Kategórie

Originálne darčeky pre svadobných hostí, ktoré chytia za srdce

Podstatou výslužky je poďakovanie mladomanželov formou drobného daru svadobčanom za to, že pri nich stáli a podporili ich na začiatku ich spoločného života.

V minulosti to bolo jednoduché, každému svadobčanovi sa prichystala výslužka v podobe papierovej krabičky s koláčikmi a v lepšom prípade vám ešte pribalili aj nejakú fľašku vínka, ak zostala. Dnes je však možnosť byť jedinečným a darovať originálne darčeky pre svadobných hostí, ktorými si ich náležite uctíte a dáte im najavo, že vám na nich záleží.

Tradičná výslužka

Kto by chcel ostať pri klasike, aj tu je možnosť byť originálnym. Zákusky môžu byť zabalené do krabice s vašimi menami a dátumom svadby a dnes už nie je ani problém s výrobou takejto etikety na fľašku vína, remeselného piva či cideru. Samozrejme najideálnejšie je, aby to ladilo s vašimi pozvánkami a štýlom svadby. Táto forma darčeka pre hostí je osvedčenou klasikou a nemusí ani tak zaťažiť váš finančný svadobný rozpočet.

Originálne darčeky

Originálne a praktické darčeky pre svadobčanov sú úplne dokonalá kombinácia. Nikto z nás predsa nechce doma skladovať nevkusné lapače prachu zo všetkých svadieb, ktorých sa za život zúčastní. Pridajte sa medzi mladomanželov, ktorých originálne darčeky pre svadobných hosti budú patriť medzi tie, s ktorými sa s hrdosťou pochvália svojim známym, či dokonca ich inšpirujú.

Lyžička à la menovka

Jedným z takých typov darčekov je určite lyžička s vygravírovaným menom pre každého svadobčana. Táto lyžička môže slúžiť aj ako menovka na stoloch, ktorú si potom so sebou odnesú ako peknú spomienku, ktorú môžu ďalej doma používať a spomínať na krásne okamihy vašej svadby.

Je to teda v podstate dva v jednom, čo je výhodne aj pre vás, keďže náklad na tento darček pre svadobných hostí môže byť vyšší. No ale kto by nechcel lyžičku s vlastným menom? Na lyžičku môžete doplniť napríklad aj dátum svadby či vaše mená, je však potrebné myslieť na to, že priestor je obmedzený veľkosťou. Cena od 6,70 €.

Fotorámik

Ďalší krásny a originálny darček pre svadobných hostí je fotorámik, do ktorého si môžu doma vložiť fotografiu z vašej svadby. Ideálne je spojenie tohto darčeku s programom. Môžete zabezpečiť fotobúdky alebo instantný fotoaparát s okamžitou tlačou fotografie a o zábavnú časť programu máte postarané. Svadobčania si tak budú môcť odniesť originálny darček a ešte aj vtipné spomienky z fotenia. Cena od 4 €.

Voňavé darčeky

Dobrým tipom na darček pre svadobčanov môžu byť aj voňavé prírodné mydielka či krásne sviečky, ktoré spríjemnia svadobčanom domov po návrate zo svadby. S výrobcom sa viete dohodnúť na ingredienciách, vôni, farbe či tvare, aby presne pasovali k vám a vašej svadbe. Cena od 2,20 €.

Darček „pre ŇU a pre NEHO“

Svadobných hostí môžete prekvapiť aj darčekmi, ktoré prispôsobíte podľa pohlavia. Dámy sa určite potešia novému zrkadielku do kabelky a pri každom pohľade do neho si vďaka citátu na jeho vrchnej strane spomenú na pekné okamihy vašej svadby. Pre pánov si môžete prichystať originálny svadobný darček v podobe zátky na fľašu, štamprlíku či ploskačky. Cena od 6,90 €.

Darčeky na zjedenie

Dnes si už môžu hostia odniesť z vašej svadby aj iné dobroty ako zákusky. Trendom sú napríklad poháriky s domácim medom od lokálneho včelára, oriešky v mede, pečené čaje alebo poctivý džem. Výhodou je, že si môžete vybrať poháriky podľa svojich predstáv a na etikety sa zmestí okrem vašich mien a dátumu aj milý odkaz pre svadobčanov. Cena od 2,5 €.

Originálne darčeky pre najmenších

Ak máte medzi hosťami aj rodiny s deťmi, bude od vás milé, ak si prichystáte aj malé originálne darčeky pre ich ratolesti. Omaľovánka s motívom vášho svadobného dňa s pastelkami bude pekný darček a zároveň aj zábava pre drobca, keď ho "veľkáčske" veci začnú nudiť. Ďalšou možnosťou sú napríklad ručne šité zvieratká, ktoré môžu byť vyplnené voňavou sušenou levanduľou. Cena od 1,50 €.

Nech sa už rozhodnete pre akýkoľvek darček pre svadobčanov, je dobré, aby ste mysleli na to, že aj takéto detaily dotvárajú celkový dojem z vašej svadby. Aby zapadli do tohto celku, je vhodné zladiť darčeky s témou, obdobím či priestorom svadby. Ak máte šikovné rúčky a ostáva vám čas popri plánovaní svadby, môžete si niektoré darčeky vyrobiť aj sami doma. Takýto darček je oveľa cennejší a ešte vám aj môže ušetriť nejaké to euro z rozpočtu.