Toto sú aktuálne trendy pre svadobný make-up a účes v roku 2017!

 • 16. feb 2017
 • Michaela Forrová
 • isifa / Shutterstock

Móda je neustále sa meniaca oblasť. Zmeny sa netýkajú len šiat a topánok, ale i mejkapu, účesov a nechtov. Dali sme dokopy názory skúsených kaderníkov, koloristov, vizážistov a fashion blogerov aby sme vám v nasledujúcich riadkoch priblížili, aké trendy v líčení a česaní budú v aktuálnej svadobnej sezóne 2017 dominovať.

Prirodzené obočie

Mnoho vizážistov sa zhoduje v tom, že obočie dokáže zmeniť celkový výraz tváre a podčiarknuť prirodzenú krásu ženy.

Obočie by malo mať v prvom rade správny tvar, ktorý je prispôsobený k veľkosti, typu a k celkovej fyziognómii tváre nevesty. Znamená to, že obočie by malo byť správne posadené, v správnej dĺžke, prirodzenej farby a na správnom mieste s ideálnym stúpaním.

Kým v minulej sezóne bolo absolútnym trendom dokonale upravené, výrazné obočie, v roku 2017 bude prevládať prirodzenosť. To samozrejme neznamená, že by nevesty nemali úprave obočia venovať dostatočnú pozornosť. Mali by sa však vyhnúť umelo pôsobiacemu, fixkou alebo ceruzkou dokreslenému obočiu, ktoré v niektorých prípadoch pôsobí nielen neprirodzene, ale dokonca nevkusne.

Matné rúže vystriedajú transparentné lesky na pery

Matné rúže hnedej, fialovej alebo výraznej ružovej farby boli absolútnym hitom minuloročnej sezóny. V roku 2017 však bude všetka pozornosť sústredená na oči nevesty, ktoré budú hrať v rámci líčenia prím.

Odborníci preto odporúčajú zvýrazniť pery len transparentným, prípadne marhuľovým alebo jemne ružovým leskom na pery. Skvelou voľbou je i použitie leskov, ktoré dokážu pery na počkanie a bezbolestne zväčšiť.

Zbohom tónovaniu pleti

Ešte pred pár mesiacmi bol internet zahltený videami, v ktorých skúsené vizážistky radili ženám, ako si opticky zúžiť nos, zvýrazniť lícne kosti či opticky zúžiť tvár. V aktuálnej sezóne je trendom predovšetkým bezchybná, zdravá a svieža pleť.

Základom je preto kvalitný hydratačný krém, make-up, ktorý dokonale zjednotí pleť a púder, vďaka ktorému zostane vaša pleť matná a upravená aj niekoľko hodín po svadobnom obrade.

Výrazné oči

Ako sme už v našom článku spomínali, v roku 2017 bude všetka pozornosť sústredená na oči. In budú umelé riasy, hrubé očné linky či výrazné dymové líčenie. Odvážnejšie nevesty môžu vyskúšať pestré očné tiene alebo farebnú maskaru.

Nevesty by sa naopak mali vyhnúť príliš trblietavej dekoratívnej kozmetike a rôznym flitrom.

Účesy, účesy, ach tie účesy…

Správne zvolený účes je v rámci svadobného outfitu čerešničkou na torte. Ak chcete byť in, rozhodne by ste mali zabudnúť na komplikované a prečačkané účesy. V móde budú predovšetkým uhladené účesy, ako napríklad vysoký cop alebo jednoduchý drdol.

V prípade, že túžite po jemných vlnách alebo po kučerách, odporúčame vám zvoliť skôr mierne rozstrapatený look. V trende budú i malé kučery v afro štýle.

Kvetované doplnky, ktoré v minulej sezóne zdobili účes nejednej nevesty, budú pomaly upadať do zabudnutia.

Ak však po kvetinovej čelenke naozaj túžite, nemusíte mať strach. I keď v aktuálnej sezóne nehrajú kvetinové doplnky prím, rozhodne nimi svoj svadobný look nepokazíte.

Profesionáli
9
Mária Illová * AT HO...
Make-up a účes
Ponúkam profi líčenie a účesy v pohodlí Vášho domova- prevažne západné a stredné Slovensko, ale za svojimi klientkami som ochotná cestovať kamkoľvek.
Celé Slovensko
210
Boris Bordács make-u...
Make-up a účes
Nikdy nezabúdajte, že ste krásne, v prvom rade je to Vaše vnútro, potom krása viditeľná zvonka. Každá spokojná a usmiata tvár dáva mojej práci zmysel.
Celé Slovensko

Oproti minulej sezóne, kedy bolo medzi nevestami mimoriadne obľúbené farebné ombré či sivý melír, roku 2017 bude vládnuť prirodzenosť. Prirodzene hnedé, plavé alebo tlmeno červené vlasy sú preto stopercentným zásahom do čierneho. Dôležité je dbať predovšetkým na to, aby vaše vlasy pôsobili pevne a zdravo. Odporúčame vám preto zvýšiť starostlivosť o vlasy už niekoľko mesiacov pred svadbou. Pravidelnou aplikáciou vlasovej masky alebo výživných zábalov docielite, že v deň D budú vaše vlasy žiariť.

Absolútnym hitom tohtoročnej svadobnej sezóny je práca s clip-in vlasmi. Pomocou clip-in vlasov vám skúsený kaderník môže dokonca vyrobiť neobyčajný a efektný závoj. S takýmto netradičným účesom budete vyzerať moderne a originálne. V prípade, že vám bude po obrade vlasový závoj zavadzať, nie je problém ho z účesu odopnúť.

Manipulácia s Clip-in vlasmi je naozaj jednoduchá, ľahko sa nasadzujú i dávajú dole. Túto jednoduchú operáciu zvládne v priebehu niekoľkých minút každá družička, takže pri odstraňovaní clipov nebude potrebná asistencia kaderníka.

Svadobná manikúra

Rok 2017 so sebou priniesol i nové trendy v oblasti svadobnej manikúry. Aj v tomto prípade dominuje prirodzenosť. To znamená, že dlhé či špicaté nechty sú už totálne OUT!

Naopak, skvelou voľbou sú jemne zdobené kratšie nechty oválneho alebo mandľového tvaru. Rovnako ako v minulej sezóne, i tento rok bude veľmi populárny ombré efekt. Krokom vedľa však nie je ani nesmrteľná francúzska manikúra.

Odvážnejšie nevesty môžu svoje nechty ozdobiť lakom metalickej farby. Populárne sú predovšetkým nechty striebornej, zlatej, medenej alebo oceľovomodrej farby. Nič nepokazíte ani obľúbeným mirror efektom. Je už len na vás, či preferujete jemnejšie alebo extravagantnejšie zdobenie vašich nechtov.

Veríme, že vás náš článok inšpiroval a pomohol vám zorientovať sa v aktuálnych trendoch v oblasti dekoratívnej kozmetiky a svadobnej manikúry. Bez ohľadu na aktuálne trendy by však mala každá nevesta zvoliť také líčenie a účes, vďaka ktorému sa bude cítiť sebavedome a krásne.

Ďalšie inšpirácie na svadobný make-up:

POZRIEŤ ĎALŠIE INŠPIRÁCIE…
Kompletný album

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe