Originálne darčeky pre svadobných hostí, ktoré chytia za srdce

 • 21. apr 2021
 • Dušana Balážová
 • iStock

Prinášame vám niekoľko tipov na originálne darčeky pre svadobných hostí.

Tradičná výslužka

Kto by chcel ostať pri klasike, aj tu je možnosť byť originálnym. Zákusky môžu byť zabalené do krabice s vašimi menami a dátumom svadby a dnes už nie je ani problém s výrobou takejto etikety na fľašku vína, remeselného piva či cideru. Samozrejme najideálnejšie je, aby to ladilo s vašimi pozvánkami a štýlom svadby. Táto forma darčeka pre hostí je osvedčenou klasikou a nemusí ani tak zaťažiť váš finančný svadobný rozpočet.

Originálne darčeky

Originálne a praktické darčeky pre svadobčanov sú úplne dokonalá kombinácia. Nikto z nás predsa nechce doma skladovať nevkusné lapače prachu zo všetkých svadieb, ktorých sa za život zúčastní. Pridajte sa medzi mladomanželov, ktorých originálne darčeky pre svadobných hosti budú patriť medzi tie, s ktorými sa s hrdosťou pochvália svojim známym, či dokonca ich inšpirujú.

Lyžička à la menovka

Jedným z takých typov darčekov je určite lyžička s vygravírovaným menom pre každého svadobčana. Táto lyžička môže slúžiť aj ako menovka na stoloch, ktorú si potom so sebou odnesú ako peknú spomienku, ktorú môžu ďalej doma používať a spomínať na krásne okamihy vašej svadby.

Je to teda v podstate dva v jednom, čo je výhodne aj pre vás, keďže náklad na tento darček pre svadobných hostí môže byť vyšší. No ale kto by nechcel lyžičku s vlastným menom? Na lyžičku môžete doplniť napríklad aj dátum svadby či vaše mená, je však potrebné myslieť na to, že priestor je obmedzený veľkosťou. Cena od 6,70 €.

Fotorámik

Ďalší krásny a originálny darček pre svadobných hostí je fotorámik, do ktorého si môžu doma vložiť fotografiu z vašej svadby. Ideálne je spojenie tohto darčeku s programom. Môžete zabezpečiť fotobúdky alebo instantný fotoaparát s okamžitou tlačou fotografie a o zábavnú časť programu máte postarané. Svadobčania si tak budú môcť odniesť originálny darček a ešte aj vtipné spomienky z fotenia. Cena od 4 €.

Voňavé darčeky

Dobrým tipom na darček pre svadobčanov môžu byť aj voňavé prírodné mydielka či krásne sviečky, ktoré spríjemnia svadobčanom domov po návrate zo svadby. S výrobcom sa viete dohodnúť na ingredienciách, vôni, farbe či tvare, aby presne pasovali k vám a vašej svadbe. Cena od 2,20 €.

Darček „pre ŇU a pre NEHO“

Svadobných hostí môžete prekvapiť aj darčekmi, ktoré prispôsobíte podľa pohlavia. Dámy sa určite potešia novému zrkadielku do kabelky a pri každom pohľade do neho si vďaka citátu na jeho vrchnej strane spomenú na pekné okamihy vašej svadby. Pre pánov si môžete prichystať originálny svadobný darček v podobe zátky na fľašu, štamprlíku či ploskačky. Cena od 6,90 €.

Darčeky na zjedenie

Dnes si už môžu hostia odniesť z vašej svadby aj iné dobroty ako zákusky. Trendom sú napríklad poháriky s domácim medom od lokálneho včelára, oriešky v mede, pečené čaje alebo poctivý džem. Výhodou je, že si môžete vybrať poháriky podľa svojich predstáv a na etikety sa zmestí okrem vašich mien a dátumu aj milý odkaz pre svadobčanov. Cena od 2,5 €.

Originálne darčeky pre najmenších

Ak máte medzi hosťami aj rodiny s deťmi, bude od vás milé, ak si prichystáte aj malé originálne darčeky pre ich ratolesti. Omaľovánka s motívom vášho svadobného dňa s pastelkami bude pekný darček a zároveň aj zábava pre drobca, keď ho „veľkáčske“ veci začnú nudiť. Ďalšou možnosťou sú napríklad ručne šité zvieratká, ktoré môžu byť vyplnené voňavou sušenou levanduľou. Cena od 1,50 €.

Nech sa už rozhodnete pre akýkoľvek darček pre svadobčanov, je dobré, aby ste mysleli na to, že aj takéto detaily dotvárajú celkový dojem z vašej svadby. Aby zapadli do tohto celku, je vhodné zladiť darčeky s témou, obdobím či priestorom svadby. Ak máte šikovné rúčky a ostáva vám čas popri plánovaní svadby, môžete si niektoré darčeky vyrobiť aj sami doma. Takýto darček je oveľa cennejší a ešte vám aj môže ušetriť nejaké to euro z rozpočtu.


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe