Čo ponúka svadobný salón?

 • 12. okt 2015

Každá dáma chce byť krásna, v prípade, že ide o jej svadbu, platí táto veta dvojnásobne. Svadobný deň je pre väčšinu neviest ten, na ktorý myslia od malička a chcú byť tou najkrajšou. Aby ste sa stali aj vy bez stresov tou najkrajšou, zhrnieme Vám všetko to, čo ponúka svadobný salón nevestám a ako prebieha návšteva svadobného salóna.

Čo všetko Vám ponúkne svadobný salón?

Na Slovensku je nespočetne veľa svadobných salónov, ktoré ponúkajú množstvo rôznych služieb. Väčšina svadobných salónov ponúka kompletný servis. Ide o zapožičanie, predaj alebo šitie svadobných šiat na mieru, tiež pánskych oblekov, košieľ, šiat pre svadobné mamy, či detských šiat pre družičky. Okrem toho ponúkajú rôzne svadobné doplnky na spestrenie svadobného dňa. Sprostredkovávajú svadobnú výzdobu, svadobné oznámenia, menovky na stoly, svadobné čaše, vankúše pod obrúčky a tiež vyšívanie svadobných podbradníkov. V neposlednom rade sa postarajú o dámy ako o princezné, keďže niektoré ponúkajú aj svadobné líčenie a vytvorenie svadobného účesu.

Ako prebieha požičanie svadobných šiat v svadobnom salóne?

Termín návštevy v svadobnom salóne je vhodné si rezervovať vopred telefonicky. Ak budete mať rezervovaný svoj termín dopredu, vyhnete sa čakaniu a budete si istá, že sa Vám v salóne budú môcť plne venovať. V priebehu prvej návštevy sa zvyčajne vyskúša široká škála svadobných šiat, pričom zistíte, aký strih je pre Vás ten pravý, ktorý z farebných tónov sa k Vám najviac hodí a v ideálnom prípade hneď nájdete aj svoje vysnívané svadobné šaty.

Ak ide o vypožičanie šiat, zvyčajne sa v svadobnom salóne spíše hneď aj zmluva o vypožičaní svadobných šiat a po zložení zálohy do výšky napr. 45 % z požičovného budete mať šaty rezervované. Následne je potrebné si dohodnúť termín skúšky šiat, ktorý býva obvykle krátko pred termínom svadby. Účelom tejto návštevy svadobného salóna sú drobné krajčírske úpravy svadobných šiat, ktoré zabezpečia ich dokonalé sadnutie na Vašu postavu. Tento úkon býva zvyčajne zahrnutý v cene požičovného šiat. V prípade, ak by sa Vaša konfekčná veľkosť medzi skúšaniami šiat výrazne zmenila, svadobný salón Vám umožní si zvoliť iný model, ktorý bude na Váš termín svadby k dispozícii.

Čo si treba so sebou vziať na skúšanie svadobných šiat?

Najvhodnejšie je si so sebou do svadobného salónu vziať obuv, ktorú budete mať v svadobný deň na sebe a tiež spodnú bielizeň, ktorú budete mať v svadobný deň na sebe, aby sa zistilo, že nikde „nevykukuje“. Ak ešte nemáte kúpenú obuv, či vybratú bielizeň nezúfajte, stačí, ak ich donesiete na najbližšie skúšanie šiat. Ak jednáte v predstihu, máte stále dostatok času.

Aká je výška požičovného svadobných šiat?

Priemerná výška požičovného svadobných šiat sa pohybuje v rozmedzí od 240 € do 590 €, no môžete nájsť samozrejme aj lacnejšie, či drahšie svadobné šaty. Hornú hranicu požičovného dosahujú najdrahšie modely svadobných šiat, ktoré môžete nájsť v svadobnom salóne. Tieto modely šiat bývajú väčšinou mimoriadne spracované a ich nákupná cena býva pre svadobný salón veľmi vysoká a údržba náročná. Požičovné obvykle zahŕňa zapožičanie šiat na približne 4 dni, drobné krajčírske úpravy a čistenie bežného znečistenia šiat. Príplatok za mimoriadne znečistené svadobné šaty sa rieši individuálne, je to však veľmi výnimočné a práve preto sa toho netreba obávať.

Kedy je najlepšie zarezervovať svadobné šaty?

Neexistuje presný termín, kedy je najlepšie si zarezervovať svadobné šaty. Myslite, však na to, že čím skôr navštívite svadobný salón a zarezervujete si šaty, tým lepšie. Ak do svadobného salóna prídete s dostatočným predstihom, budete mať väčší výber šiat.

Teraz sa už návštevy svadobného salóna nemusíte obávať, naopak užite si ju. Ak potrebujete poradiť, ktorý svadobný salón vo Vašom okolí je najlepší, a ktorý sa oplatí navštíviť, opýtajte sa v diskusiách našich užívateľov a ostatných neviest. Určite Vám radi pomôžu a vy si tak spravíte rýchly prehľad.

Profesionáli
0
3D darčeky pre rados...
Svadobné eshopy
Sme rodinná firma, ktorá chce robiť to čo ju baví, pre toho, komu sa to páči :) .
Nitra
24
Svadobný eshop Easyw...
Svadobné eshopy
Ak potrebujete pomôcť so svojou svadbou, ste tu správne! Pomôžeme, poradíme, aj nakúpiť môžete - všetko zo sveta svadieb.
Celé Slovensko

Autor článku: Veronika Červenská / Fotografie: thinkstock.com

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe