Kondičná trénerka Diana nám prezradila, ako účinne schudnúť do svadobných šiat

 • 24. mar 2020
 • Barbora Babicová
 • archív Diany Hô Chí

Chudnutie do svadobných šiat je častou témou svadobných príprav. O tom, ako účinne schudnúť do svadobných šiat a vyzerať vo svadobný deň perfektne, sme sa rozprávali s trénerkou Dianou Hô Chí.

kondičná a skupinová trénerka

Kto je Diana Hô Chi a aký jej životný štýl?

Diana je 35-ročná mama takmer 16-ročnej dcéry. Počas dňa sedím v kancelárii, účtujem, hrabem sa v papieroch a po práci obliekam legíny a utekám sa vyventilovať na tréningy. Od malička som sa venovala tancu a ten vo mne zanechal lásku k pohybu, a tak som sa pred 2,5 rokmi stala skupinovou trénerkou.

Som kondičná trénerka 1. stupňa a licencovaná trénerka rôznych konceptov (bodyART, BAX, deepWORK, POUND, STRONG by Zumba, Jump Bungee Workout a ešte chcem pridať Power jogu, lebo vedomostí nie je nikdy dosť). Okrem bežných tréningov som sa stala trénerkou pre online portál fitshaker.sk, natáčam videá na svoj YouTube kanál a žijem športom každú svoju voľnú chvíľku. V roku 2018 som získala ocenenie FIT leader skupinový tréner – nováčik.

chudnutie do svadobných šiat

Mnoho neviest sa snaží pred svadbou schudnúť. Čo by si im vedela poradiť? Ako účinne schudnúť do svadobných šiat?

V prvom rade by proces starostlivosti o seba, svoje telo nemal byť záležitosťou len jedného dňa – svadobného v tomto prípade. Dievčatá a ženy by si mali osvojiť či už cvičenie alebo zdravé stravovanie ako svoj životný štýl. Nerobíme to pre druhých, robíme to pre seba, pre svoje zdravie a áno aj pre svoje sebavedomie. Strava a cvičenie ide ruka v ruke. Na každého platí však niečo iné. Nedá sa paušalizovať že 80 % tvorí strava a 20 % pohyb. Ak si nevedia nevesty dať rady ohľadom stravovania, určite odporúčam obrátiť sa na odborníkov na zdravú výživu. Zdravá výživa neznamená hladovanie. Práve naopak, ide o vyváženú a hlavne pravidelnú stravu. No a, samozrejme, dostatok pohybu.

Dnešná doba je neprajná. Väčšina z nás sedí v kancelárii, kvôli nedostatku času sa vozíme autami, málo chodíme peši, na bicykli. Preto je dobré vyčleniť si pre seba pár minút, hodinu denne alebo aspoň párkrát v týždni a venovať sa športu, ktorý máte radi. Nie každý si trúfne na skupinové tréningy, hoci ja by som už nemenila. To, čo mi dáva energia získaná od ľudí na každej hodine, to mi nedá žiadna činka v posilňovni. Spolu na sebe makáme, podporujeme sa, ťaháme sa vpred. Nikto nikoho neodsudzuje, všetci sme jedna skupina – od začiatočníkov až po pokročilých.

ako chudnúť zdravo a najmä bez jojo efektu

Jedna z tém vo svadobnom diskusnom fóre hovorí o tom, či je možné zhodiť 9 kíl za 2 týždne. Čo si o tom myslíš?

Zrejme to nie je nemožné, ale je to zdravé? Úbytok hmotnosti by mal byť postupný a hlavne dlhodobo udržateľný. Ak začnete s nejakou diétou – položte si otázku – je táto diéta taká, že ju budem držať do konca života? Ak je vaša odpoveď NIE – nedržte ju, ako náhle prestanete, dostaví sa JOJO efekt a to nechceme. Ako som spomenula vyššie – vyhľadajte niekoho, kto vás nasmeruje, poradí a pomôže v tom, aby ste nemuseli držať drastické diéty, ktoré budú aj tak neúspešné.

Na čo by teda mali nevesty pred svadbou myslieť a kedy by mali začať s predsvadobným chudnutím tak, aby bolo účinné?

Ťažká otázka, ktorá nemá jednoznačnú odpoveď. Koľko má nevesta do svadby dní, mesiacov? Aký je jej cieľ? Schudnúť 20 kg? Alebo len spevniť postavu? Zrejme neuspokojivá odpoveď, ale inú neviem dať.

predsvadobné diéty a chudnutie
ako schudnúť do svadby

Mala si už na svojich tréningoch budúce nevesty, ktoré schudli s tvojou pomocou?

Na mojich tréningoch sú prevažne ženy. A ide o rôzne vekové kategórie. Od mladých dievčat, cez mamičky na materskej dovolenke až po dámy v najlepších rokoch. Či boli niektoré z nich budúce nevestičky, to som nezisťovala. Niektoré ženy chudnú, iné spevňujú postavu. Ja napríklad nemám doma ani váhu. Pretože svaly sú ťažšie ako tuk. Pri mojich tréningoch sa snažím, aby ženy nenaberali veľké objemy, ale naopak, aby ich telo získavalo tie krásne ženské línie, štíhle svaly. No, samozrejme, aj my vypotíme „litre potu“.

návod na chudnutie pre nevesty

Ak by si nevestám mala poradiť tri veci, aby vyzerali vo svoj svadobný deň skvelo, aké tri rady by to boli?

Myslím si, že ak si žena berie za muža niekoho, koho naozaj miluje, už to je základ, že bude žiariť šťastím a bude nádherná. Lebo sa tak bude cítiť. Ako princezná, ktorá si vysnívala svojho rytiera a našla ho. Takže to je zároveň aj prvá rada. Nájsť toho pána božského.

Druhá rada je, aby si svoj deň užili. Aby neriešili, že nemajú dokonalú pleť, make-up nedostatky prekryje, aby si zvolili svadobné šaty, ktoré lichotia ich postavám a neriadili sa aktuálnymi trendmi. Dôležité je, aby sadli presne na ich postavičku. Ak majú širšie boky, veľká, široká, princeznovská sukňa ich schová. Ak majú krásne prsia, nech odhalia dekolt.

No a posledná rada – nesnažte sa mať všetko tip-top. Nechajte veci plynúť aj na svadbe. Nestresujte, ak nepôjde všetko podľa harmonogramu. Váš veľký deň má byť v prvom rade o vás, vašom nastávajúcom a spoločnom šťastí. Vypustite v tento deň všetko plánovanie, stresovanie a buďte usmiate, šťastné, pretože vtedy ste najkrajšie.

účinné chudnutie pred svadbou

Ďakujeme za rozhovor a prajeme veľa spokojných klientiek a veľa energie!


Prečítajte si aj Rýchle tipy na chudnutie pre nevesty.

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe