sú krásne aj so zakomponovaním kučierok alebo copíkov. Okrem týchto účesov sa štvorcovému typu tváre hodia aj zopnuté vlasy na stranu. Vhodné je tiež zvoliť saténové doplnky alebo čelenku s kamienkami, za ktorú si môžete vlasy pekne začesať.

zdroj: [[https://www.mojasvadba.sk/catalog/vendor/jana_kikinderova|Jana Kikinderová – spoločenské účesy a líčenie]]

5. Účes pre obdĺžnikový typ tváre

Obdĺžniková tvár je dlhšia užšia tvár, teda líca a čelo sú užšie ako u iných typov tvárí. Takúto tvár je vhodné opticky skrátiť šikmou alebo rovnou ofinou, či jemnými vlnami alebo pramienkami po bokoch tváre. Tieto účesy pridajú obdĺžnikovej tvári žiadaný objem a krásny vzhľad. Nezabudnite použiť rôzne svadobné vlasové doplnky, ktoré Váš účes krásne dotvoria a zvýraznia.

zdroj: [[https://www.mojasvadba.sk/catalog/vendor/reavizaz|Rea Polakovič – líčenie a účesy]]

6. Účes pre srdcový typ tváre

Pre srdcovú tvár je príznačné, že čelo a líca sú širšie a sánka sa smerom k brade výrazne zužuje. Srdcovému typu tváre sa hodí šikmo strihaná ofina a rozpustené dlhé kučery, ale tiež krátke účesy po bradu, ktoré dajú nevestinej tvári žiadaný vzhľad a pridajú objem tam, kde je to potrebné. Aj v tomto prípade môžete použiť jemné svadobné vlasové doplnky, ktoré podčiarknu váš svadobný vzhľad.

zdroj: [[https://www.mojasvadba.sk/catalog/vendor/petranemethova|Petra Némethová make-up & hairstyle]]

Aké účesy sú najviac trendy?

Možno budete prekvapení, ale najviac trendy sú stále klasické účesy, akými je napríklad elegantne vypnutý drdol. Jeho jednoduchosť býva obohatená vypnutím vlasov do ľubovoľných zvlnených tvarov, či spustením pár pramienkov vlasov mimo drdola. Medzi zaujímavé a netradičnejšie, ale veľmi krásne svadobné účesy patrí aj zapletená koruna, ktorej základ tvorí priberaný účes lemujúci obvod nevestinej hlavy.

Dúfame, že vám naše tipy pomohli. Ak však máte stále dilemu, aký svadobný účes pre svoj veľký deň zvoliť, skúste sa poradiť v našich diskusiách s ostatnými nevestami. Určite vám radi a ochotne pomôžu.

A aké účesy mali nevesty z mojej svadby?


Autor článku: Veronika Červenská / Fotografie: archív firiem

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby