Posledné predsvadobné prípravy – na čo nezabudnúť?

 • 8. jún 2021

S približujúcou sa svadbou by malo úloh ubúdať, narastať radosť a opadať stres… Alebo je to práve naopak? Ako môžu vyzerať posledné predsvadobné prípravy a na čo nezabudnúť?

Posledné dni pred svadbou môžu prebiehať rôzne. Každá nevesta je iná a takisto aj svadobné prípravy vždy prebiehajú trochu inak. Niektoré ženy si rady všetko zorganizujú sami a majú presne naplánované, čo sa kedy stane, všetko majú vybavené v predstihu a posledné dni si už len užívajú. Niektoré naopak nevedia, čo skôr, nechávajú si pomáhať od všetkých kamarátok a rodiny a potom sa stane, že niekto na niečo zabudne a rieši sa to na poslednú chvíľu.

predsvadobné prípravy

Niektoré nevesty majú úlohy rozdelené s partnerom a priebežne ich riešia, posledné dni teda vybavujú už len posledné maličkosti. Niektoré sa zveria do rúk profesionálov a nechajú si celú svadbu naplánovať od svadobnej agentúry. Posledné dni iba dostávajú informácie o tom, čo všetko je už vybavené a tešia sa na svadbu.

Kontaktujte dodávateľov

Ak ste sa rozhodli svadbu organizovať sami, posledný týždeň by ste mali využiť na kontaktovanie všetkých dodávateľov, s ktorými spolupracujete. Či už floristov, cukrárku, dopravcu, prevádzkara priestorov, kde sa bude svadba konať a podobne. Uistite sa, či všetko, čo ešte nemáte doručené doma, respektíve to budú doručovať dodávatelia priamo na miesto, je pripravené. Zopakujte všetkým termín a časy, kedy veci potrebujete, ubezpečte sa, že každý vie, kam má prísť a podobne.

Zostavte si harmonogram svadobného dňa

Okrem toho by ste sa mali stretnúť s rodinou a každým, kto má nejakú úlohu, či už počas obradu alebo oslavy. Zostavte si podrobný harmonogram svadobného dňa, ak ho ešte nemáte, a prejdite si ho so všetkými zapojenými osobami. Ak sa dá, vyskúšajte si aj priebeh obradu, prípadne program, ak ste si nejaký nacvičili. Nemusíte skúšať priamo na mieste, postačí vám aj vaša obývačka. Dôležité je, aby ste si preverili, že všetci vedia, čo majú robiť a kedy.

harmonogram svadobné dňa

Škatuľa s nápisom „Zobrať na svadbu“

Aby ste na nič nezabudli, pripravte si škatuľu s nápisom “zobrať na svadbu,” ktorú umiestnite na viditeľné miesto v byte. Do nej si naukladajte veci, ktoré si potrebujete so sebou zobrať – môže to byť balíček prvej pomoci, podväzok, vankúšik na obrúčky, obrúčky, ak ste ich nedali strážiť svedkovi, košíčky s lupeňmi, ktoré na vás po obrade môžu hádzať hostia, nejaký alkohol na prípitok pre gratulantov a tak ďalej. Je len na vás, čo všetko budete potrebovať. Škatuľu si však nachystajte už týždeň vopred a vždy, keď vás niečo napadne, pridajte to tam.

Predsvadobné prípravy  a posledná kontrola šiat a obleku

Predsvadobné prípravy zahŕňajú aj svadobné oblečenie. Skontrolujte šaty a oblek. Nezabudnite si vyskúšať ešte posledný krát svadobné šaty a oblek, či vám sedia. Ak by niečo nebolo v poriadku, bude sa to dať ešte upraviť.

Nezabudnite „rozchodiť“ topánky

Aby ste si boli istí, že vás svadobné topánky nebudú tlačiť, skúste ich (minimálne) posledný týždeň nosiť aspoň doma. Trochu ich rozchodíte a zvyknete si na ne a ak zistíte, že potrebujete, aby boli ešte pohodlnejšie, stihnete do nich ešte dokúpiť vhodné vložky.

Ukľudnite sa

Hlavne si však oddýchnite. Blíži sa predsa vaša svadba a mali by ste sa tešiť, nie stresovať. Uvedomte si, že ste počas príprav spravili maximum, a ak aj náhodou nejaké maličkosti nebudú stopercentné, nebude to žiadna tragédia. Strávite predsa nádherný deň s rodinou a priateľmi a určite sa všetci výborne zabavíte. Zájdite si do salónu, na masáž, do sauny, skrátka doprajte si čokoľvek, čo vám pomôže zrelaxovať.

Poverte niekoho z rodiny vybavovaním a všetkým dodávateľom dajte kontakt na tohto človeka, ako kontaktnú osobu, ktorá bude odteraz za všetko zodpovedná. Zbavíte sa tak starostí a môžete sa viac sústrediť na seba a odpočívať.

Profesionáli
3
Svadobná agentúra Ve...
Organizovanie svadieb (svadobné agentúry a koordinácia)
Vitajte na našej stránke! Naša agentúra sa zaoberá kompletnou organizáciou svadieb. Chcete, aby vaša svadba bola výnimočná? Radi vám pomôžeme :)
Ilava
64
Kasolina one&only
Organizovanie svadieb (svadobné agentúry a koordinácia)
Vezmite sa inak! Nechajte sa uniesť a prežite svoj svadobný deň, na ktorý sa nezabúda. Povedzte nám vašu predstavu alebo sa nechajte inšpirovať našimi nápadmi. Radi všetko zabezpečíme, zbalíme a prídeme za Vami kdekoľvek.
Bratislava

Autor článku: Zuzana Maliníková (Svadby podľa Ely) / Fotografie: isifa/Shutterstock

Komentáre

  Pridaj príspevok

  Svadba a koronavírus - aktuálne opatrenia

  Aktuálne podmienky pre svadby platné od 16.8.2021:

  Viac informácií prinášame v priebežne aktualizovanom článku o opatreniach a obmedzeniach pre svadby v roku 2021.

  Najčítanejšie články
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Výročia svadby – ako sa nazývajú a aká symbolika sa v nich ukrýva?
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Svadba a korona: Aktuálne podmienky pre svadby v roku 2021
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  Všetko, čo potrebujete vedieť o zmene dokladov po svadbe
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  17 svadobných tradícií vo svete, ktoré vás pravdepodobne prekvapia
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  18 tipov na svadobné dary, ktorými mladomanželov potešíte
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby
  15 tipov na darček pre vášho milovaného na výročie svadby