10 inšpirácií na svadobné poďakovanie pre rodičov

 • 14. aug 2017
 • Dana Račko
 • isifa / Shutterstock

V deň svadby sme akosi viac nostalgickí. Pri pohľade na našich rodičov sa nám vnárajú slzy do očí a cítime vďačnosť za všetko, čo pre nás urobili. Chceme im poďakovať za všetky tie roky výchovy a lásky. Máme pocit, že iba slovo „ďakujem“ v tento deň nestačí. Aby ste si nelámali hlavu nad darčekom, ktorý ich poteší, lámali sme si ju my, a toto sme vymysleli… 😉

1. Spoločná fotka

Darujte im spomienku. Vašu spoločnú. Prehrabte sa v starých i nových fotkách a vyberte tú, ktorú máte najradšej. Alebo tú, s ktorou sa viaže nejaká vtipná príhoda či okamih. Na fotku kúpte pekný rám a do kútika fotky fixou napíšte napríklad „ďakujem“ alebo „ľúbim vás“. Rodičia budú mať tento darček stále na očiach a pocit, ktorý prežívali, keď ste im ju dali, sa im tak zakaždým pripomenie.

2. Poďakovanie na plátne

Nájdite vhodné slová vďaky a dajte ich zvečniť na plátno. Ak nie ste veľmi kreatívny typ, nič to. Darčekové eshopy ponúkajú hotové textové predlohy, ktoré vás zaiste inšpirujú. Vyberiete si farby, písmo a zdobenie, ktoré by sa mohlo vašim rodičom najviac páčiť a darček je na svete. K textu môžete pridať aj vašu fotografiu s nastávajúcim, aby vás mali rodičia pekne pokope ;).

3. Hrnčeky

Poďakovanie môže byť napísané aj na hrnčekoch, z ktorých pijú vaši rodičia každé ráno kávu alebo čaj. Nebojte sa obdarovať ich na prvý pohľad obyčajným darčekom. Verte, niekedy tie každodenné drobnosti potešia najviac. Hrnček je milý a zároveň praktický darček, ktorý im nebude na poličke zapadať prachom.

4. Srdce na stojane

Ak ste za trendy klasiku, dajte im vyrobiť poďakovanie v tvare srdca s ďakovným textom. Na výber máte z rôznych materiálov. Najobľúbenejšie je však sklo a drevo. Techniky tlače sa tiež líšia. Text môže byť vytlačený na povrchu materiálu alebo doň vrytý. Môžete si vybrať srdce na stojane, rovnako peknou alternatívou je aj srdiečko, ktoré sa dá zavesiť na stenu.

5. Zarámované poďakovanie

Tento darček vyrobíte aj sama. Ďakovné slová vytlačíte na papier a jednoducho zarámujete do fotorámčeka. Rodičia si ich položia na rám krbu alebo poličku namiesto dekorácie.

6. Fotoalbum

Kúpte im fotoalbum a vložte doň tie najkrajšie fotky od vášho prvého kroku až po dospelosť. Ku každej pridajte vtipný alebo spomienkový text a strany albumu dozdobte podľa vlastnej fantázie.

7. Šperk

V prípade, že máte na darček vyšší rozpočet, kúpte im šperk alebo hodinky. Na vnútornú stranu šperku dajte vygravírovať „ďakujem“, „ľúbim ťa, mama“, alebo čokoľvek iné. Darujete im cennú spomienku na váš svadobný deň, na váš životný míľnik.

8. List

Možno sa vám ťažko hovoria ďakovné slová. Príliš sa rozľútostíte, a tak nedokážete rodičom povedať všetko, čo máte na srdci. Vraví sa, že papier znesie veľa. A je to pravda. Napíšte im skrátka list a vložte doň všetku úprimnosť svojho srdca. Samozrejme, dbajte na detaily. Pekný ozdobný papier, vkusná obálka a hlavne, list v žiadnom prípade nepíšte na počítači. Dajte si záležať a píšte ho rukou. Nejde o krasopis, ale o čas a úmysel.

9. Výlet

Poďakujte rodičom formou výletu. Zahraničie alebo Slovensko? Všetko závisí od vašej peňaženky a cestovateľských túžob vašich rodičov. Doprajte im oddych vo wellnesse, túru v horách alebo dovolenku pri mori. Darujte im výlet trebárs tam, kam nemohli z finančných alebo iných dôvodov vycestovať, práve kvôli vám. Kvôli tomu, že vám museli zaplatiť strojček na zuby alebo preto, že ste mali angínu a oni skrátka vycestovať nemohli, hoci dovolenka už bola zaplatená.

10. Objatie a bozk

Poviete si, že je to tak málo. A možno nie. Možno ste ich roky neobjali a nepobozkali. Niekedy zabúdame prejaviť lásku tým obyčajne neobyčajným spôsobom. Zašepkajte im do ucha vrúcne „ďakujem, mama a otec“ a uvidíte ich radosť v očiach a pocítite šťastie v srdci.


Komentáre

  Pridaj príspevok

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  13 najobľúbenejších svadobných zákuskov. Stihli ste už ochutnať všetky?
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  60 inšpiratívnych tipov na ceny do svadobnej tomboly
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe