11 unikátnych nápadov na knihu hostí a zanechanie odkazu novomanželom

 • 19. nov 2018
 • Silvia Blahovcová
 • isifa / Shutterstock

Okrem svadobných fotografií, videozáznamu alebo kúska svadobnej torty, ktorú si necháte zamraziť na vaše prvé výročie, existuje viacero spôsobov, ako si môžete uchovať spomienky na najkrajší deň vášho života. Ide najmä o knihy hostí, či iné upomienkové predmety, ktoré vám zachovajú odkazy vašich najmilších a vy sa k nim tak môžete vracať ešte mnoho rokov po vašej svadbe.

Mnohé páry pripravujú tradičné knihy, či albumy, do ktorých im svadobčania píšu svoje odkazy, avšak povedzme si narovinu, podobné albumy často končia odložené hlboko v skriniach či na najvzdialenejších koncoch políc a časom sa k nim manželia prestanú vracať.

Okrem tradičných spôsobov však existujú aj iné cesty, ako si uchovať krásne spomienky a odkazy z vašej svadby, avšak modernejším a možno aj trošku zábavnejším spôsobom, na ktorý okrem mladomanželov budú isto dlho spomínať aj samotní hostia.

Či už ste fanúšikmi filmov, cestovateľmi alebo len milovníkmi zaujímavých dekorácií a nápadov, možností, ako vytvoriť unikátne knihy hostí a miesta na zanechanie ich odkazu, existuje veľké množstvo. Vyberie si naozaj každý.

Svadobná prikrývka

Veľmi zaujímavú knihu hostí vymyslel manželský pár z Ameriky. Nevesta ako milovníčka šitia pripravila v rámci dekorácie šijací stroj a veľké množstvo predšitých štvorcov. Hostia mali možnosť štvorce zošívať dohromady, ale ich aj zdobiť rôznymi nášivkami alebo jednoducho nadpismi fixkami na textíliu.

Nevesta po svadbe svadobnú prikrývku dokončila a táto krásna spomienka zdobí ich posteľ a pripomína manželom ich svadobný deň každý deň.

Svadobný kalendár

Ďalším veľmi zaujímavým nápadom zo sveta je svadobný kalendár. Snúbenci pripravili kalendár na nasledujúci rok a svojim hosťom zadali úlohu, aby im ho spoločne dotvorili. Na každú stranu mali možnosť niečo pripísať, prilepiť, či dokresliť a naplánovať im aj spoločné aktivity na rôzne dni. Napríklad romantickú večeru v deň ženíchových narodenín alebo poriadnu párty na Nový rok.

Glóbus

Nápaditou knihou hostí môže byť aj glóbus. Istý pár premenil obyčajný glóbus na svet bez názvov krajín, či ostatných popisov a svadobčania sa im naň podpisovali, kreslili rôzne drobnosti, ale zároveň plánovali mladomanželom výlety do budúcnosti a určovali miesta, ktoré by rozhodne mali vidieť. Svadobní hostia tak zanechali stopy vo vlastnom svete novomanželov.

Polaroid a milé momentky s odkazmi

Už aj na Slovensku je veľmi populárne využívanie polaroidov ako súčasť svadby. Pripravte svojim hosťom prázdny fotoalbum na lepenie fotografií, dajte im možnosť sa kedykoľvek vyfotiť, nalepiť fotografiu do albumu a pripísať a prikresliť čokoľvek, čo ich napadne, určite vznikne veľmi neobyčajný fotopríbeh vašej svadby.

Na vine sú hviezdy

Aj vy považujete vaše stretnutie za magické a osudové? Vytvorte si z toho neobyčajnú spomienku. Na internete nájdete niekoľko služieb, ktoré vám zostavia postavenie hviezd v akýkoľvek moment a pohľad na ne z akéhokoľvek miesta si poviete. Dajte si teda vyrobiť okamih, kedy ste sa stretli a nechajte vašich hostí, aby vám k vášmu obrazu pripísali niekoľko milých slov. Na stene sa bude podobný obraz isto vynímať.

Korková dekorácia

Ak patríte k tradičnejším snúbencom, ešte vždy to neznamená, že musíte nechať svojich hostí podpisovať sa do obyčajnej bielej knihy. Pripravte im niečo neobyčajnejšie, napríklad dekoráciu z korkových štupľov. Pokiaľ máte svadbu v romantickej vínnej vieche, prečo to nevyužiť na viacero spôsobov?

Túto dekoráciu si môžete vyrobiť aj vo vlastnej réžii – jednoducho prilepte k sebe korkové štuple do požadovaného tvaru – napríklad srdiečka a nechajte svadobčanov, aby vám každý jeden z nich podpísal, prípadne pripísal aj nejaký odkaz, či radu do budúcnosti.

Drevené srdiečka

Veľmi podobnou dekoráciou, ktorá sa od klasickej knihy svadobčanov líši kreatívnosťou, je obraz zo srdiečok. Pripravte pre každého hosťa malé drevené srdiečko, na ktoré sa podpíše, prípadne opäť dokreslí alebo doplní, čo má na srdci a svoje srdiečko vloží do rámu. Vznikne tak opäť krásna dekorácia, ktorú určite budete mať chuť ukazovať všetkým naokolo.

Srdiečka z papiera

Ak si chcete niečo podobné ako dekoráciu z drevených srdiečok vytvoriť vo vlastnej réžii, môžete siahnuť po srdiečkach z papiera. Nalepte rovnako veľké srdiečka vedľa seba a vytvorte obraz, aký sa vám páči (niektoré srdiečka môžu byť farebné, iné biele, predstavivosti sa medze nekladú) a nechajte hostí, aby vám na tie, ktoré im určíte, pripísali niečo od srdca. Opäť tak vznikne krásna dekorácia a pokiaľ srdiečka zohnete na polovicu a prilepíte iba ich hranu, bude mať obraz aj krásny 3D efekt.

Obraz z odkazov

Ďalšou knihou hostí a miestom pre ich odkazy, ktoré si môžete pripraviť sami, je aj obraz z odkazov. Stačí vám väčší rám s jednofarebným podkladom, špagátik a štipce. Natiahnite z jednej strany rámu na druhú niekoľko špagátov a pripravte svadobným hosťom malé kartičky, na ktorých môžu zanechať svoje odkazy. Tie odkazy napokon prištipcujte ku špagátikom a ďalšia krásna upomienková dekorácia je na svete.

Svadobný strom

Veľmi obľúbenou knihou hostí na Slovensku je aj takzvaný svadobný strom. Svadobčania na ňom zanechávajú odtlačky svojich prstov, ktoré predstavujú listy a každý sa k svojmu odtlačku podpíše. Zase raz vznikne unikátny obraz, ktorý bude krásnou ozdobou vášho spoločného domova.

Odkaz vo fľaši

Asi vás neprekvapí, že obľúbeným miestom na zanechanie odkazu môže byť aj fľaša. Vytvorte si z toho hru a pripravte vašim svadobným hosťom niekoľko fliaš, ktoré označíte a budete ich spoločne so svojím partnerom otvárať na vaše výročia, napríklad na prvé, desiate, či dvadsiate.


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby